Výborný fotbal, ale bez bodu: Klášterec - FK Mistrovice 0:1

Ještě nebylo na hřišti a hlavně v šatnách ani uklizeno po přespolním „Běhu údolím Orlice“ a už se začali scházet fotbalisté, které čekalo první odvetné utkání „severní soutěže“. Ano, odvetné, protože se soupeřem, FK Mistrovicemi, jsme hráli v 1. kole v srpnu a od 8. kola se s každým soupeřem budeme utkávat již podruhé. První zápas na hřišti v Mistrovácích skončil debaklovou porážkou našeho tehdy značně oslabeného mužstva 2:6. Nyní šlo ale o utkání aktuálně 1. a 3. družstva tabulky, takže se dal očekávat napínavý souboj. To se také potvrdilo.
            Utkání jsme začali velmi dobře. Hned v 1. minutě střílel Šroler, za chvíli nadvakrát řešil gólman hostí pokus M. Fišera, v 6. min. po spolupráci obou jmenovaných střílel Šroler do tyče, za chvíli vystřílel Sabota rohový kop, po němž musel opět nadvakrát zasahovat mistrovický brankář. V 10. minutě si hned 4x zkusili rohové kopy Mistrovice. Potom rozhodčí Roček přehlédl penaltu po faulu na Bartoše (nutno dodat, že jedna penalta byla později zřejmě odpuštěna i proti nám), naopak ve 22. min. odpískal penaltu proti nám. Jenže zůstala neproměněná. To už měli o něco více ze hry Mistrovice, jejich další pokusy v 32. min. skvěle zlikvidoval náš brankář Rous, v 33. min. mu pomohla tyč, takže na rány do tyčí bylo srovnáno. Ve 40. min. ještě Rous chytil přímý kop a mohlo se jít do kabin.
         Do druhé půle nastoupil Honzák místo Šrolera a naši začali opět velmi dobře. Dorážku Bartoše vyrazil brankář na roh, v 55. min. po střele M. Fišera jen slabě dorážel Honzák. Postupem doby hosté 2x vystřídali a opět lehounce získavali víc prostoru, přesto už ale většina přítomných začala očekávat penaltový rozstřel po remízovém utkání. Jenže do konce zbývalo ještě dost minut pesimisté tentokrát měli pravdu – 10 minut před koncem hosté z vhazování hlavičkou získali vedení – 0 : 1. Naši se nevzdali, jenže střely Kučírka i Janečka šly mimo a poslední náš pokus v 91. minutě zlikvidoval brankář Mistrovic.
          Obě mužstva předvedla velmi pěkný fotbal, diváci odcházeli sice smutní z porážky v závěru utkání, ale s pocitem, že viděli pěkný zápas. Oproti prvnímu zápasu jsme se zlepšili, byli jsme vyrovnaným, nikoliv odevzdaným, soupeřem, ale bohužel, na body to ještě nestačilo. Soupeř byl ve vyrovnaném utkání šťastnější. Nezbývá než se pokusit znovu bodovat venku, tentokrát již v sobotu v Libchavách. Ve velmi vyrovnané tabulce by další ztráta bodů již znamenala ztrátu vcelku lichotivého postavení v tabulce.

T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí - FK Gufero Mistrovice 0 : 1 (0:0)