A jsme na dně: 1.FC Žamberk B - Sokol Klášterec 5 : 1

Po minulém pouťovém zápase proti Kunvaldu, který jsme prohráli 1:4, nás čekal velmi silný soupeř ze Žamberka. Superoptimisté možná doufali v opakování překvapení z Brandýsa, předsedovi oddílu se dokonce zdálo o vítězství 4:1, leč realita byla jiná. Chtělo by se říci „krutá“, ale zdá se, že spíše odpovídá současnému stavu mužstva.

Trenérovi chyběla opět část obrany, konkrétně Rous, Kučírek a R. Kalous, hned od počátku postavil mladého Břízu a do obrany Šimka, zatímco na lavičce zůstali oba Bartošové i konečně uzdravený Janeček. Proti silnému mužstvu žamberského béčka plného mladíků (6 hráčů 21 let a méně) jsme však neměli zřejmě nárok v jakékoliv sestavě.

Úvod utkání byl bojem o střed hřiště, s mírnou převahou domácích. Po půlhodině hry jsme několikrát vyzkoušeli domácího brankáře, nejméně 2-3 šance volaly po gólu, jenže střelce nemáme. Naopak vzápětí jsme během 2 minut dostali 2 góly a bylo v podstatě po zápase. Nelze našim upřít snahu, ale vytvořené šance neumíme využít a vedle toho máme čím dál častěji okénka v obraně. Navíc již poněkolikáté za sebou jsme dostalo gól v závěru utkání.

Dvě kola před koncem jsme tak spadli na dno tabulky, navíc už s mírným bodovým odstupem. Pokud se nepodaří naplno bodovat v obou zbývajících zápasech, je vidina sestupu, v lepším případě baráže o udržení, velmi reálná. Věřím, že na poslední domácí zápas jarní sezony nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků.

1. FC Žamberk B - Sokol Klášterec n. Orl. 5:1 (2:0)
Neděle 2.6. v 17.00
Sestava: Hruša – Šimek (46. J. Bartoš), Mitvalský, Nekoranec , Michalička – M. Fišer, P. Fišer, Hůlka, Bříza (69. Janeček) – Sabota, Křen
Připraveni:  Tomáš Bartoš, Jan Bartoš, Franěk, Bílek, Janeček
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: - M. Fišer
Rozhodčí: Sobotka – Chadima, Lukes
ČK: 0:0       ŽK: 2:0             Diváků:  150

Jak šly minuty:
1. Po přihrávkách se míč dostává k Hůlkovi, ten střílí vedle
5. Tečovaný centr do vápna Hruša vyráží na roh.
12. Slabší střela domácích zpoza šestnáctky, Hruša chytá
19. Přímý kop Žamberka z 25 m, vedle
20. Další standartka domácích, Hruša vyráží.
23. Po centru z nepřímého kopu náš roh a střela J. Břízy. Brankář chytá.
26. Šance Žamberka, střelu zblízka vyráží Hruša
28. Ke střele se dostává zadák Nekoranec, brankář vyráží na roh
29. Další náš pokus, tentokrát Šimek, střela sražena na roh, po něm střela na bránu, brankář vyboxoval.
31. Opět naše šance, střílí Šimek
33. Z protiútoku ovšem domácí úspěšní, útočník Hauptman – 1 : 0.
35. Další dobrý útok Žamberka a korunován úspěchem – 2 : 0.
41. Velká šance Žamberka, dva hráči na Hrušu, ale zahodili

46. Do 2. poločasu střídáme: J. Bartoš za Šimka. Hned vybojoval míč, odcentroval, k míči se dostává Hůlka, ale trefuje tyč !
48. Dvakrát roh Žamberka
57. Centr do vápna Žamberka, Patrik Fišer na míč nedosáhl
58., 59, pokusy domácích, první chytá Hruša, druhý vedle
64. Střídání domácích
65. Ztráta míče na půlce hřiště, rychlý protiútok a zvýšení na  - 3 : 0
67. Přímý kop Klášterce, střla J. Bartoše těsně vedle
69. Naše střídání: Janeček za Břízu
73. Střídání domácích
73. Dva rohy Žamberka, Hruša vyráží, další střelu vyráží M. Fišer, třetí dorážka je v síti– 4 : 0
76. Po střele Patrika F. roh, po něm několik střel, ale žádná úspěšná
77. Po dalším rohu znovu dvě neúspšné střely na bránu, třetí je konečně úspěšná – M. Fišer snižuje na – 4 : 1 !
83. Opět zásah Hruši, střelu vyráží
84. Hlavička Saboty po centru těsně vedle
90. Po další chybě v obraně Žamberk naděluje 5. gól a druhý debakl za sebou – 5 : 1.