logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

OAFL, turnaj druhý

Po úvodním turnaji, kde florbalisté získali šest bodů z pěti utkání, následuje turnaj druhý. Trenér přemítal o zlepšení hry i v autě cestou do práce, ale bohužel recept nenalezl. Z druhého turnaje, ve kterém tým Sokol Klášterec nad Orlicí nastoupil ve třech utkáních, přivezl tři body.

Tým byl 2.12. připraven vstoupit do druhého turnaje pravou nohou. Tento víkend měl Sokol Klášterec na programu pouze tři zápasy a chtěl se vyhoupnout v tabulce z šedého průměru. Trenér při rozcvičce před prvním zápasem svolal mužstvo a udělil taktické pokyny.

První zápas sehrál Klášterec proti papírově slabému soupeři Sokol Letohrad. Od počátku zápasu jsme měli značnou převahu, ale i přesto jsme nedokázali proměnovat šance. Ovšem trvalý tlak na soupeře se projevil. Za stavu 2:0 jsme lehce povolili a dovolili soupeři, aby pohrozil pár útoky, ale pak jsme hru dokázali zklidnit a pohlídat si náskok až do konce utkání.

Druhý zápas jsme odehráli proti družstvu Chrast. S tímto soupeřem jsme neměli zkušenost, tak jsme nevěděli co očekávat. Už v prvních minutách jsme však ukázali, že nechceme hrát ustrašenou hru. Důrazem a svou rychlostí Franěk vybojoval míček a Adam Kalous otevřel skóre. Chrast dokázal odpovědět. Hráli jsme moc zbrkle a zejména díky individuálním schopnostem jednoho protihráče, který nám dal všech 5 gólů, jsme propadali ve středu hriště. Utkání skončilo prohrou 1:5.

V třetím zápase se tým Klášterce utkal s rivalem z Libchav. Zkušení hráči již mohli očekávat tvrdou hru za hranicemi pravidel. Bohužel už po prvním střídání jsme obdrželi gól. Na tento fakt jsme, ale reagovali a otočili na 2:1 pro náš celek. V druhém poločase jsme inkasovali druhý gól a skóre bylo srovnané. Bohužel jsme nedokázali hrát svou hru a nechali se vyvést z rovnováhy neustálými prohřešky soupeře. Poté co našemu hráči protihráč vytrhl hokejku z ruky a zahodil, bouchly saze. Klášterecký bek Kolda byl vyloučen za hrubost a s ním si šel sednout na trestnou lavici i provokující protihráč. Během hry čtyři na čtyři jsme inkasovali další gól. Při závěrečném tlaku byl vyloučen další hráč Libchav, ale ani toho jsme nedokázali využít. V posledních okamžicích Tomáš Vlk nastřelil pouze tyčku.

Na turnaji jsme získali 3 body. Na příštím utkání by jsme už měli mít nové dresy, které nám zajistí Sokol Klášterec nad Orlicí, tak doufejme, že s novými dresy příjdou lepší výsledky.

V příloze naleznete tabulku bodování.