Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Bída 2. poločasu: Dlouhoňovice - Sokol Klášterec 4:2

Jak se mi po minulém zápase usedalo k psaní referátu ze zápasu příjemně, o to horší to bylo po tomto zápase. Ani můj počítač se na to asi nemohl dívat, při psaní zarachotil a odešel do věčných počítačových lovišť! Co se stalo? Nic než jen to, že na hřišti posledního mužstva tabulky s pouhými 9 body z 21 zápasů jsme vedli v poločase pohodlně 2:0, jenže v 2. půli jsme si nechali dát 4 góly!
Asi na Dlouhoňovice neumíme zahrát nebo je podceňujeme,

ale je to už třetí zápas za sebou, kdy jsme s nimi naplno nebodovali (když počítám výsledky ze hry, ne kontumace). Možná jsou příliš citelné ztráty, když chybí např. Mitvalský, Bednařík nebo Koukol, dlouhodobě pak T. Bartoš, Hůlka a další. Jen brankář Mauler, ne ještě úplně zdravý, posílil naší lavičku. Možná jsme vypadli z tempa, když po smršti 5 zápasů za 15 dnů jsme teď měli dva týdny pauzu.

Přitom první půle jarní odvety vypadala slibně. Hrálo se často na jednu branku – branku domácích, řídké výpady Dlouhoňovic řešila obrana nebo brankář Jireš vcelku s přehledem. Tedy: až na jeden problém, když se před koncem poločasu srazili Jireš s Fraňkem a Jarda po ráně do hlavy musel poté střídat. Hráli jsme slušný, kombinační fotbal a už ve čtvrtině zápasu jsme vedli 2:0 po brankách Honzy Bartoše a Pavla Saboty v 9. a 23. minutě. Navíc řadu šancí jsme, tak jako obvykle, neproměnili.

I v druhé půli se hrálo většinou na jednu branku, pohříchu na tu samou jako v poločase prvním. Možná se našim nechtělo hrát na té polovině, kde voněl kouř od klobás!? Jakoby nastoupilo jiné mužstvo. Nechalo domácím prostor, na útok myslelo jen výjimečně, snad jen uprostřed poločasu si vypracovalo pár šancí hlavně díky Míšovi Fišerovi. Proměnit se žádnou nepovedlo. Domácí naši nabídku využili. Nejdříve během 13 minut srovnali, pak nás nechali nadechnout a v poslední čtvrtině nás odrovnali dalšími 2 góly.

Nepochopitelným výkonem v druhém poločase jsme si nechali vzít šanci na důstojnější místo v tabulce. Leda snad, že bychom si formu a střelecký prach schovávali na další dva zápasy, kdy nás čekají nejlepší mužstva soutěže. A pak už nám bude zbývat polední zápas ročníku, o pouťové sobotě proti sousedovi v tabulce Libchavám B.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
TJ Dlohoňovice - Sokol Klášterec n. Orl. 4 : 2 (0:2)
Hráno v neděli 25.5.2014 v 16.00

Sestava: Jireš – L. Kalous, Rous, Nekoranec, Michalička – Kučírek – Franěk (43. Janeček), P. Fišer (84. Králík), Jan Bartoš 46. Šimek) – M. Fišer, Sabota
Připraveni:  Králík, Mauler
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek, J. Hůlka
Branky: Černoch, Třešňák, Honzák, Holubář – Sabota, J. Bartoš
Rozhodčí: Kolář – Šejna, Švec
ČK: 0: 0       ŽK: 2:1 (Sabota)             Diváků:  70

Jak šly minuty:
2. Přímý kop Klášterce, Jan Bartoš z 30 metrů parádní bomba přímo na branku, gólman nadvakrát chytá
4. Střela Saboty tečovaná na roh
9. Po přihrávce Patrika Fišera Bartoš sám na brankáře, přestože na závěr obtěžován vrátivším se obráncem podařilo se mu skórovat – 0 : 1 !
12. Další náš přímý kop, chytá brankář
23. Náš rohový kop, po následném centru střílí Sabota s tečí domácího hráče – 0 : 2 !
28. Střela M. Fišera, chytá brankář
35. Domácí výjimečně u naší branky, přímý kop z 25 m nad branku
43, Po předchozí srážce s vlastním brankářem Franěk pro bolest hlavy musí střídat. Místo něj Janeček, který ještě do poločasu místo střely z výhodné pozice hledá spoluhráče přihrávkou
33. Vyložená šance Jehnědí, likviduje Ondra Kučírek
36. Naše střídání: výměna brankářů, Mauler – zranění třísel..
44. Střela domácích mimo branku. Vzápětí další jejich šance, ze skrumáže před vápnem jde střela a s tečí domácí zvyšují – 2 : 0.
44. Největší šance domácích v 1. půli, Jireš nadvakrát likviduje střelbu Honzáka

46. Naše střídání do 2. poločasu: kvůli bolavým tříslům střídá Bartoš, místo něj Šimek
47. Šance domácích, hlavička těsně vedle.
55. Domácí většinou u naší brány a rezultuje z toho penalta: sníženo na 1 : 2
57. M. Fišer střílí, ale vedle branky.
58. Naše obrana neprojevila potřebný důraz a domácí během 3 minut srovnali – 2 : 2
62. M. Fišer vytrvale zkouší domácího brankáře, tentokrát gólman s námahou vyráží na roh