My hráli, soupeř skóroval: Klášterec - Libchavy B 2:4

Na pouťový víkend vyšel letos poslední zápas sezony. Protože nelze rušit pouťové atrakce fotbalem, bylo utkání přeloženo na sobotu. A ta přinesla velmi proměnlivé počasí, např. na začátku zápasu poměrně dlouhý deštík, na začátku druhé půle prudká přeháňka a mezi tím svítilo i sluníčko.
            Bez Rouse, Kučírka, Koukola a dalších hráčů měl bohužel ulehčenou práci trenér - nemusel moc přemýšlet nad sestavením základní jedenáctky, hrál skoro každý, kdo byl zdráv a přítomen. Bohužel, kromě zranění narážíme na fakt, že v poslední době skončila s fotbalem řada dobrý hráčů a dnes navíc jakási slova o konci kariery pronášeli i Mitvalský a Michalička. Musíme přiznat, že plnohodnotnou náhradu za tyto opory nemáme.
            Minulý zápas s libchavavským béčkem doma jsme vyhráli 5:2, když do poločasu jsme nehráli zrovna dobře a přestávkový stav byl 2:2, druhý poločas už byl jednoznačně náš. Tentokrát byl vývoj zápasu podobný - první půle nic moc, druhá jasně v naší režií. Jenže v tomto zápase se Libchavám náramně dařilo střelecky. Už v 21. minutě jsme prohrávali 3:0!. Našich kiksů v obraně využívali hosté pohotově, možná někdy se štěstím, naši střelci potřebující na 1 gól asi 5 vyložených šancí by mohli závidět. Nebo raději se přiučit. Přitom za naše branky v podstatě nemohl brankář, vždy přišly po chybách obrany. Mrzí, když branku dostaneme i od hráče, který vlastně ani hráčem není, dres si vzal jen proto, že i libchavských hráčů bylo hodně málo. Stalo se ve druhém poločase, kdy jsme byli jasně pány na hřišti, 20 minut jsme v podstatě nepustili hosty za půlící čáru, ale stačí jedna nepozornost a libchavskám to tam spadlo. Naši, jako obvykle, šance jen spalovali. Diváci ani hráči nechápali: my hráli fotbal, ale libchavští stříleli góly. Ale snad by poslední dvacetiminutovka mohla být příslibem do podzimu.
            Skončila tedy tato nepovedená, skoro bych řekl, že jedna z nejhorších sezon kláštereckého fotbalu. Místo boje o návrat zpět do III. třídy jsme bojovali sami se sebou, se střeleckou nemohoucností, ztráceli jsme i zápasy s nejslabšími týmy tabulky. Přitom hrajeme poměrně hezký kombinační fotbal, ale bez proměňování šancí nelze vyhrávat. Uvidíme, co trenér a hráči stihnou přes krátkou letní pauzu vymyslet, tak, abych na podzim nemusel psát jen o šancích, ale také o gólech a bodech.

Sokol Klášterec n. O. – Sokol Libchavy B  2 : 4 (0:3)
Hráno v sobotu 14. 6. 2014 v 16.00

Sestava: Jireš – Franěk, Nekoranec, Mitvalský, Michalička – Janeček, L. Kalous (37. Bednařík), P. Fišer, M. Fišer – Sabota, Jan Bartoš (35. Šimek).

5. Přímý kop Libchav z levé strany
6. Rohový kop Libchav, následovala střela nad branku.
8. Rohový kop Libchav, nepřikrytý nejlepší hráč hostí využil dostatku prostoru a času - 0 : 1
11. Další chyba domácích, na půlce hřiště, samostatný únik skončil jen rohem
12. A znovu chyba obrany, znovu ztrestána gólem - 0 : 2.
20. Konečně jsme něco předvedli: M. Fišer zatáhl před branku, nahrává Bartošovi, ten sám před brankářem, který jeho střelu vyráží
21. Křížná bomba z 20 metrů, brankář si jen lízl konečkem prstu - 0 : 3.
28. Propagační střela Fraňka brankáři do náruče
34. Střela Patrika Fišera, těsně vedle.
35. Naše střídání: za J. Bartoše nastupuje Šimek
37. Naše střídání: Bednařík za L. Kalouse. Tím jsou dnes naše plnohodnotné možnosti střídání vyčerpány!
45. Přímý kop Klášterce

49. Střela Saboty těsně vedle
53. Střela Fraňka k tyči, brankář chytá
54. Přímý kop, P. Fišer střílí do náruče brankáře
60. Libchavy se dostali po dlouhé době k naší bráně, kustód navlečený do dresu neobtěžován vystřelil, míč odrazem od jedné tyče do druhé končí v brance - 0 : 4.
67. Přímý kop Klášterce, P. Fišer centruje na Šimka, jeho hlavička jde těsně vedle
70. Sabota centruje, střela Michala Fišera zblokována, Šimkova dorážka úspěšná - 1 : 4 !