logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Započal nový ročník OAFL

Po loňském rozdělení ligy na dvě skupiny jsme se letos dočkali opětovného sloučení. Hraje se opět systémem turnajů, kdy každý tým proti sobě nastoupí dvakrát. První turnaj se konal 17.11. a kolo se dohrávalo i 18.11. Tým Klášterce nad Orlicí se se svými soupeři utkal v sobotu 17.11. v Dolní Dobrouči.

Už časně ráno se vyhecovaný mančaft vypravil do nedaleké haly v Dolní Dobrouči. Po poslední generálce na ligu, kde tým obhájil bronzový pohár a nastřílel nevídaný počet gólů, bylo sebevědomí na místě. První zápas náš tým prověřil favorizovaný celek Letohrad A. Tuto prověrku jsme zvládli a ve vypjatém zápase zvítězili 3:2. V Brance se osvědčila nová tvář, Honza Králík, který nahradil Jaroslava Bílka, který je plně vytížen a nemá tolik času.

Další zápas byl proti domácí Dolní Dobrouči. Zde jsme se bohužel nedokázali prosadit a zkušení hráči Dobrouče nám nadělili 4 góly. Zápas tedy skončil 0:4.

Zápas ,který si za rámeček určitě tým svěřenců Tomáše Mlynáře nedá, je zápas proti týmu Skrblíků.Tento tým je nástupce bývalého Reast Jablonné, ale nynější sestava je velice slabá. Bohužel jsme chybovali a Skrblíci dokázali těžit z našich omylů. Pak už jsme hráli pod tlakem a v křeči se snažili zápas obrátit. Zápas skončil 1:4 a byl rozhodně největším zklamáním.

Zápas proti Devils Lanškroun byl tvrdou zkouškou. Tento tým v loňské sezóně předváděl nejlepší výkony. Náš tým přistoupil k zápasu po prohrře se Skrblíky až překvapivě zodpovědně. Dlouho jsme drželi stav 0:2 a často hrozili z breaků, ale zejména v druhém poločase se Devils dokázali utrhnout. Konečný stav zápasu 2:7.

Poslední zápas našeho týmu byl proti celku z města Králíky. Zápas byl vyrovnaný, ale my jsme si věřili. Díky vyhraným přátelským utkáním jsme měli psychologickou výhodu. Přesto jsme museli bojovat až dokonce, který byl nakonec pro náš tým sladký. Vyhráli jsme 3:2.

Předseda, trenér a hráč v jedné osobě mluvil o turnaji, jako o propadáku. Ale když budeme objektivní, loňský rok jsme skončili předposlední a jedinou neočekávanou prohrou byl zápas proti Skrblíkům z Jablonného. Po tomto turnaji nám patřilo osmé místo ze 14. Ovšem opět se dostavil neduh našeho týmu. Proměnovali jsme mizivé procento šancí.