Na Němčice neumíme: Němčice - Sokol Klášterec 3:1

Minulý týden jsme doma odehráli vyrovnaný zápas s posledním týmem tabulky, a tak jsme rozhodně k leaderovi tabulky Němčicím nejeli jako favorité. Navíc jsme na podzim s nimi prohráli oba zápasy. A výsledek zápasu bohužel potvrdil papírové předpoklady. Dle vyjádření trenéra však průběh hry byl vyrovnaný a opět rozhodlo proměňování šancí.

Dlouhodobě zraněný Honza Bartoš se odvážně postavil s praporkem na pomezní čáru a změny udělal trenér M. Černoch oproti minulému zápasu i v sestavě: na hrot vysunul Míšu Fišera a od začátku postavil P. Sabotu. Více se ale hrálo vzadu, naši se k první šanci dostali až v 16. minutě. Domácí se ukázali jako znalci rohových kopů – z nich měli většinu šancí i oba góly v prvním poločase. První po půlhodině hry, kdy točený míč foukl vítr do brány, druhý o pouhé 3 minuty později, když se ujala střela po dalším rohovém kopu.

Do druhé půle naši nastoupili se 2 změnami: Zraněného brankáře Maulera vystřídal K. Jireš, za stopera Bednaříka nastoupil mladý Koukol. A tento poločas pro nás vyzněl lépe. Hra se vyrovnala, naši si také vytvářeli šance a dosáhli v této půli vyrovnaného skóre. Karel sice dostal gól hned po 6 minutách, ale pak už nepustil nic. A Koukol po přihrávce M. Fišera dal gól. Bohužel jen jeden.

Naše mužstvo přešlo během zimy na jiný systém hry. Výsledek tohoto zápasu není povzbudivý, ale trenér byl spokojen s tím, že hráči už systém začínají zvládat. Že by nás čekala lepší budoucnost?

Uvidíme hned v dalším kole, kdy hrajeme doma s druhým týmem v tabulce, s Dolním Třešňovcem. Mimořádně se hraje v sobotu, věřme, že bude nejen svátek velikonoční, ale i fotbalový.

Neděle 13. 4. 2014 v 16.00
Sokol Němčice - Sokol Klášterec n. O. 3 : 1  (2 : 0)
Sestava: Mauler (46. Jireš) - Nekoranec, Kučírek, Rous, Michalička (70. Franěk) – Mitvalský – L. Kalous, P. Fišer (82. Šimek), Bednařík (46. Koukol) – Sabota, M. Fišer.
Připraveni: Šimek, Franěk
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: - Kopecký, Albert, Fišar - Koukol
Rozhodčí: Kolář – Jan Bartoš
ČK: 0:0       ŽK: 1:1 (Sabota)            Diváků:  60

Jak šly minuty:
  8. Šance Němčic, po tečované střele nad bránu rohový kop
15. Další roh Němčic.
16. Naše příležitost, Sobotův centr do vápna chytá domácí gólman.
25. Znovu roh domácích, střela nad bránu
31. A zase rohový kop Němčic, točená rána končí s pomocí větru v naší bráně – 1 : 0
34. Další roh domácích, míč jsme neodkopli a skrumáž ve vápně končí střelou – 2 : 0
42. Po ztrátě míče šance domácích, střela těsně vedle

46. Do brány místo zraněného Maulera nastupuje Jireš a Koukol místo Bednaříka
51. Po centru do vápna zvyšují domácí již na  - 3 : 0.
55. Po přihrávce M. Fišera trefuje D. Koukol přesně – 3 : 1 !
62. Přímý kop domácích nad bránu.
64. Střídání domácích
70. Naše střídání: Franěk za Michaličku
79. Franěk v šanci, po přihrávce Saboty střílí nad branku
82. Střídání domácích i našich: Za Patrika Fišera Šimek
86. Další střídání Němčic
90. Centr do vápna L. Kalouse, hlavička končí nad brankou
91. Další náš centr, Pavel Sabota na Šimka, ten ale hlavičkuje vedle.