Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Líšnice - So Klášterec 5:4 (2:1, 1:1,2:2)

Tak jsme se konečně dočkali, první ostrý start v teprve druhé sezóně kláštereckého hokejového klubu. V úvodním duelu turnaje o Žamberskou orlici narazili naši hokejisté na sousedy z Líšnice. Loni naši utrpěli porážky 8:0 (po statečném výkonu v 6 hračích) a 4:2, kdy byl zápas již vcelku vyrovnaný. A jak to tedy vypadalo letos? ...

Tým se oproti loňské sezóně příliš nezměnil, pouze posily z Králík byly nahrazeny třemi hráči z Hradce Králové. K zápasu bylo připraveno celkem 17 hráčů + 2 brankáři, takže účast více než slušná. Domácí Líšnice vstoupila do zápasu lépe a hned ve třetí minutě se ujala, po chybě brankáře, vedení. Ze svého tlaku dokázala vytěžit do konce třetiny ještě jednu branku, když předtím ale Klášterečtí vyrovnali na 1:1. Vstup do druhé třetiny měli opět lepší domácí a navýšili svůj náskok na 3:1. Klášterci se však opět podařilo snížit na 3:2. Třetí třetina nezačala dobře a Líšnice opět odskočila na rozdíl dvou branek. To už nehrál Kerschbaum díky zranění po tvrdé ráně pukem do kotníku. Už se zdálo, že našim docházejí síly, častěji se objevovali chybičky, ale pak Klášteráci za mohutné podpory fanoušku dokázali srovnat na 4:4, po zlepšeném výkonu. Bohužel však trochu jednostranné vylučování (na vyloučení 5:0, když přinejmenším 2 vyloučení byla hodně přísná a naopak na straně Líšnice nejméně dva zákroky zůstali bez povšimnutí) vedlo dvě minuty před koncem ke konečnému stavu 5:4 pro Líšnici.

Letošní první náš zápas vypadal jinak než ty loňské. Už se nehrálo na jednu branku s nevyslovenou otázkou na začátku – tak dnes o kolik? Naopak, v třeskutém mrazu -15 C byl k vidění pěkný hokej nahoru dolů, místy už solidní individuální výkony, množství šancí. Nutno sportovně přiznat, že Líšnice byla o ten jeden gól lepší, před našimi hokejisty a trenéry je ještě hodně práce. Např. lépe zvládnout střídání během hry (jedno vyloučení za 6 hráčů na ledě, nejméně 2x přečíslení 3 na 1 po pomalém střídání), dva góly soupeře padly po střelách obránců, k čemuž se naši zatím nepropracovali.

I přes prohru byl trenér s předvedenou hrou velmi spokojen a diváci se rozhodně také nenudili. Především Klášterečtí fanoušci byli slyšet po celý zápas velmi hlasitě a za podporu jim patří velký dík. Snad se jim předvedená hra líbila a podpoří naše borce i dalších zápasech. Ani Lišáci se ale nedali zahanbit, od poloviny zápasu se probrali a dokonce i bubnem své borce podpořili.