Výborní Fišerové: Sokol Klášterec - FK Jehnědí 5:2

Příjemné tentokrát bylo zasednout k psaní referátu z tohoto zápasu. Hráli jsem 5. zápas během 15 dnů, naposledy před 3 dny právě proti Jehnědí na jejich hřišti. Ale namísto únavy jsme předvedli jeden z povedených výkonu letošní sezony, ani nám nevadilo zmáčené hřiště po předchozích deštích.
       Na hřiště se nemohl postavit kapitán Mitvalský, jehož stále bolí natlučená žebra po ráně loktem z Jehnědí, ani brankář Maurel nebyl k dispozici. Oslabená obrana musela hned zpočátku utkání ukázat co umí, prvé tři minuty se v podstatě hrálo jen  na naší polovině.
Pak jsme se osmělili a po 10  minutách rozehrál Patrik Fišer nepřímý kop  na bráchu Michala a ten byl dnes ve formě – 1:0. Hosté však hned vzápětí předvedli, že jsou rychlí, dostali se únikem z půlky před brankáře, ten trochu zaváhal s vyběhnutím a bylo srovnáno. Potom naši hráli svoji v poslední době obvyklou a pohlednou kombinační hru, ovšem hosté se nestáhli, ale na půli čekali na rychlé protiútoky, které byly velmi nebezpečné. Karel Jireš se už ale nenechal překvapit a i s mokrým míčem si vždy poradil. Pak přišla nádherná bomba Patrika z 28 metrů, která si od břevna odrazila do země a pak do sítě. Závěr poločasu patřil hostům, ale srovnat skóre se jim nepodařilo.
Pro oživení naší hry sáhl trenér k přestávkovému střídání a nový muž na hřišti Janeček byl hned v jasné šanci, místo střely však volil přihrávku. O chvíli později jsme přesto zvýšili vedení, když Míša Fišer vypracoval šanci Šimkovi a ten proměnil. Když 5 minut poté byl vyloučen hostující Bače, zdálo se být vítězství povinné. Jehnědí se ale podařilo snížit a poslední čtvrthodina se najednou stala dramatická. Po vyrovnané desetiminutovce však ale oslabeným hostům zřejmě došly síly, Patrik nahrál bráchovi na 4. gól a nakonec Michal dokončil dnešní skvělé představení bratrů Fišerových, když těsně před závěrečným hvizdem dosáhl hattricku. Kéž by se mu proměňování šancí začalo konečně dařit i v dalších zápasech. A ještě jedno přání: kéž by další zápasy byly řízeny takovým způsobem jako dnes: jasně, pohotově, s přehledem, nekompromisně a nestranně.
Po rychlém sledu zápasů nyní následuje týdenní pauza díky volnému losu. Jistě dobrá možnost zahojit všechna zranění a dál pilovat současný systém hry, aby zabral i na silné soupeře, kteří nás nyní čekají.
.

Sokol Klášterec n. Orl. - FK Jehnědí 1980  5:2 (2:1)
Hráno v neděli 11.5. v 16.00

Sestava:
Jireš – Michalička, Rous, Nekoranec, Kalous – M. Fišer, Kučírek, P. Fišer – Sabota (66. Koukol), Šimek (80. Králík), Franěk (46. Janeček)

3. Naši se poprvé dostávají na polovinu hostů
6. Sabota v šanci, střelu vyráží brankář nohama.
7. Podobná situace u protější brány, Jireš chytá nadvakrát.
11. Po rozehraném nepřímém kopu Patrik Fišer nahrává Michalovi a ten přivádí obecenstvo k potlesku – 1 : 0 !
13. Hosté rozehrou ze středu hřiště vysílají do útoku Málka, Jireš je o 2 kroky k míči
      pomalejší a  je srovnáno – 1 : 1.
17. Šance Jehnědí, dvě střely zblokovány obranou
19. Po pěkné přihrávce M. Fišera střílí Franěk těsně vedle.
25. Další šance Jehnědí, opět sám na brankáře, Jireš ale vyráží
27. Patrik Fišer se opřel do míče a stře1u z dálky s odrazem od břevna a od země do sítě lze označit jako životní – 2 : 1 !
38. Přímý kop Patrika Fišera těsně nad
40. Krásná česká ulička P. Fišera na Sabotu, jeho střelu vyráží gólman na roh

46. Naše střídání o přestávce: Janeček místo Fraňka
46. Šance Jehnědí, střela vedle
47. Janeček na hranici pravého rohu vápna sám před brankářem, místo střely přihrávka doleva, střela ale nenásledovala.
48. M. Fišer našel přesnou přihrávkou Šimka a ten šance umí často využít – 3 : 1
53. Za faul zezadu na hráče v úniku červená karta pro stopera hostů Bačeho. S jeho tvrdostí měli naši problémy i v Jehnědí
59. Po rohu střela M. Fišera nad branku
66. Naše střídání: Koukol místo Saboty
71. Přímý kop, P. Fišer po úspěšném gólu zkouší opět přímo na bránu, ale míč jde nad
71. Střídání hostů.
77. Po zbytečné ztrátě míče Jehnědí v protiútoku a snižuje – 3 : 2
80. Naše střídání: Králík za Šimka
83. Králík se nedal odstrčit od míče a trefuje bránu. Gól neuznán pro ofsajd
85. Spolupráce bratrů Fišerových rezultuje 4. gólem z kopačky Michala – 4 : 2 !
90. Těsně před koncem korunuje svůj úspěšný den Michal Fišer třetím gólem po nahrávce Nekorance – 5 : 2. Velmi příjemný konec zápasu.