Svobodní - ženatí 2014

10710299_902117883149846_8972401769341216290_o        Tradiční podzimní souboj mladíků proti zkušeným borcům, z tradice nazývaný zápasem svobodní - ženatí, nebyl loni nějak zvlášť atraktivní, sešlo se málo fotbalistů, stěží se postavily 2 jedenáctky. Proto jsme letos trochu váhali s jeho uspořádáním, ale poptávka z řad potencionálních účastníků byla dosti silná, a tak fotbalový oddíl mač zorganizoval. A není nejmenší důvod litovat vynaloženého usílí - fotbalové odpoledne se vydařilo.
                Předem určení kapitáni Martin Lux a Pepa Rous přivedli na hřiště 17 svobodných a 15 ženatých, tedy zájem veliký. A nečekaný byl i zájem diváků, přišlo jich přes devadesát.
                Průběh zápasu byl na rozdíl od loňského zápasu jiný. Zkušení borci začali hned od začátku bez skrupulí a ohledů a v 18. minutě vedli už 3:0. Mladíci se častěji snažili dostávat k brance ženatých, ale ti měli spolehlivou obranu (kde mj. opět udivoval svou jistotou Tonda Mlynář) a zdatného brankáře Jindru Dostála. Útoky ženatých byly řídčí, ale velmi nebezpečné. Jednak proto, že ženáči měli mezi sebou Svoreně, který dal 5 gólů, Milera, který přidal dva, i další střelce. A za druhé proto, že mladíci byli v obraně neobratní, měkcí a ani brankář nebyl, při vší úctě k odvaze, že si do branky stoupl, příliš jistý. Starší nakonec zvítězili jasně 10:3 a získali zřejmě nejvyšší vítězství v novodobé historií těchto utkání. Vítězstvím ženatých 9:8 skončil i tradiční závěrečný penaltový rozstřel.
                Tento zápas však není jen o výhře. Fotbal si aspoň chvíli zahrálo 32 hráčů ve věkovém rozpětí 50 (!!!) let. Rozhodčí Honza Bartoš se snažil pobavit diváky několika rafinovanými rozhodnutími. Trenéři a diváci si mohli všimnout několika pozoruhodných výkonů. Například proměňování šancí by mohl vyučovat Tomáš Svoreň. 10 let staré zkušenosti z působení registrovaného brankáře oprášil J. Dostál. David a Lukáš Fišerovi předvedli, že patří do fotbalového rodu Fišerů. Velmi pěkné výkony ukázali i benjamínci Lukáš Honzák a Jakub Vican (např. po vzájemné kombinaci 1. gól svobodných), kteří dali naději, že budoucnost kláštereckého fotbalu nemusí být špatná. Ale fotbalové okamžiky předvedli i další borci, např. z dřívějšího žákovského působení (Martin Sabota, Ondra Kolda), z těch starších nejen Tonda, ale i Karel Mlynář - Píďa. Zkrátka potlesk diváků si zasloužili všichni.

FAKTA Z UTKÁNÍ
Hráno 27. 9. 14.00
SESTAVY
Svobodní: Kalous Jiří, Chlumecký Patrik, Fišer David, Honzák Lukáš, Brůna Jarda, Franke Daniel, Plevák Kryštof, Říha Franta, Vican Jakub, Kolda Ondřej, Lux Martin (K), Fišer Lukáš, Lux Tomáš, Moravec Filip, Vlk Tomáš, Dragonides Dominik.
Ženatí: Dostál Jindra, Kalous Jindra, Mlynář Karel, Rous Josef (K), Svoreň Tomáš, Mlynář Tonda, Rous Jan, Ficner David, Lechnýř Zdeněk, Sabota Martin, Miler Michal, Štefek Václav, Žák Jakub, Kalous Zdenek.
Branky: Vican, Kolda, neznámý autor - Svoreň 5,, Miler 2, Rous Josef, Žák, Kalous Zdeněk.
Rozhodčí: J. Bartoš – M. Rous, J. Králík
Karty: nepočítaně.        Diváci: 90