Bookmark and Share

Fotogalerie
Přihlášení

Google odkazy
Navigace Úvodní stránka

PostHeaderIcon Stolní tenis - vánoční turnaj

Nový oddíl stolního tenisu (žen) pořádá první vánoční turnaj. Koná se 30. prosince od 15 hodin v sokolovně v Klášterci n. Orlicí. Turnaj je určen pro všechny příchozí, bez ohledu na věk či pohlaví, registrování však mohou předvést pouze exhibici. Přijďte si zahrát nebo jenom zafandit. Těšíme se na příjemný sportovní zážitek a fůru legrace. Zájemci o účast v turnaji se prosím dostavte o trochu dříve k zápisu. Drobné občerstvení bude zajištěno.

PS: Prosíme každého, kdo si přijde zahrát, aby donesl nějaký drobný zabalený dáreček. Bude to vaše startovné a na konci si z nich uděláme malou tombolu.

 

PostHeaderIcon Pravidla stolního tenisu

Aktuální pravidla stolního tenisu - Schváleno Výkonným výborem ČAST s platností od 1.11.2001
Zpracovali: Zpracovali : Fedor Donát, Jiří Olbricht

Aktualizovaná pravidla 12.11.2002 - zdroj www.pingpong.cstv.cz

 

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Aktuální pravidla

Protože kompletní pravidla stolního tenisu jsou dosažitelná v českém jazyce přes jeden z externích odkazů na konci článku, omezuje se tato kapitola pouze na základní pravidla a dále na novinky z roku 2000, které mohou být předmětem sporu především mezi příležitostnými rekreačními hráči. V tomto přehledu chybí také pravidla specifická pro čtyřhru.


Celý článek...

 

PostHeaderIcon Vybavení

Základním vybavením hráčů na stolní tenis je pálka, míček a stůl na stolní tenis.


Celý článek...

 

PostHeaderIcon Historie stolního tenisu

Stolní tenis se vyvinul ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Velké Británie. Postupný přerod na sportovní odvětví umožnilo používání celuloidového míčku, díky kterému se odskok míčku na stole stal pravidelným a předvídatelným - a začalo tedy mít smysl v této hře soutěžit a počítat body.

Na počátku 20. století již byla na britských ostrovech tato hra poměrně populární a rychle se šířila i na evropskou pevninu a do USA. Její hlavní výhodou se ukázaly nízké nároky na prostor a nízká cena vybavení (například oproti tenisu, který v této době byl spíše aristokratickou zábavou). Možnost umístit ping-pongový stůl do kouta hospodského sálu měla například v Čechách a v Rakousku obrovský význam.


Celý článek...

 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2
Kalendář akcí
květen 2020
P U S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Obnova "POCHOĎÁKŮ"
Obnova sokolských turistických pochodů (pochoďáků)?
 
Facebook
Náhodný obrázek
Odkazy
Databanka sportovních výsledků - fotbal, hokej, futsal, výsledky on-line, rozpisy, tabulky, rozlosování, komentáře, diskusní fóra, odkazy. Tvorba soutěží podle Bergerových tabulek