Umíme, ale jen půl hodiny: Sokol Klášterec - Němčice 2:4

Do tohoto zápasu jsme nenastupovali jako favorité. Němčice již o 13 bodů vedou tabulku, v dosavadních 3 zápasech jsme s nimi nezískali ani bod, zatímco naši si v posledním zápase ostudně nechali dát 4 góly za poločas v Dlouhoňovicích. Do naší sestavy se vrátil brankář Mauler, jinak žádná změna nebo návrat, Mitvalský si stále léčí nalomené žebro.
První poločas začal jednoznačně – hrálo se převážně na naší polovině.
Němčice v sešívaných „slávistických“ dresech byli lepší ve všech směrech: hráči byli rychlejší, důraznější, míč je poslouchal, přihrávky byly přesné. My jsme často váhali s rozehrou, volili jsme přihrávky na krátkou vzdálenost místo dlouhých pasů, což Němčickým vyhovovalo – míče sbírali dřív než přihrávka došla k adresátovi. Už v 9. minutě se hosté ujali vedení, ve 20. zvýšili na 2:0 a byli jsme zralí na debakl. Od toho nás uchránil brankář Mauler, který zabránil nejméně 3 - 4 jistým gólům. My naopak jsme si vypracovali jen jednu gólovou šanci, ve 12. min. brankář hostů daleko vyběhl, Michal Fišer si ho položil na zem, branka zívala prázdná, jenže Michal si rovnal míč na nohu strašně dlouho a tak se stihli vrátit hned 2 obránci.

Po přestávce se ovšem hrál jiný fotbal. Naši hru vyrovnali, najednou hostům stačili a pro diváky to byla úplně jiná podívaná. A nejen to. Poměrně brzy se podařilo snížit M. Fišerovi a v polovině poločasu dokonce Honza Bartoš vyrovnal gólem z penalty. Předváděli jsme, že i s takto kvalitním soupeřem v čele s bývalým sparťankým brankářem umíme hrát vyrovnanou partií. Jenže přišel závěr utkání. Naši se snažili vyhrát, vrhli se do útočení a soupeř vzniklá okénka v obraně vytrestal 2 brankami v závěrečných 8 minutách.

Do konce ročníku už nás čekají pouze dva zápasy. Příští týden v Třešňovci, kterému jde o postup, a pak ještě doma, mimořádně v sobotu, pouťový zápas proti béčku Libchav.

Neděle 1. 6. 2014 v 16.00
Sokol Klášterec n. O. – Sokol Němčice 2 : 4  (0 : 2)
Sestava: Mauler - L. Kalous (51. Bednařík), Nekoranec, Rous, Michalička – Kučírek - Franěk (73. Janeček), P. Fišer, M. Fišer  – Sabota, J. Bartoš (79. Koukol).

9. Další útok Němčic už byl úspěšný, Maurel neměl šanci - 0 . 1
12. Ohromná šance našich, M. Fišer však vystřelil pozdě a střelu zblokovali obránci
14. Sabota střílí také nad
21. Další skvělý zákrok našeho brankáře, útok hostů odvrátil na roh
22. Po rohovém kopu následoval centr do vápna, buď teč nebo poryv větru nečekaně uhnul míč do branky - 0 : 2
25. Náběhu na debakl zabránil opět hned dvěma výbornými zákroky brankář Mauler
35. Další potlesk divaků Maulerovi
44. Po dlouhé době se dostáváme na dostřel branky, ale jen z dálky, střela vedle
45. Nedorozumění v obraně, šance Němčic, ale ze závaru nakonec nic není.

50. Roh Němčic, hlavička nad branku
51. Naše střídání: Bednařík za Kalouse
53. Michal Fišer se po vyrovnání hry prosazuje i střelecky - 1 : 2 !
59. Po centru domácích hlavička vedle
61. Další šance našich, hlavička Kučírka jde vedle
63. Dvojité střídání hostů
66. Ruka v pokutovém území = penalta našich, Honza Bartoš proměňuje - 2 : 2 !
73. Naše střídání: Janeček za Fraňka
78. Super šance našich, Míša Fišer ale z ideální střelecké pozice přihrává nabíhajícímu Janečkovi, ten sice blíž k brance, ale více z úhlu a brankáře nepropálil
79. Naše střídání: Koukol za Bartoše
84. Sen o remíze se hroutí: po rohovém kopu hlavička do naší sítě - 2 : 3
87. Chyba v obraně znamená 4 branku v naší bráně - 2 : 4