Nic se nedaří: Albrechtice - Sokol Klášterec 3:1

Poslední podzimní zápas venku nás čekal venku, a to s Albrechticemi Jejich 7. místo v tabulce napovídalo, že chceme-li podzim důstojně ukončit, je na to vhodná příležitost. Jenže: V pátek na treninku se sešlo 11 lidí a k zápasu odjížděl každý, kdo měl zdravé nohy. K marodům Hůlkovi, Janečkovi a Nekorancovi přibyl ještě Mitvalský, v pořádku není ani Rous, a kromě nich chyběl díky pracovním povinnostem Křen, z rodinných důvodů opět Roman Kalous a ještě Bříza. Když připočtu dlouhodobě chybějícího Šrolera a Tomáše Bartoše, chybí nám půlka mančaftu. Trenér by měl asi vyhlásit konkurs na léčitele kolen a vůbec celých noh.

Od začátku tedy nastoupili mladíci Bílek a Šimek. Nutno říci, že tihle kluci a s nimi i Bříza se během podzimu docela osvědčili a tento zápas dokázal, že se s nimi dá do budoucna počítat. První poločas se nám ovšem moc nepodařil. Sice jsme si vytvořili v první čtvrthodině pár šancí, ale soupeř byl lepší a šancí měl mnohem více, zle nám zatápěl zejména v poslední čtvrthodině. Jenže ani on nebyl příliš úspěšní, ujala se jen jedna šance, když v 33. minutě zaváhala naše obrana a po nedůrazném odkopu neměl soupeř mnoho potíží otevřít skóre.

Na počátku druhé půle jsme díky Kučírkovi s Honzákem vyrovnali, což nás nakoplo, spadla z nás nervozita a odpovědnost, a druhý poločas patřil nám. Jenže jako již mnohokrát na podzim, ani nejvyloženější šance Honzák, Fišer a další nedali. A tato střelecká impotence nezůstala nakonec nepotrestána. Remízový zápas jsme zkazili v samém závěru. Nejdříve se výjimečně „podařila“ chyba našemu brankáři v 90. minutě, která skončila gólem a v 93. minutě skleslé mužstvo nezvládlo malou domů.

Velká marodka, nohy svázané snahou o dobrý výsledek a nepovedený závěr nás opět připravili o body a poslali na poslední místo tabulky. Zbývá poslední zápas doma s Rudolticemi. Snad se v domácím prostředí podaří zastavit černou sérií a skončit po podzimu aspoň podobně jako loni. A možná bychom se měli modlit, aby okres nenařídil předehrávku prvního jarního zápasu ještě letos.

FAKTA z utkání:

ALBRECHTICE - TJ SOKOL Klášterec n. Orl. 3:1 (1:0)
Hráno v sobotu 13.10. v 16.00 v Albrechticích
Sestava: Hruša – Michalička, Kučírek, Rous – M. Fišer – Bílek (72. L. Kalous), P. Fišer, Bartoš, Sabota – Šimek (58. Franěk), Honzák.
Připraveni: L. Kalous, Franěk
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: Hůlka

Branky:
- Honzák
Rozhodčí: Chadima – Josef Rous
ČK: 0:0 ŽK: 0: 1 (Sabota) Diváků: 30

Jak šly minuty:
3. Střela domácích nad branku
5. Další pokus Albrechtic, Hruša kontroluje
7. Nadějná hlavička Saboty končí v náručí brankáře domácích
9. Po nahrávce režiséra Patrika Fišera neproměňuje dobrou šanci Šimek
13. P. Fišer kope přímý kop, ale do ofsajdu
17. Nebezpečná střela domácích
19. Faul Michalička na hranici vápna, Hruša odvrací na roh.
22. Povedené vyběhnutí Hruši, čímž likviduje útok domácích.
25. Další střela Albrechtic, tentokrát vedle
29. Po dlouhé době naši v útoku, střelu Patrika Fišera gólman chytá
32. Pokus Saboty, ale mimo branku
33. Po našem nedůrazném odkopu si Albrechtice vytvořili šanci a byli úspěšní – 1 : 0
34. Faul na Hrušu
35. Obrovská šance Albrechtic, zachránil Michalička
36. Albrechtice při chuti, hlavička na naši branku
38. Přímý kop a následně roh Albrechtic
40. Střela domácích ve vápně, naštěstí mimo branku
42. Dalekonosná střela Michalička, gólman vyráží na roh
45. Ještě střela domácích, Hruša vytlačuje na roh

48. Kučírek kope přímý kop a míč od Honzáka jde do brány – 1 : 1 !
51. Útok domácích zakončený střelou opět skvěle likviduje Hruša
56. Střela Patrika Fišera mimo.
57. Další vyložená šance domácích, trefují břevno
58. Naše střídání: Franěk za Šimka
64. Zblokovaná střela Fraňka a následná akce Honzáka, ale končí v rukou brankáře
67. Další spálená šance Honzáka, když ve velké šanci nevyužil centr Michalička,
následná dorážka Bartoše rovněž bez úspěchu.
68. Na druhé straně velká šance domácích.
72. Naše střídání: Lukáš Kalous za Bílka. Už jsme bez náhradníka.
77. Mela před naší brankou, hlavička domácích končí mimo
82. Velká šance Saboty, ale ani on netrefuje branku
86. Rovněž Honzák pálí mimo.
88. Žlutá karta pro Sabotu za faul
89. Honzák opět mimo. Tomu chlapci není souzeno dát gól.
90. I Hrušovi se občas podaří chyba. jenže trest za ní v 90. minutě je krutý – 2 : 1
93. Trest za naši „malou domů“ – gól ze standardní situace – 3 : 1. Co dodat……

Záznam utkání:

1. poločas