Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Konečně jsme se dočkali: Sokol Klášterec - Řetová 5 : 1

Neuvěřitelných 10,5 měsíců, nebo také 7 kol (pravda, v tom jeden odložený zápas), jsme čekali na 3 body. Naposledy jsme bodovali 5. 11. 2019, shodou okolností také proti Řetové (tehdy 2:1, všechny 3 góly dal Šimon N.). Přitom jsme neodehráli špatné zápasy, po 5 odehraných zápasech jsme mohli mít 5 – 7 bodů, když 3 zápasy jsme prohráli o jeden gól, zpravidla po „vypnutí“ v II. poločase.
Minulý týden jsme měli „svatební přestávku“, ale na počtu uzdravených jsme to bohužel nepoznali. Naopak, do řad marodů se přidali Hůlka, Tomáš Honzák, jeden hráč vyfasoval karanténu atd., takže trenér lepil sestavu horko těžko. Králík přijel k zápasu .....
přímo ze svatební cesty, další hráč dorazil během I. půle z práce…. Ještě že máme obětavce typu Dana Šrolera, nového muže Víťu Vávru, vrátil se Skalický.
Zápas jsme začali víc než dobře. Hned z první akce se nejlépe ve vápně zorientoval Šimon Nekoranec a ve 2. minutě – 1 : 0! To nás nakoplo, v 6. min. Míša Fišer vybojoval míč a hlavou ho poslal k Sabotovi, ten těsně mimo. V 9. min. máme rohový kop. Potom se ale zvolnilo, hrálo se ponejvíc ve středu hřiště, bez vyložených šancí, už však nemáme tlak. Hosté poprvé otestovali Karla Jireše lehkou střelou ve 13. min., v 19. min. pak Karel vytlačil jedovatou střelu nad břevno. Hosté zahrávají rohový kop, ve 20. min. další. Řetová je nyní v tlaku, my příliš snadno ztrácíme míče při rozehrávce. Ve 23. min. Patrik z voleje pálí nad, pak z naší strany dlouho nic. Až ve 30. min. Vávra kope přímý kop na půlce hřiště, míč se dostává k Bartošovi, ten se prosmýkne kolem 5 hráčů, příliš předkopnutý balón se dostává odrazem na druhou stranu vápna k P. Sabotovi a ten nekompromisně a přesně – 2 : 0!
Hrajeme dobře i potom. Petr Rous v 32. min. neprošel přes posledního obránce do vyložené šance, ve 33. min. Vávra krásně zacentroval do vápna. Zatrnulo nám v 35. min., kdy hlavní přehlédl signalizaci faulu pomezního, řetovského Maiera naši obránci nestíhají, ale Karel, sice až napotřetí, míč lapil. V 37. min. opět Víťa krásnou českou uličkou poslal k vápnu Pajdu Sabotu, ten pálí – břevno. Odražený míč střílí Míša – zase břevno. Další odražený míč vyráží obránce z brankové čáry a 4. střela končí v zámezí. Škoda! Ale jsme při chuti. V 39. min. Pavel Sabota se svým typickým sprintem dostal do vápna, v přehuštěném prostoru překvapil všechny patičkou na Rouse, a ten využil místa – 3 : 0! Jen závěr poločasu nebyl zářivý, nejdříve Šimek sám před Jirešem naštěstí přestřelil a v 45. min. si Bartoš „vykecal“ žlutou kartu.
První šanci v II. půli měli hosté v podobě rohového kopu, pak ale zase naši: Sabota v 50. min. hlavou po centru Bartoše mimo, v 53. po krásné kombinaci také Sabota z 10 metrů mimo. V 54. min. jsme zastavili řetovské až těsně před naší brankovou čárou. V 61. min. má Řetová opět šanci, když po faulu na Vávru je odpískán přímý kop proti nám. Minuta 69. přinesla velkou radost Danovi. Vystřídal Rouse, rozběhl se k brance a hlavou (!) si ve svých 39 letech připsal další gól – 4 : 0. Pak už se dopředu příliš netlačíme, hrajeme spíše na protiútoky. V 81. min. ovšem chybujeme v obraně a hostům se podařilo snížit – 4 : 1. Nakonec ale ještě utekli Sabota se Šrolerem, Pajin vypálil sám kolem kolem gólmana – 5 : 1.
Se slepenou sestavou jsme tedy dokázali, že hrát ještě umíme. Dnes hodně pomohly Sabotovi až neuvěřitelné sprinty, ale také fotbalové myšlení Vávry. Teď ovšem neusnout na vavřínech. Je třeba si přiznat, že Řetová nebyla zřejmě v nejoptimálnější formě a že potřebujeme další body, nejlépe hned z dalšího zápasu v Albrechticích. Jsme v době, kdy nevíme, zda a kdy bude soutěž eventuálně přerušena, a bylo by dobré se tabulkou posunout o kousek výš.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
T. J Sokol Klášterec nad Orlicí  - TJ Sokol Řetová 5 : 1 (3:0)
Hráno: Neděle 20. 9. 2020 v 16:00
Sestava: K. Jireš – Bílek, Kučírek, Nekoranec, Skalický – P. Fišer, M. Fišer (79. Králík), Bartoš (K), Vávra – P. Rous (69. Šroler), Sabota
Připraveni:  M. Moravec, Koukol, Honzák
Trenér: M. Preclík                                     Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  2x Sabota, Nekoranec, Rous, Šroler - Berky
Rozhodčí: Hejl - Macek, Lýko                     Delegát: Kotyza                                   ČK: 0 : 0      ŽK: 1 : 0 (Bartoš)                                Diváků:  110