logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Na Bílou sobotu pohárový půst neskončil

Florbalisté si nevykoledovali vajíčka, ale dvouciferný výprask od domácích Libchav. Na Velikonočním turnaji v minulosti získali pohár, ale letos se historie neopakovala. Po špatném začátku se předvedli ve čtvrtfinále, ale neuspěli a vypadli po samostatných nájezdech.

V základní části nešlo téměř o nic. Postupovaly všechny čtyři týmy z obou skupin. Hrálo se pouze o umístění, které rozhodovalo o soupeři do čtvrfinále. Mužstva byla, ale natolik vyrovnaná, že bylo jedno s kým se kdo setká a poměří síly.

S tímto vědomím trenér svolil k proházení sestavy. Obránci měli šanci zahrát si v útoku a útočníci v obraně. Vyzkoušely se i jiné věci, které mohou přinést zlepšení hry v následující sezóně.

V turnaji, ale bylo znát, že si hráči na svých nových postech úplně nerozuměli. Byla vidět chuť, ale chyběly zkušenosti.

První zápas proti týmu "Hraj hlavou", který byl složen nejvíce z hráčů České Třebové, skončil 1:5.

Ve druhém zápase už to bylo znatelně lepší. Klášterec nad Orlicí se utkal s klubem Les Charlots. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale rozhodovaly lacinné góly. Klášterec inkasoval hodně branek ze střední až velké vzdálenosti. Ještě tři vteřiny před koncem, zápas směřoval k nájezdům, ale hráč Les Charlots zkusil poslední střelu a ta propadla až za záda Milana Severýna. Tím rozhodl zápas a tým Les Charlots vyhrál 4:3.

Poslední utkání skupiny by Klášteráci nejraději zapomenuli. "Já už florbal hrát nebudu," pokřikoval naštvaně Tomáš Mlynář, který je současně hráčem i trenérem florbalového Klášterce. Libchavy nakonec zvítězily dvouciferným výsledkem.

Do čtvrtfinále proti Lanškrounu vstoupili florbalisté Klášterce v normální sestavě. Přesto už po druhém střídání vytahoval Milan Severýn míček ze své branky. Klášterečtí sokolové hráli dobře, ale už v poločase prohrávali 0:3. Herní rozestavení trenér neměnil, hra byla dobrá, ale opět padaly lacinné branky. V druhém poločase se podařilo snížit, ale Lanškroun opět odskočil na tříbrankový rozdíl. Tři minuty před koncem byl stav utkání 2:5 pro Lanškroun. Klášterec ještě znásobil tlak a chvílemi se hra Lanškrounu úplně rozsypala. Brzy Klášterec vstřelil dva slepené góly a snížil na 4:5. Patnáct sekund před koncem po důrazné hře získali Klášteráci volný úder v přívětivé vzdálenosti od branky soupeře. Václav Bílek vzal zodpovědnost na sebe a prostřelil gólmana. Dvě sekundy před koncem se ještě utrhl klášterecký obránce, který zakončil řádnou hrací dobu poslední střelou na lanškrounského brankáře.

Po nerozhodném stavu následovaly samostatné nájezdy. V první serii ještě dokázali klášterečtí florbalisté držet krok, ale čtvrtý nájezd rozhodl o vítězství Lanškrounu a jeho následném postupu.

Turnaj přinesl pozitiva, ale také negativa. Bylo možné vyzkoušet novou taktiku, nové herní situace. Mezi negativa bych zařadil špatný přístup některých hráčů k florbalu. Gólman, který dostal i přes své mládí důvěru v rámci ligy, tak šel místo turnaje podávat balony na fotbal. A jeden hráč odjel z turnaje dříve, kvuli uzení klobás. Kdyby o tom řekl aspon dřív, tak nemusel způsobit zbytečné problémy.