logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Klášterečtí florbalisté nenavázali na dobré výsledky

Pouze tři body si hráči z Klášterce nad Orlicí odvezli z haly v Dolní Dobrouči. V letošní sezóně nastoupili florbalisté kláštereckého sokolu už ke čtvrtému turnaji. V prvních turnajích se jim dařilo, ale v neděli 8. prosince 2013 vybojovali pouze tři body a propadli se tabulkou.

Už v prvním zápase nastoupili klášterečtí florbalisté proti silnému soupeři z Dolní Dobrouče. Domácí potvrdili roli favorita a brzy se ujali vedení. Dolní Dobrouč předvedla velice dobrou hru, díky které nepustila Klášterec do větších šancí. Na jasné výhře Dobrouče 5:0 se výraznou měrou podílel Jan Skalický, který herně převyšoval zbytek týmu.

Druhé utkání odehrál Klášterec proti Dynamu Zhytomir. Utkání bylo vyrovnané. Šance měly oba týmy, ale Dynamu chytal výborně gólman. Naopak Klášterecký gólman si tento turnaj vybral slabší chvilky a pustil někdy i laciné góly. Ale svůj podíl vinny na prohře Klášterce v poměru 3:1 měli na svědomí všichni hráči.

Jediné vítězství si hráči Klášterce připsali proti Sokolu Letohrad. Od začátku zápasu Klášterec na hřišti dominoval. V první půlce stihli florbalisté Klášterce nastřílet šest gólů. Do druhé poloviny vstoupili vlažně a pustili Letohrad do několika šancí. Klášterečtí florbalisté přestali hrát kombinačně a týmově, proto se museli spokojit s konečným výsledkem 7:1.

Poslední zápas byl plný zvratů a emocí. Jako první se dostal do vedení tým Lukavice. Hra byla přesto vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Stav se měnil až na 3:1 pro Lukavici. Nepříznivý výsledek dokázali klášterečtí florbalisté srovnat díky dvojnásobné přesilové hře a už to vypadalo, že si Klášterec vybojuje alespoň jeden bod za remízu a zápas rozhodnou nájezdy. Ale šest vteřin před koncem hodil Klášterecký gólman Jan Králík míček přímo před hokejku protihráče a ten strhl výhru na svou stranu. Lukavice v posledních vteřinách změnila skóre na 4:3 a vyhrála.

Sokol Klášterec nad Orlicí si tímto turnaje výrazně ztížil cestu do play off.