Konečně výhra, ale jen: Sokol Klášterec - Albrechtice B 3:2

V netradiční den uprostřed týdne nastoupili fotbalisté k dalšímu utkání okresní soutěže. Ve IV. třídě je letos hodně zápasů, a tak se využívá každý volný den. Nejinak tomu bude i další sváteční čtvrtek v příštím týdnu.
            Většina hráčů obou mužstev se  na zápas, který by se mohl nazvat soubojem o předposlední příčku tabulky, „připravovala“ na čarodějnickém večeru. Soupeř možná o něco více, soudě podle toho, že na zápas dojel bez jediného náhradníka, někteří hráči byli dost nevyspalí, třem hráčům bylo kolem 40 let. A jak se to projevilo na hřišti? Fotbal se nehrál zrovna výstavní a o výsledek jsme se nakonec strachovali.

Úvod zápasu začal opět velmi dobře, jak je  v poslední době zvykem. Míša Fišer byl hned na začátku v několika šancích, už ve 3. minutě orazítkoval břevno, ke střelám ve vápně se dostali i další hráči, ale buď byl na místě albrechtický brankář nebo naši nebyli dost důrazní a přesní. Hosté naopak jen bránili a sporadicky se pokoušeli i protiútoky. Jenže při nich to v naší obraně hořelo, buď byl náš obránce pomalejší v běhu nebo jsme nepřečetli hru. A tak hned při druhém protiútoku v poločase, ve 22. minutě, utekli dva albrechtičtí a sami si s našim brankářem Jirešem poradili. Naši naštěstí za pár minut pěknou přihrávkou M. Fišera Sabotovi na hlavu srovnali. O 10 minut později si oba útočníci role vyměnili a ujali jsme se vedení, jenže za chvilku opět utekl útočník našemu obránci a bylo srovnáno. Poločas skončil na jasné šance asi 10:3, na góly ale 2:2.

V druhém poločase se dalo očekávat, že vystřídáme a soupeře bez náhradníků uběháme a porazíme rozdílem třídy. Jenže zůstalo jen u vystřídání. Hosté také v úvodu poločasu napálili břevno, pak jsme 2x střídali a nový muž na hřišti se trefil – J. Franěk nás poslal do vedení. Jenže místo dalších branek jsme už trefili opět jen břevno a poté už se jen bojovalo o míč a šancí ubývalo. Posledních 5 minut lze označit jako vyrovnaný souboj, kdy jsme se obávali scénáře ze zápasu s Dlouhoňovicemi před 3 týdny, kdy hosté v 93. minutě vyrovnali. Naštěstí vcelku pozorný rozhodčí Krejčí nastavil jen 1 minutu a další nervy nám ušetřil. Letos poprvé jsme se mohli radovat z 3bodové výhry dosažené na hřišti.

Hned za 4 dny, v neděli 4.5., si souboj s béčkem Albrechtic zopakujeme. Pokud chceme vyhrát a odpoutat se od nepěkného konce tabulky, musí naši útočníci být aspoň trochu úspěšnější a obránci rychlejší nebo pozornější.

Sokol Klášterec n. Orlicí - TJ Albrechtice B  3:2 (2:2)
Hráno ve čtvrtek 1.5.2014 v 16.00

Sestava:
Jireš –L. Kalous (57. Nekoranec), Bednařík, Rous, Michalička - Mitvalský – Kučírek, Janeček (59. Franěk), P. Fišer - Sabota, M. Fišer (75. Šimek)

8. Po rohu hlavičkuje Janeček, gólman chytá
13. K 1. střele se dostali hosté, náhradní brankář místo zraněného Maulera chytá.
14. Na druhé straně chytá brankář další střelu M. Fišera
15. Opět v příležitosti Michal Fišer, opět ale gól nedal.
22. Nedáš dostaneš: Přhrávka přes půlící čáru, brejk dvou útočníků, proti nim jen brankář a za nimi obránce – 0 : 1
25. Zastřeluje se Sabota, zase chytil brankář
26. M. Fišer nacentroval přes celé vápno a Sabota hlavou konečně trefil – 1 : 1 !
33. Přihrávka Saboty ve vápně po zemi, Míša Fišer tentokrát nekompromisně – 2 : 1 !
37. Opět únik hostů a po centru hlavou srovnávají na  - 2 : 2
40. S přibývajícím časem hosté ožívají, střelu vyráží Jireš na roh
42. Přímý kop hostů jen pár metrů za vápnem, střela do zdi
43. Po zpětné přihrávce Saboty krásná střela Mitvalského zdálky, jenže do brankáře

47. Po vhazování šance M. Fišera, gólman vyráží
56. Hosté mají roh a po centru trefují břevno.
57. Naše střídání: Nekoranec místo Kalouse
59. Naše střídání: Franěk za Janečka
66. Dvě střely, jedna do brankáře, druhá do břevna, ale gól zase žádný
69. Konečně: Franěk dává na  - 3 : 2 !
74. Další trefené břevno, autorem rány opět M. Fišer
75. Michal Fišer neproměnil další šanci a následuje střídání: místo něj další střelec Šimek
Další minuty již vyložené šance nepřinesly, boj o míč většinou uprostřed hřiště.