Hokejový oddíl

Žádné události

Video záznamy Hokej

Běží již HOKEJOVÁ sezona

Vcelku nenápadně, bez publicity, zahájili novou sezonu klášterští sokolští hokejisté. Jak jsou nenápadní tak o to více je toho letos čeká. Konkrétně to bude již potřetí účast v žamberské hokejové lize – Turnaji o žamberskou orlici. Protože v této soutěži ale není mnoho zápasů a kvalita ledu také není díky otevřenému stadionu vždycky skvělá, přihlásili se naši hokejisté ještě do druhé soutěže – do Holba LHL neboli do Lanškrounské  hokejové ligy.  Máme na soupiskách celkem 29 hráčů a pro takový počet by byla jedna soutěž málo. A také je lepší hrát o body než jen řadu přátelských zápasů.

LHL se hraje v kryté sportovní  hale B. Modrého v Lanškrouně už pošesté. Letos je přihlášeno neuvěřitelných 39 mužstev !, která jsou z celého regionu mezi Svitavami, Šumper- kem a Žamberkem. Jsou rozdělení do 3 lig po 13, naši jako nováček jsou pochopitelně zařa-zení do 3. ligy.

Soutěž byla zahájena už 21.září a Klášterec hned tento den nastoupil k prvnímu zápasu. Soupeřem byli Snakes D. Dobrouč a ve vyrovnaném zápase nás porazili o gól -  4 : 5. K druhému zápasu jsme nastoupili 30.9. a soupeř Wild Band Zábřeh byl nad naše síly – 1 : 7. Rovněž Yellou Sharks v zápase hraném od 22.45 (!) nás rozdrtili – 1 : 9. V dalším pozdně-večerním zápase hraném od 22.00 jsme získali první vítězství, vyhráli jsme 4 : 2 nad Buldoky Č. Třebová. V dalších zápasech jsme opět prohrávali: s Rafany D. Čermná  1 : 5 a s Pantery Lanškroun opět o gól 4 : 5, když o remízu jsme přišli 3 minuty před koncem nešťastnou tečí. Poslední zápas byl odehrán v neděli 24.11. proti H. Čermné. Byli jsme sice bojovnější, ale zvítězila zkušenost H. Čermné – 2 : 4.

I na zápasy do Lanškrouna jezdí naši fandové, můžete se k nim přidat. Rozpis zápasů, ale i veškeré statistiky, krátké komentáře k zápasům, soupisky mužstev atd. najdete na www.zslan.cz. Nejen tato stránka, ale i rozpis soutěže, kvalita stadionu atd. svědčí o tom, že soutěž je velmi dobře vedena a velký zájem o účast v ní je pochopitelný.

Nejbližší naše zápasy:
26.11. v Lanškrouně přátelák se Slámožrouty
30.11. v 22.30 CGT Light Lanškroun
9.12. v 21.45   AVX Lanškroun

Žamberská soutěž odstartuje pravděpodobně 30.11.  Tam bude jistě návštěva našich fandů podstatně větší. A také by se tam měla zúročit zkušenost z minulých ročníků i odehrané zápasy v Lanškrouně. Kromě soutěžních zápasů stíhají naši borci i přátelsky. Dva už mají odehrané, 26.11. si dají další – v Lanškrouně proti Slámožroutům.