Žádné události

Video záznamy Hokej

HOKEJ: Začala nová sezona

HC Sloni Dolní Morava – Sokol Klášterec n. Orl. 2 : 2

Po 6 měsících pauzy nastoupili klášterečtí hokejisté k prvnímu zápasu nové sezony. Po letní pauze vyplněné uspořádání letní Rock-sport party a od září už tréninkovou činností se přihlásili opět k Lanškrounské hokejové lize a počítají i s turnajem O žamberskou orlici, tedy podobný zápřah až 50 zápasů jako loni. Snad jim po Hromnicích už nebudou chybět hráči.
            Do sezóny 2014/2015 hokejové soutěže Holba LHL se přihlásilo celkem 40 týmů! Mezi nimi i TJ Sokol Klášterec nad Orlicí. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin (lig) po deseti, Klášterec byl zařazen do té čtvrté. Dne 20.9.2014 nastoupil ke svému prvnímu utkání, jeho soupeřem byl tým HC Sloni Dolní Morava, který byl veden jako domácí.......
 Od začátku se hrál vyrovnaný hokej, gólu se však nakonec dočkali hokejisté Dolní Moravy na začátku 14. minuty první třetiny. V té druhé se však Klášterci díky Milanovi Faltusovi podařilo skóre srovnat, i když nutno přiznat, že mnoho šancí měl i soupeř, ale gólman naštěstí dokázal všechny zlikvidovat (v první třetině za ním dokonce zazvonila tyč). Hokejisty Klášterce gól nabudil, tlačili se k soupeřově brance a dokonce dokázali v 6. minutě třetí třetiny vstřelit vedoucí gól, autorem opět M. Faltus. Jenže přišla blesková odpověď poté, co se dva hráči Klášterce zamotali na modré čáře, obrana propadla a gólman byl proti dvěma hráčům soupeře bezmocný. Sloni pak začali více tlačit, ale gólman Klášterce už žádný gól ve své síti nedovolil. Utkání tedy skončilo remízou 2:2, což na úvod není vůbec špatný výsledek. Dle místního komentátora se utkání hrálo ve vysokém tempu, nováček soutěže předvedl více hokejových kombinací, ale bojovný Klášterec měl v brance výborného Patrika Keprtu a jako první využil gólově nového pravidla o hybridním offside. Dělba bodů byla zasloužená.

Další zápas se hraje v sobotu 27.9. ve 21.00 opět v Lanškrouně, soupeřem bude mužstvo Černovíru.