logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Nové tváře a nový ročník OAFL

Stejně jako týmy zámořské NHL, tak i klášterecký florbalový tým dokázal získat cennou posilu. Právě Adam Gabris, kterého dokázal trenér Tomáš Mlynář získat, hrál spolu s novou brankářskou jedničkou (Honza Králik) důležitou roli v prvním turnaji sezony.

Oproti loňskému roku jsou novinky i v lize OAFL (Orlické amatérské florbalové lize). Hrát se budou dvě části. Základní část, kde sehraje každý tým proti všem týmům dvě utkání. Další část bude play off. V té se utká prvních 6 týmů ze základní skupiny a o poslední dve místa do play off se popere zbytek týmů formou předkol. Další novinkou je, že se bude pískat přísněji.

Sokol Klášterec nad Orlicí letos sehrál pouze jeden přípravný zápas, ale na herním projevu to nebylo vůbec znát.

Florbalový tým Sokol Klášterec nad Orlicí sehrál první turnaj 27. října v Dolní Dobrouči. Hráči odehráli čtyři utkání, ze kterých dokázali vytěžit pět bodů za jednu výhru nad Sokolem Letohrad (4:2) v normální hraci době a za výhru nad Dolní Dobroučí (3:2) po samostatných nájezdech.

Utkání proti Lukavici bylo těžké, ale i s Lukavicí se dalo bodovat. Klášterec vstoupil do utkání velice dobře a dokázal vstřelit první branku, ale hubenou výhru nedokázal ubránit a Lukavice vyhrála 2:1.

Jediné utkání v kterém tým z Klásterce výrazněji zaostával, bylo proti Dinamu Zhytomir. Klášterec nestíhal přesné přihrávky a nedokázal pokrýt tvrdé střely. Přesto bojoval o body, ale nakonec utkání skončilo prohrou 2:4.

Brankář (Honza Králík)
Obránci (Ondřej Kolda, Martin Bílek, Jakub Kalous, Jakub Bříza)
Útočníci (Václav Bílek, Tomáš Vlk, Adam Kalous, Milan Severýn, Tomáš Mlynář, Jaroslav Franěk, Adam Gabris)