Derby jak má být: AFK Kunvald - Sokol Klášterec 2:3

Náš zlepšený výkon proti Lichkovu tentokrát nestačil na to, aby nalákal velké množství fanoušků do hlediště kunvaldského stadionku. A tak jen asi 6 desítek lidí, z toho sotva polovina našich, viděla sousedské derby, které stálo za to vidět.
Klášterci už mohl nastoupit Nekoranec i distancovaný Šroler. Přesto jsme do Kunvalda odjížděli pouze se třemi náhradníky. Moravec přenechal své místo v brance Rousovi, aby se mohl věnovat ve stejný den hranému prvnímu utkání kláštereckých hokejistů, dále chyběl pořád nedoléčený Michalička, k dispozici nebyl ani Koukol,  Mitvalský i Tomáš Bartoš se nedali přesvědčit k tomuto zápasu. Naopak třeba Sabota obětoval i podnikový raut.
Zápas začali lépe domácí a předvedli několik střel mimo branku. V 8. minutě jsme se dostali do šestnáctky my a faul na Honzu Bartoše ocenil rozhodčí penaltovým kopem. Honza Bartoš nezaváhal – 0 : 1 ! Poté Janeček a Šimek předvedli další střely, ale mimo branku, po nich se k rohovému kopu a hlavičce na bránu dostává Kunvald, jmenovitě Krejsa. Ve 30. minutě se ale domácí dočkali vyrovnání, když rozhodčí nařídil další pokutový kop, tentokrát pro Kunvald – 1 : 1. Poté pokračovala vyrovnaná hra, velká šance přišla ale až těsně před koncem poločasu, kdy Kunvald přestřelil branku.
Do druhé půle vyslal trenér místo Břízy Šrolera a úvod nám vyšel náramně. Ve 49. min. vystřelil Sabota a Honza Bartoš dorazil – 1 : 2. Po 8 minutách ale bylo opět vyrovnáno když dlouhým pasem byl vyslán sám na bránu útočník Kunvaldu Kopecký a Rous neměl šanci – 2 : 2. Vzápětí mohl urvat vedení opět Bartoš, ale obrana mu na poslední chvíli míč ukopla. V 58. minutě jsme podruhé střídali, v 70. nechali vystřelit na naši branku Křena, a v 75. min. došlo k poslední změně skóre: Po několika vybojovaných míčích konečně protrhl svoji střeleckou smůlu Šimek – 2 : 3 ! Domácí se pochopitelně snažili vyrovnat, nebezpečná byla hlavně hlavička po rohu v 85. min., ale Rous si s ní podobně jako s dalšími šancemi poradil a poměrně nečekané vítězství bylo naše.
Hrál se velmi dobrý, rychlý, fotbal. Padlo 5 gólů, 2 penalty, drama až do konce. Přitom obě mužstva si vypracovala množství šancí, zápas mohl klidně skončit 7 : 8, přičemž my jsme byli o ten jeden gól šťastnější. Konečně se nám podařilo proměnit víc šancí než jindy. Do velmi dobré formy se dostal Honza Bartoš.
Nyní nás čeká další zápas venku, a to v Dlouhoňovicích. Po vítězstvích s Lichkovem a Kunvaldem samozřejmě očekávání stoupají, ale Dlouhoňovice nelze podcenit. Jednak mají podobný počet bodů, porazili Čermnou, jednak stačí vzpomenout naši jarní ostudnou porážku.  Před tímto nedělním zápasem bude v provozu i klášterecké hřiště, když v sobotu jste všichni zváni k aktivní nebo i pasívní účasti na utkání svobodných proti ženatým.

AFK Kunvald - Sokol Klášterec n. O. 2 : 3 (1:1)
Sobota 20. 9. 2014 v 16.00

Sestava: Rous – Kučírek, Nekoranec, Bednařík (68. Kalous), Bříza (46. Šroler) – Janeček (81. Králík), P. Fišer, M. Fišer, J. Bartoš – Sabota, Šimek
Připraveni:  nikdo
Trenér: Černoch                     Vedoucí mužstva:  Divíšek

Branky: Kopecký 2 - J. Bartoš 2, Šimek
Rozhodčí: Hejl – Stolín, Fiedler
ČK: 0: 0      ŽK: 0:1 (Sabota)              Diváků:  60