Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Překvapení kola: Sokol Klášterec - Tatran Lichkov 3:2

Za nevlídného počasí se měl začít hrát zápas s tradičním soupeřem a vlastně i sousedem – Tatranem Lichkov. Tatran zatím bez ztráty bodu vedl tabulku, my jsme si minulý týden neporadili v domácím utkání ani s posledními Helvíkovicemi a s pouhými třemi body se krčili u spodního konce tabulky. Favorit utkání byl tedy jasný. Nám se již ale podařilo sejít se v dostatečném počtu zdravých hráčů. Do branky se znovu postavil Moravec, takže Rous mohl být stoperskou jistotou, po operacích se do dresů poprvé oblékli i Franěk a Honzák. I proto jsme k utkání rozhodně nenastupovali předem poraženi.
           I přes naše minulé neúspěchy a bídné počasí dorazilo nečekaně hodně diváků domácích, dojelo i dost lichkovských. Dorazil také delegát OFS, který nejenže sáhodlouze hodnotil výkony rozhodčích, ale měl dosti požadavků na náš oddíl.
Jen nám zapomněl poradit, kdo nám dá statisíce korun, abychom mu mohli vyhovět. Zřejmě netuší, že jsme třeba od Fotbalového svazu nikdy nedostali ani korunu (s výjimkou těch, které jsme tam předtím odvedli). Také směrem k divákům žádal o pivo do kelímků…..
S úvodním hvizdem začalo na rozmáčený trávník zase pršet, ale fotbalu to kupodivu nevadilo. Hrál se divácky pěkný, vyrovnaný, dramatický fotbal, jak se na utkání s Lichkovem sluší a patří. Byli jsme vedoucímu tabulky víc než vyrovnaným soupeřem a už v 7. minutě jsme se ujali vedení 1 : 0 střelou Honzy Bartoše po přihrávce Míši Fišera. Velká šance přišla již o 3 minuty později, když po centru Rouse vyrazil brankář hlavičku M. Fišera na roh a po něm hlavičkoval na bránu Janeček. Za další 3 minuty ale hosté srovnali na 1 : 1. V 21. min. už jsme zase vedli, když úspěšně hlavičkoval opět Bartoš po centru Saboty – 2 : 1. Po půlhodině hry museli hosté střídat a ve 34. min. přišly dramatické chvíle. Nejdříve sudí neodpískal faul na našeho hráče, vzápětí však foukl penaltu pro Lichkov. Ten ji ale neproměnil. V 38. min. jsme opět ohrožovali soupeřovu bránu, střelu aktivního Bartoše gólman vyrazil k Šimkovi, jeho dorážka byla tečována na roh. Do šaten se však odcházelo za stavu 2 : 2, když hosté vyrovnali v 41. minutě.
Do druhého poločasu nastoupil po dlouhé době Franěk. V první čtvrthodině nás několikrát podržel brankář Moravec, od 60. minuty jsme již více šancí měli my. Ale lichkovský brankář byl výborný. Nejdříve ho nepřekonali Sabota a Šimek, v 74. min. ani Honzák, který předtím vystřídal Šimka potlučeného po zákroku hostí. V 75. min. vyrazil brankář i přímý kop Patrika Fišera do šibenice, nakonec se ale i Patrik trefil. 3 minuty před koncem se dostal k míči po rohovém kopu, zavřel oči, napálil míč – a zvítězili jsme 3 : 2 !!
Lichkovští takový výsledek nečekali, ale potvrdilo se, že u nás Lichkov nevyhrává.
Naši hráli v tomto zápase velmi dobře, měli nejméně o 2 gólové šance více, dařilo se Honzovi Bartošovi, konečně se dařily i signály. Teď by bylo výborné, abychom potvrdili zlepšenou formu na nejbližším zápase, kterým nebude nic menšího než derby s Kunvaldem ! V sobotu 20. 9. v 16.00 – nezapomeňte.
Pro ty, kteří alespoň jednou za rok chtějí zkusit fotbal aktivně na hřišti, bude na sobotu 27.9. opět připraveno utkání svobodní – ženatí. Tedy: víme, že za svobodné nastupují spíš mladší, za ženaté kromě ženáčů také rozvedení, starší, zkušení. Prosím, svobodní – hlaste se předem u Martina Luxe, tel. 731 215 091, zájemci o dres druhého týmu volejte Pepovi Rousovi, tel. 778 448 090.