Velikonoční nadílka: Sokol Klášterec - D. Třešňovec 1:3

Pokud jsme chtěli hrát o solidní postavení v tabulce na konci sezony, pak po pouhých 2 bodech z prvních 2 jarních zápasů jsme potřebovali zvítězit. Jenže soupeřem bylo druhé mužstvo tabulky a tak se dal čekat vyrovnaný zápas. Bohužel nám chybělo několik důležitých hráčů, zejména brankář Maurel a Tomáš Bartoš. I na druhé straně hřiště stál ale v brance náhradník, takže síly se zdály vyrovnány.

Začali jsme zápas vcelku dobře a vlastně jsme hráli dobře celý první poločas. Dařily se nám kombinace, přihrávky směřovaly dopředu,

častokrát jsme byli na hranici soupeřova vápna ve třech hráčích, na náš fotbal se dalo koukat. Jenže finální střela na bránu byla buď zbrklá nebo nepřesná, jedno jestli se k ní dostal Pavel Sabota, Patrik Fišer nebo nejčastěji Michal Fišer. Kromě nepřesnosti však byla ještě jedna překážka našeho gólového úspěchu – výborný brankář hostí. Dlouhý, rychlý, dobře postavený, nechtělo se věřit, že jde údajně o náhradníka. nakonec se ujala jen jedna šance, a to v podstatě odražený míč od ramene Ondry Kučírka. Třešňovec hrál jiným stylem, ze středu hřiště startovali jednotlivci k samostatným únikům a naši obránci měli plné ruce, tedy spíš nohy, práce jim stačit. Naštěstí se jim vždy podařilo míč ukopnout anebo třešňovický útočník šanci zahodil anebo byl na místě náš gólman K. Jireš.
Druhé půle nabídla ovšem jiný fotbal. Třešňovití byli častěji u míče, více na naší polovině, přitom jim stačil stejný styl hry jako v 1 půli. Naopak naši výkon z prvního poločasu nezopakovali. V polovině poločasu se hostům podařilo vyrovnat a za dalších 5 minut už jsme prohrávali. Druhý gól byl hodně diskutabilní, padl po přímém kopu za faul, který nebyl, následovala přihrávka již zpoza brankové čáry, ale gól byl uznán a naši se zlomili. Na změny hry jsme se už nevzmohli, naopak 5minut před koncem jsme dostali třetí gól bylo jasno.

Úvahy o postupu jsou po prohře doma již definitivně pasé. Trenér i mužstvo tedy bude  mít dost času na zažití nového stylu, nalezení správného rozestavění. Diváci snad po prohrách s 1. a 2. mužstvem soutěže uvidí i nějaké vítězství. Zasloužili by si to.

T.J. Sokol Klášterec - TJ Sokol D. Třešňovec 1 : 3 (1:0)
Hráno v sobotu 19.4.2014 v 16.00
Sestava: Jireš – Nekoranec (74. Šimek), Rous (81. Bednařík), Kučírek, Michalička - Mitvalský – Janeček (79. Koukol), P. Fišer, L. Kalous - Sabota, M. Fišer

10. Střela P. Fišera ze hry
11. Skvělá akce, ale M. Fišer opět bez gólu.
17. Další šance M. Fišera po přihrávce Saboty, jen roh
20. Střílet zkouší i Janeček
22. Po faulu Janečka první vážnější pokus hostů
24. Dva pokusy Patrika, oba neúspěšné
31. Střela Třešňovce, Jireš chytá (tady spíše:vyráží)
31. Další naše šance, tentokrát Sabota, ale jen břevno
32. Michal Fišer ani na2x brankáře Šilara nepřekonal
36. Hosté vyrovnali hru, v další šanci po teči trefují tyč
40. Další zkažená šance, ale tentokrát přeci jen končí gólem, když výkop gólmana se odráží od Kučírka – 1 : 0 !

71. Třetí žlutá karta pro Třešňovec
73. Druhá branka hostů, po faulu, kdy útočník ale „brkl“ o míč, po přímém kopu se míč dostal do zámezí, což rozhodčí neviděli, přihrávku ze zámezí Rous neodvrátil a – 1 : 2
74. Naše střídání: Šimek za Nekorance, který dohrával otřesen po srážce s Rousem
79. Naše střídání: Koukol za Janečka
81. Naše střídání: Bednařík za Rouse
40. Naši bojují, ale na vyrovnání to nevypadá. Naopak hosté zvyšují – 1 : 3