Třetí výhra: TJ Dlouhoňovice - Sokol Klášterec 2:4

Poslední dva zápasy vyšly našim hráčům velmi dobře, nejdříve porazili vedoucího tabulky Lichkov a týden nato vyhráli na půdě Kunvaldu. Do Dlouhoňovic jeli s přesvědčením, že zápas musí vyhrát a dokázat tak, že patří do přední části tabulky. Možná někdo pomyslel i na odvetu za ostudnou porážku v Dlouhoňovicích na jaře.
            Pohled na soupisku neskýtal úplný klid, našlo se na ní jen 13 jmen. Chyběl např. Patrik Fišer, Bednařík (zraněn při hokeji), Michalička, Šimek, po operaci je i trenér Černoch. Naopak k dispozici byl Honzák, ještě na jaře hrající jako hostující hráč za Dlouhoňovice.
            A právě Honzák .......
vyzkoušel domácího gólmana již v 6. minutě. Ale na druhé straně v 10. minutě domácí vyzkoušeli Rouse v bráně, tak že ten vyrazil na roh a po něm se ujali vedení - 1:0. U domácí brány se podobná situace opakovala po 2 minutách, po přihrávce Janečka Bartošovu střelu také brankář vyrazil na roh, ale z něj jsme nic nevytěžili. V 21. min. měli domácí opět velkou šanci, po jejich obvyklém dlouhém vhazování do šestnáctky se naštěstí nikdo nedostal k hlavičce. Ještě větší šanci měli domácí v 33. min., ale Machy se zaskvěl a vyrazil pokutový kop. Následovalo srovnání - po rozehře nepřímého kopu nacentroval Bříza a Míša Fišer s přehledem - 1:1. Hned o 5 minut později, v 41. min., jsme šli do vedení, když z přímého kopu se trefil Kučírek - 1:2. Ale tím ještě poločas nekončil. V nastaveném čase Dlouhoňovičtí opět z dlouhého vhazování do vápna hlavičkou srovnali na - 2:2.
            Druhý poločas jsme začali náramně. V 48. min., potřetí po standartní situaci, tentokrát po rozehraném rohovém kopu, Janeček trefil bránu a ujali jsme se podruhé vedení - 2:3. Potom zase otestoval svoji mušku M. Fišer po centru Nekorance, na druhé straně následovala další hlavička po dlouhém vhazování, tentokrát vedle, o pár minut později vychytal šanci Rous. V 60. minutě vystřídal Koukola Králík a následovala druhá penalta domácích - a opět neúspěšná! Tentokrát střela mimo. Heslo „nedáš - dostaneš“ si připomněl Honzák a na hřišti, kde byl ještě na jaře domácím, vzápětí rozhodl zápas - 2:4. Domácí pak tlačili, měli několik příležitostí, ale většinou pálili nebo hlavičkovali vedle. Dva pokusy byly i z naší strany, ale ani Králík ani Sabota také netrefili bránu. Skóre se již nezměnilo.
            Podařilo se nám vyhrát potřetí v řadě, z toho dvakrát venku, a dali jsme v nich 10 gólů. Naši tentokrát opravdu zabojovali, o vítězství hodně stáli a také ho získali. Pohled na tabulku je po tomto kole příjemnější. Hned další zápas ale ukáže, zda zlepšená forma bude stačit i na hodně silného soupeře. Hostíme totiž mužstvo Mistrovic. To nyní vede  tabulku a máme mu vracet porážku z prvního kola, kdy jsme oslabeni o několik zraněných hráčů prohráli v Mistrovicích 6:2. Ano, již jde o odvetu, při počtu 8 mužstev a sedmi odehraných zápasech začínáme druhou část soutěže.

TJ Dlouhoňovice - Sokol Klášterec n. Orl. 2:4 (2:2)