Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Nepěkný začátek: Mistrovice - Klášterec 6 : 2

Přesně po dvou měsících letní pauzy začal nový ročník okresní fotbalové soutěže. Jak už jsem avizoval v předchozím článku, prázdniny našemu mužstvu namísto odpočinku a nabrání nových sil přinesly řadu zranění, takže jsme do prvního kola vstupovali jako lazarský mančaft. Navíc sobotní termín zápasu se kryl s populárním závodem dračích lodí, které nám odčerpali Šimka a Martina Sabotu jakožto potencionálního pomezního, druhý Sabota si teprve teď vybíral dovolenou, k dispozici nebyl ani Koukol, stejně tak i Michal Černoch. A tak k zápasu odjížděl tým s jediným náhradníkem, bez svého pomezního rozhodčího a bez zkušeného trenéra.
            Další nevýhodou bylo, že jsme do zápasu šli.......

nerozehraní, bez jediného přípravného zápasu. Nový trenér až teprve během mistrovského utkání zjišťoval, že je potřeba pro příště např. upravit organizaci obrany nebo jak na tom kteří hráči jsou v zápřahu po celých 90 minut.
            Mistrovice dlouhá léta hráli o první místa v 3. třídě a jednoznačně v domácím prostředí byli favoritem. Ovšem tak vysokou prohru jsme přeci jen nečekali. Jak k ní došlo?
            V prvním poločase se hrál relativně vyrovnaný fotbal, přesto jsme však o přestávce prohrávali o 2 góly. Začali jsme sice pěknou střelou Honzy Bartoše již v 2. minutě, kterou ale domácí brankář vyrazil, naopak ve 13. minutě měli domácí štěstí, když vystřelený míč se od tyče odrazil k jejich hráči a bylo 1 : 0. Pět minut před koncem poločasu měli Mistrovice opět kliku, když se míč od zad našeho hráče odrazil do branky. Náš staronový brankář Michal Rous neměl šanci. Ještě před přestávkou jsme se pokusili odpovědět, ale střela Patrika Fišera po centru Lukáše Kalouse šla nad.
            Druhý poločas byl už jednoznačně v režií Mistrovic. Brankami v 49. a 50. rozhodli utkání, přestože jedna z nich byla zřejmě z ofsajdu, stejně tak jako jejich 5. branka v 64. minutě (chyběl náš pomezní). Minutu předtím ale Míša Fišer využil chyby brankáře a poda-řilo se mu snížit na 4:1, stejný střelec byl úspěšný i po centru Patrika z nepřímého kopu v 66. minutě. Jenže domácí byli při chuti a hned o 4 minuty později opět upravili na rozdíl 4 gólů. Pak už jsme jen vystřídali, aby si zahrál i 12. hráč na soupisce.
            Ročník jsme tedy nezačali dobře. Ovšem nejen náš zápas skončil 6:2, stejným poměrem zvítězili i Libchavy B v D. Čermné. A právě béčko Libchav nás čeká v dalším kole na našem hřišti. Příležitost k nápravě jak vyšitá!