Střelecké štěstí se vrátilo: So Klášterec - Rudoltice 5 :1

V krásné podzimní neděli nás čekal poslední zápas letošního kalendářního roku. Šlo o to, zda se nám podaří po 6 porážkách konečně získat plný počet bodů a přezimovat na lepším než posledním místě tabulky. A hned zkraje můžeme konstatovat, že se to povedlo.

Oproti minulému kolu byl k dispozici Mitvalský, R. Kalous a Hůlka, takže se konečně trochu vyprázdnila marodka. Škoda, že až teď.

První poločas přinesl vcelku dobrý fotbal a nutno říci, že i přes poločasový výsledek 4:1 byl průběh zápasu vcelku vyrovnaný, se šancemi na obou stranách. Hned v 6. minutě nastřelili hosté tyč, my se dostali k šanci až v 10. minutě. Ovšem k nám se po dlouhé době vrátilo střelecké štěstí – zatímco hosté šance neproměňovali, nám i odražené nebo šouravé míče skončili v brance. Nejdříve v 17. minutě po penaltě, kdy míč trefil brankáře a od něj šel do brány, o druhém gólu se dá říct, že se míč odrazil od Honzáka, třetí gól po chybě hostujícího brankáře (stejně jako ten, který jsme obdrželi), čtvrtý gól s tečí. Naopak pěkné vypracované příležitosti jsme opět netrefovali.

Po 31. minutách jsme vedli 4:1, což Rudoltice při vyrovnané hře psychicky položilo a v druhé půli už nebyl velký problém výsledek udržet. Nakonec jsme v 85. min. trefili bránu popáté a diváci mohli odcházet domů s vírou, že na jaře bude líp než na podzim. Zajímavé je, že 4 ze 6 zápasů v tomto kole skončili s 5 góly vítěze.

Po pěkně rozehraném úvodu jsme nakonec skončili na 9. místě s 11 body, tedy o 1 bod méně než po loňském podzimu. V minulých letech se nám na jaře zpravidla dařilo lépe, doma budeme hrát o jeden zápas víc, a to by nás mohlo naplňovat optimismem. Na druhé straně je škoda, že podzimní části moc nezvládáme. Letos k tomu velkou měrou přispěla rozsáhlá marodka a absence hráčů z dalších důvodů (rodinné, pracovní). Ale problém nikdy není jen jeden. Přejme si, aby na jaře jich bylo co nejméně.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sokol Klášterec n. Orl. - Sokol Rudoltice 5 : 1 (4:1)

Sestava: Hruša – Rous, Kučírek, R. Kalous (74. Bříza), Michalička – Mitvalský – M. Fišer, P. Fišer, Bartoš (87. L. Kalous) – Honzák (64. Šimek), Sabota (87. Bílek).
Připraveni: Hůlka
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: P. Fišer (z pen.), Honzák, J. Bartoš, M. Fišer, Šimek – Vlček.
Rozhodčí: Depeš – Šejna, Kolář
ČK: 0:0 ŽK: 0:2 Diváků: 120

Jak šly minuty:
6. Střela P. Fišera, po náí roh našich, z protiútoku Rudoltic střela k tyči, Hruša vyráží na tyč, další střela vedle.
10. Velká šance Klášterce, střelu zblízka gólman vyráží před sebe a obrana ukopla na
roh
11. Přímý kop Ondry Kučírka z 23 m.
17. Po faulu na Bartoše nařízena penalta, P. Fišer trefuje brankáře, od něj míč obloukem do branky – 1 : 0 !
21. Po útoku z levé strany centr Míši Fišera na Honzáka a jemu se daří trefit, možná spíše odrazem, branku podruhé – 2 : 0 !
24. Šance Rudoltic, ale střela vedle
28. Chybný výkop brankáře Hruši k hráčům Rudoltic, z čehož rezultuje snížení – 2 : 1
29. Podobný obrázek v obráceném gardu: po špatném odkopu brankáře dává gól Honza Bartoš – 3 : 1 !
31. Po našem rohu slabší hlavička obrany hostů a M. Fišer s tečí trefuje další – 4 : 1 !
36. Roh Rudoltic, střela přímo z rohu do branky, Hruša vyráží na další roh, z něj opět střela přímo do branky, Hruša vyrazil a obrana ukopla do bezpečí.