Dobrý fotbal, špatný výsledek: Klášterec - Albrechtice 2:3

K jednomu z rozhodujících bojů o záchranu nastupovali naši borci proti Albrechticím u Lanškrouna. Trenérovi se hlásilo 18 hráčů, chyběli jen Machy Rous, Roman Kalous a Tomáš Honzák, takže nám pomalu ani nestačili dresy. Hosté naopak dorazili jen s 3 náhradníky, přitom dvěma nejstarším hráčům bude letos 42 let.

Zápas jsme začali velmi dobře, nastěhovali jsme se na polovinu hostů a už v 9. minutě po dobře zahraném rohu se k míči dostal Kučírek a otevřel skóre. Potom jsme hráli se znač-nou převahou, jenže stačil jeden míč hostů daleko k naší bráně, nevydařený zákrok brankáře a obránce v 22. minutě a bylo srovnáno. Za 3 minuty jsme se opět ujali vedení, když za nepovolenou hru brankáře jsme kopali nepřímý kop 10 m před brankou a po dlouhé přípravě vyšel domluvený pokus a P. Fišer trefil přesně. Jenže za 2 minuty bylo opět srovnáno, když jsme nechali otevřenou obranu a soupeř prošel středem až k naší brance. Do poločasu se skóre i přes naši snahu a převahu nezměnilo, vytvořené šance jsme i v tomto zápase zahazovali.

V druhém poločase byl obraz hry podobný. Hrál se dobrý fotbal, ale přemíra snahy a odpovědnosti svazovala nohy, velká bojovnost našich ústila místy až do rál se dobrý fotbal, Hrál s b nebezpečných zákroků, z nichž jeden vyřadil ze hry albrechtického brankáře. Jenže dát gól se nám nepoda-řilo, naopak už v 54. minutě jsme potřetí inkasovali. Pak přišla prudká čtvrthodinová přeháňka, která přinesla hodně vody, ale žádné štěstí, naopak na zmáčeném hřišti se hra spíše vyrovnala. Závěrečných 10 minut naši vrhli vše do útoku, ale co se nedaří celé jaro, to se nezlomí v posledních 10 minutách jednoho utkání. Vytvoříme si řadu vyložených šancí, na které se hodně nadřeme, ale 3 ze 4 zahodíme.

Předvedená hra diváky nezklamala, přesto se museli stejně jako hráči začít pomalu smiřovat s myšlenkou, že poslední zápas v Rudolticích rozhodne, zda nás čeká přímý sestup nebo ještě dvě jarní utkání – baráž s mužstvem ze IV. třídy o udržení. A jak známo, v Rudolticích se nám nikdy moc nedařilo, naopak už nejméně 2x nás tam „zařízli“ rozhodčí. Doufejme, že naši na minulost zapomenou a pokusí se tam vybojovat alespoň možnost dalšího pokusu o záchranu.

FAKTA Z UTKÁNÍ:

T.J. Sokol Klášterec n. Orl. - Tělovýchovná jednota Albrechtice u Lanškrouna 2:3 (2:2)

Hráno neděle 9.6.2013 v 16.00
Sestava: Hruša – Michalička, Kučírek, Nekoranec – M. Fišer, P. Fišer, Mitvalský, T. Bartoš, Franěk (27. Janeček) – Sabota, Křen (53. J. Bartoš)
Připraveni: Hůlka, Bříza, Šimek, Bílek, L. Kalous
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Kučírek, P. Fišer – 2 Kollert D., Marek
Rozhodčí: Kotyza – Roček, Hejl
ČK: 0:0 ŽK: 2:3 (Nekoranec, J. Bartoš) Diváků: 120

Jak šly minuty:
5. Centr Kučírka na Sabotu, ten na míč nedosáhl.
7. Střela Albrechtic vedle
8. Střelu Patrika Fišera tečuje gólman na roh
9. P. Fišer našel z rohového kopu naše hráče na vzdálenější tyči a Kučírek trefuje z malého vápna branku – 1 : 0 !
12. Po přihrávce P. Fišera střílí Křen, brankář vyráží, po další přihrávce střílí Tom Bartoš nad
20. Další roh našich, centr Patrika hlavičkuje Sabota také nad bránu
22. Výjimečně hosté hrají dopředu, míč za naši obranu, daleko vyběhnuvši Hruša i jeden z našich obránců byli obehráni Kollertem a ten nemohl prázdnou bránu minout – 1 : 1
26. Brankář hostů chytil do rukou míč po vhazování, k nepřímému kopu ve vápně se dlouho domlouvají Mitvalský, Kučírek a P. Fišer, stejně dlouho se staví zeď, nakonec Kučírek nakrátko přihrává a P. Fišer trefuje přesně – 2 : 1 !
27. Střídání našich, Janeček za Fraňka
28. Hosté rychle rozehrávají, naši bez pohybu, nechávají volnou cestu středem hřiště a Kollert podruhé trestá naši chybu - 2 : 2
30. Naši otřeseni a hosté dvakrát v šanci: nejdříve míč odkopáváme na aut, o 1 minutu později chytá centr Hruša
35. Superšance našich, Sabota v podřepu před malým vápnem hlavičkou lehce nadzvedává centr P. Fišera, brankář reflexně rybičkou vyrazil.

74. Centr do vápna Albrechtic, ale nikdo z našich netečoval
80. Honza Bartoš ve skluzu trefuje kopačkou 20letého brankáře hostů do žeber, ten za bolestí musí být odveden ze hřiště a letos už potřetí voláno na 155. Hra přerušena asi na 5 minut.