logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Klášterec předvedl dobrou hru, získal 9 bodů

I ve druhém turnaji se florbalistům Klášterce nad Orlicí dařilo. Přestože dokázali posbírat přes 50 trestných minut, získali 9 bodů ze 4 zápasů.

Na turnaj 9.11. nejel trenér týmu, protože měl nespecifikované zranění v dolní polovině těla. Jeho roli převzal Milan Severýn, který byl důležitým mužem týmu. Zastal pozici trenéra, ve třech utkáních hrál v útoku a poslední zápas musel dokonce odchytat.

První utkání sehráli klášterečtí sokolové proti nováčkovi soutěže Rybné nad Zdobnicí. Přes pomalejší nástup si hráči dokázali vybudovat pohodlný náskok. Rybnou porazili poměrem 1:4.

Zápas proti Mistrovicím byl velice vyrovnaný. Na začátku zápasu Klášterec dovolil Mistrovicím několik šancí, z kterých dokázali skorovat. Postupně se hra Klášterce zlepšovala a nakonec zaslouženě vyhrál 3:2.

Zápas proti Lanškrounu byl velice emotivní. Hráči Klášterce svědomitě bránili proti týmu z čela tabulky, a dokonce dokázali vstřelit první branku. První náznaky problému se objevily, když hráčí z Klášterce zlomil protihráč v souboji hůl. Adam Kalous si neodpustil pár peprných slov, které vedly k vyloučení. Následovalo několik dalších vyloučení, ale Klášterec dokázal blokovat všechny střely. Lanškroun se pokoušel dostat Klášterec pod tlak, ale marně. Rozhodující okamžik přišel, když rozhodčí upozorňoval kláštereckého golmana na nečistotu v brance. Ten se ohledl, protože byla přerušená hra, ale zatím hráči rozehráli a zaskočili ho střelou, kterou nedokázal chytit. Stále bylo o co hrát. Rozhodující gól vstřelil hráč lanškrounského týmu, který při zakončení stál jednou nohou v brankovišti. Gól by tedy platit neměl, přesto byl uznaný. Klášterec zkusil hru bez golmana, ale změny skóre se nedočkal. V tomto zápase dostalo několik hráču osobní tresty a Honza Králik dostal stopku do konce turnaje za hození lahví.

V posledním zápase si v brance zavzpomínal na mladá léta Milan Severýn. Byl to těžký zápas proti neoblíbenému týmu Libchav. Milan Severýn ukázal, že chytat nezapomněl a několika těžkými zákroky podržel tým. O výhře kláštereckých sokolů rozhodl Adam Gabris, který se trefil 3 sekundy před koncem utkání.  Utkání skončilo 3:2.