Jako minule - jen 1. půle: Libchavy B - Klášterec 2:1 po PK

Na podzim jsme k zápasu do Libchav vyrazili pouze s 13 hráči a přivezli jednoznačné vítězství 4:1. Tentokrát jsme jeli také jen s minilmálním počtem hráčů, ale jinak byl tento zápas úplně jiný. Vlastně ne tak úplně, byl velmi podobný. Ale minulému zápasu před týdnem u nás doma s Třešňovcem.K zápasu jsme odjížděli s informací, že byl zkontumován náš zápas s Dlouhoňovicemi. Pro neoprávněný start jejich hráče jsme místo dvou bodů po penaltovém vítězství získali tři za kontumační vítězství. Snad pod vlivem této dobré zprávy naši začali......

velmi dobře. Již v prvním okamžicích zápasu jsme si vytvořili šance a už v 5. minutě jsme se díky přesné trefě Pavla Saboty ujali vedení. Pokračovali jsme v tlaku, celý první poločas se nám dařil, na fotbal se dalo dívat a vytvářeli jsme si šance. Jenže jak už je naše neblahá tradice, ani nejvyloženější šance neproměníme. Stejně tak tentokrát.

Druhý poločas ovšem byl zase jiný. Naši jakoby uměli jen první poloviny zápasů. Hra se po přestávce vyrovnala, fotbal byl spíš bojovný než hezký. Šancí si vytváříme pomálu (a samozřejmě je neproměníme), naopak soupeř je nebezpečnější a své příležitosti občas i využije. Libchavám to trvalo dost dlouho, ale pár minut před koncem se jim přeci jen podařilo vyrovnat.

V penaltovém rozstřelu už asi velmi zapracovali nervy a pocit odpovědnosti. Žádný ze zkušených fotbalistů totiž nedal, naopak náhradníci Koukol a Lukáš Kalous bez problémů ano. Jenže 2 penalty na 2 body nestačily.

Tímto zápasem jsme začali sérií 5 zápasů v 15 dnech. Už ve čtvrtek 1.5. hrajeme doma s Albrechticemi, už za 3 dny, v neděli 4.5. nastupujeme k odvetě proti stejnému soupeři na jeho hřišti. V dalším týdnu nás opět ve čtvrtek a v neděli čeká dvojzápas s Jehnědím. Snad už se konečně podaří získat 3 body, doufejme, že ve více zápasech z této série.

Libchavy B - Sokol Klášterec n. Orl. 2:1 po PK (1:1, 0:1)
Hráno v neděli 27.4.2014 v 17.00
Sestava: Mauler – Kučírek, Mitvalský, Nekoranec, Bednařík – L. Kalous, P. Fišer, M. Fišer, Janeček - Šimek, Sabota

3. Náš přímý kop, nebezpečnou situaci řeší domácí brankář
  5. Šimek úspěšně dorazil střelu Saboty, ujímáme se vedení – 0 : 1 !
13. Aktivní Sabota opět v šanci, ale trefil jen gólmana
16. Individuální akce šikovného Míši Fišera, střela těsně vedle
19. I přes převahu náš teprve 1. roh, Janeček hlavou vedle
23. Roh Libchav, naše obrana likviduje
29. Střídání domácích
35. Střela Mitvalského vedle
39. Sérií několika střel zakončuje Kučírek střelou z dálky, brankář Libchav chytá

85. Aktivita domácích v II. poločase odměňěna – po akci vyrovnávají  1 : 1
88. Opět v šancích Šimek a po něm Kučírek, opět nic.
90. Fauly na naše hráče Janečka a Koukola, ale nic z toho.
      Následují penalty:

Penalty:
Koukol stejně jako minule přesný        1:0       Domácí – mimo                 1:0
Kalous Lukáš: také úspěšný                2:0       Domácí – trefuje               2:1
Mitvalský tentokrát nedal                    2:1       Domácí – trefuje               2:2
P. Fišer ani v tomto rozstřelu nedal       2:2      Domácí – opět trefuje        2:3
Šimek také netrefil                             2:3      Domácí se už mohou radovat