Srazili nás na kolena: So Klášterec - AFK Kunvald 1 : 4

Lepší atmosféru derby s Kunvaldem a vlastně jakýkoliv zápas u nás snad ještě nemělo. Fanoušci a pořadatelé pomohli s osekáním okolí hřiště, nachystali silnější zvukovou aparaturu, připravili uzení klobás, ztrojnásobili zásoby v kiosku, hráčům pro nástup na hřiště oprášili oblíbený hit skupiny Škwor  „Sraž nás na kolena“, a to vše bylo orámováno pouťovými atrakcemi vedle hřiště. Snad jen počasí nebylo ideální, oblačno, přeháňky a zima mají na svědomí, že přišlo „jen“ 200 diváků. V kabině ovšem panovala jiná atmosféra. Trenér už před zápasem nebyl úplně klidný, stále mu chyběl Rous a Janeček, navíc Hruša hlásil potíže s páteří a obavu, zda vůbec bude moci nastoupit a dohrát zápas. Proto se na lavičce poprvé objevil jako náhradní brankář Karel Jireš. Všem bylo jasné, že zejména my musíme bodovat, což ale v zápasech s Kunvaldem nebývá pravidlem. AFK sice v minulých zápasech těžce prohrál, ale v derby to nic neznamená. A jak se ukázalo, zrovna v Klášterci se Kunvald chytil a na kolena srazil nás.

Zápas lze krátce charakterizovat jako dobrý fotbal s poněkud krutým výsledkem vzhledem k obrazu hry, kdy domácí nemají střelce a hosté naopak krutě trestali chyby klášterecké obrany. Začalo se v tempu, žádné oťukávání, a Kunvald se už v 11. minutě poprvé trefil. Naši díky Honzovi Bartošovi a Sabotovi za 6. minut srovnali, ale to bylo bohužel z naší strany vše. Ikdyž si vypracujeme vyložené šance, chybí finální přesná rána. Kunvald hrál jednoduše, z hloubi pole přesnými přihrávkami a pasy podnikal rychlé výpady a Hruša musel často čelit přečíslení naší obrany. Hosté však na rozdíl od svých minulých zápasů problémy se střelbou neměli, ikdyž několik šancí také zahodili. Gólů mohlo být ještě víc, kdyby rozhodčí neodpustili každé straně po jedné penaltě.

„Sraž nás na kolena“ už asi nikdy do éteru pouštět nebudeme, protože na kolena jsme opravdu byli sraženi a jak se dál zpívá „ zlý časy se tu rýsujou“. Ledaže bychom se drželi refrénu „Výhružka s náma nic neudělá“ a v dalším zápase proti silnému Žamberku B zkusili překvapit jako v Brandýse. Výhra doma s Albrechticemi a na konci soutěže v Rudolticích se pak jeví jako povinná, chceme-li na podzim pokračovat ve III. třídě.

Sokol Klášterec n. O. – AFK Kunvald  1 : 4   (1 : 2)
Sobota 25. 5. 2013 v 17.00

Sestava:
Hruša – Nekoranec, R. Kalous (78. Šimek), Kučírek, Michalička - T. Bartoš, Mitvalský, P. Fišer (62. Křen), M. Fišer  – Sabota, J. Bartoš (69. Franěk)
Připraveni:  Hůlka, Bříza, Šimek, Bílek, Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek

Branky:
Sabota – Krejsa 2, Moudrý, Šroler.
Rozhodčí: Böhm – Šejna, Kolář
ČK: 0:0       ŽK: 1:1  (M. Fišer)           Diváků: 200

Jak šly minuty:
4. Naše příležitost, kunvaldskou „malou domů“ vystihl Jan Bartoš, ale dorážka se nepovedla
6. Po narážečce střela Kunvaldu, Hruša úspěšný
11. Po centru do vápna střílí Krejsa a Kunvald se ujímá vedení – 0 : 1
18. Honzovi Bartošovi se podařilo odcentrovat a Sabota srovnává – 1 : 1 !
19. Centr do vápna Klášterce, Hruša chytá
21. Po centru P. Fišera hlavička J. Bartoše, pak dorážka Saboty, ale mimo
23. Po rohu Kunvaldu hlavička Moudrého vedle
28. Další vysunutí hostů, centr před bránu, gól ale pro ofsajd neuznán
30. Skvělý zásah Hruši po centru do vápna a střelůe hostů
32. Po čase náš útok, centr do vápna, brankář Kopecký nadvakrát, ale chytá
34. Kunvaldská přihrávka do našeho vápna byla dlouhá
34. Velmi aktivní Sabota, jeho střela podél branky přináší rohový kop
37. Závar před naší brankou končí rohovým kopem a po něm hlavička vedle
40. Další skvělý zákrok Hruši po chybě naší obrany, vyražený míč jsme pak ukopli
43. Rychlý výpad z hlouby hřiště, po přihrávce Moudrého Šroler nezkazil – 1 : 2

48. Již druhý roh domácích v II. poločase, hlavička Mitvalského vedle
49. Šance Kunvaldu, střelu Moudrého chytá Hruša
50. Sabota pálí těsně nad
52. Další pokus Saboty, ale zase vedle
58. Hruša chytá centr do vápna
60. Přímý kop Kunvaldu Hruša chytá
62. Naše střídání: Křen místo P. Fišera zkouší posílit útok.
63. Velká šance našich, střelu Michala Fišera brankář vyráží
63. Střídání hostů
65. Křen již střílí, ale také vedle
68. Hruša vyběhnutím zlikvidoval šanci hostů
69. Další výborný zásah brankáře Jirky Hruši
69. Naše střídání: za Honzu Bartoše Franěk
71. Opět rychlá protiakce Kunvalda zakončená brankou – 1 : 3
78. Naše střídání: za R. Kalouse Šimek
84. Další šance hostů po chybě naší obrany, tentokrát střela vedle
88. Sabota opět střelecky aktivní, ale znovu nepřesný.
89. Že by opět došly síly? Znovu dostáváme branku na konci zápasu. – 1 : 4
90. Ještě střídání hostů a je konec pěkného zápasu s nepěkným výsledkem.