Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Divadlo

logo fotbal

Nejbližší akce DIVADLO

Žádné události

Divadlo

T. J. Sokol Klášterec a jeho divadelní divize Ledříček si pro Vás však připravily na konec sezóny divadelní lahůdku. Ti, kteří absolvovali školní docházku ještě před érou počítačů a dataprojektorů, si možná vzpomenou na zařízení určené k promítání textu a obrazu na zeď či plátno – ano, řeč je o meotaru. Právě tento v podstatě primitivní, leč geniální vynález, sestávající z žárovky a soustavy zrcadel, nalezl uplatnění i v dramatickém umění a umožnil vznik zcela originální formy stínového divadla, s níž se budete moci seznámit v sobotu 11. května v 18 hodin v naší sokolovně. Průkopník meotarového divadla Tomáš Hájek, vystupující pod hlavičkou Bažantovy loutkářské družiny DS J.J. Kolár při TJ Sokol Poniklá, zde totiž zahraje hned dva rozsahem nevelké, avšak vtipem a originálními nápady nabité kusy kombinující živou animaci s osobitým autorským herectvím. Můžete se tak těšit na známý, leč netradičně pojatý příběh o doktoru Faustovi a na poměrně odvážné přepsání historie Národního divadla hasičským sborem krkonošské obce Poniklá nazvané Nelkej, Čechie! Za zmínku nepochybně stojí, že Tomáš Hájek, mimochodem dlouholetý starosta Poniklé, si za druhou ze zmíněných her odnesl z přehlídky Loutkářská Chrudim 2023 cenu za autorsko-režijně-scénografický koncept a strhující herecký výkon, spojenou s nominací na festival Jiráskův Hronov, a taktéž druhé místo Ceny Erik (tzv. loutkářský Oscar) udělované nejinspirativnějším loutkářským inscenacím sezóny (2023). Na závěr je třeba už jen dodat, že si tento netradiční divadelní zážitek budete moci tradičně osladit (nebo osolit) dobrotami z našeho divadelního baru. Těšíme se na Vás!

 

Faust Čechie pozv

Představení, které prodlužuje život.

Divadlo Klauniky z Brna přiveze v sobotu 16. března v 18 hodin do sokolovny v Klášterci svou legendární „didaktickou klauniádu“ na motivy nejslavnějšího románu historie Don Quijote de la Ancha. Hra, v níž se Vám představí přední světový chůdoherec Lenoire Montaine, vznikla už koncem 80. let minulého století za režijního dohledu Bolka Polívky a od té doby má za sebou již přes pět tisíc (!) repríz u nás i v zahraničí. Představení je vhodné i pro rodiny se školními dětmi. Těšíme se na Vás!DQ zmenš

Po několikaleté pauze obnovuje svou aktivní divadelní činnost ochotnický soubor Tyl z Králík. Již v neděli 25. února tak budou moci diváci v Klášterci zhlédnout jejich nově nastudovanou hru Naši nejhorší přátelé v režii Libora Líbala. Pro příznivce Ledříčka bude hra jistě zajímavá svou nápadnou tématickou a žánrovou podobností s naším Přátelákem. Přijďte se tedy podívat, jak téma přátelství uchopili naši kolegové z Králík.

Zde je stručná anotace hry:

Přátelé. Mnohdy je snazší si je udělat než se jich potom zbavit. Vincent a Juliette tráví odjakživa prázdniny s Christelle a Patrickem. Nyní však směřují do vyšších společenských kruhů odpovídajících jejich novým profesním ambicím. Když hledají záminku, jak se zbavit svých starých přátel, kteří se jim stali přítěží, uvíznou v pasti svých vlastních lží. Někdy není snadné zbavit se svých nejlepších přátel...

Plakát Kraliky NNP Klasterec

Po podzimních zájezdních představeních v Líšnici a Dolní Dobrouči a klášterecké repríze se Přátelák vydává na zimní mini-šňůru po okolních městech.

A začínáme rovnou městem okresním, konkrétně Malou scénou v Ústí nad Orlicí, kde v neděli 18. února vystoupíme rámci XV. ročníku Orlické Thálie – přehlídky amatérských divadelních souborů o Cenu Hynka Viceny (odkaz zde).

Následovat bude v sobotu 24. února představení v letohradské Orlovně na Orlici.

plakát Orlovna compp web

A zatím poslední štací bude KC Jablonné nad Orlicí, kde v neděli 3. března vystoupíme v rámci jarního abonentního divadelního programu (jako jediné amatérské představení vedle tří profesionálních - odkaz zde).

Pokud jste náš Přátelák ještě neviděli, budeme se na Vás těšit na některé z uvedených scén.

Váš Ledříček

Přiblížil se podzim a začíná nejen školní rok, ale také divadelní sezona. V Klášterci chceme hrát nejen vlastní představení v podání souboru Ledříček, ale také představení souborů z okolí. První divadlo je na programu už v pátek 1. září. Věříme, že vás neodradí netradiční den, ale naopak v hojném počtu se příjdete podívat na skvělou komedii Provaz o jednom konci v podání ochotníků ze Žamberka. Vstupné skoro symbolické, hra naopak plná humoru a s hudebním doprovodem živé kapely.   

Za návštěvu budou stát i další představení, jejichž seznam s daty uvedení v klášterecké sokolovně najdete v příloze.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Divadelní program podzim 2023.jpg)Divadelní program podzim 2023.jpg 2212 kB
Download this file (plakát Provaz o jednom konci.png)plakát Provaz o jednom konci.png 1834 kB

Na přelom zimy a jara připravili naši divadelníci ze souboru Ledříček hned dvě vystoupení. V neděli 19. března bude v klášterecké sokolovně repríza představení Zvířecí detektivka. Kdo jste tuto hru pro větší děti (nad 6 let) i dospělé o Vánocích nestihl anebo si ji dáte ještě jednou, máte příležitost.  Jen upozorňuji na netradiční den vystoupení - neděle v 17.00

Na apríla, tedy v sobotu 1. dubna, hned po masopustu na Horním konci, bude mít premiéru dlouho očekávaný Přátelák.  V režii Simony Šenkýřové uvidíme komedii rakouského autora Stefana Vógela, ve které jde o fotbal až v druhé řadě. Ani na tomhle představení se rozhodně nudit nebudete, tak nezapomeňte na apríla vyrazit do sokolovny na divadlo.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (plakát Přátelák.jpg)plakát Přátelák.jpg 14795 kB

Vánoce jsou na dosah a ke kláštereckým Vánocům patří divadelní představení pro děti. Po covidové pauze můžeme letos opět hrát. A tak zveme všechny příznivce živého představení, malé i velké, vstaňte od cukroví, dárků a televize a přijďte do sokolovny. Tradičně 25. prosince, v 17.00, pro vás ochotníci z Divadelního souboru Ledříček zahrají Zvířecí detektivku. Obsah vám neprozradíme, to by pak nebyla detektivka. Autoři uvádějí, že představení je vhodné pro děti od 6 let. Ani v našem divadle nemusíte trpět žízní, bar s nabídkou rozšířenou o popcorn bude otevřen.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (ZVÍŘECÍ detektivka - plakát.jpg)ZVÍŘECÍ detektivka - plakát.jpg 258 kB

Po dlouhé době se dočkal svého vystoupení ochotnický divadelní soubor Ledříček. Své nejčerstvější představení předvede na prknech Orlovny na Orlici u Letohradu v neděli 26. září v 19 hodin. Víc informací na plakátě v příloze.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Plakát orlovna Orlice.jpg)Plakát orlovna Orlice.jpg 76 kB

Hned zkraje roku Vás divadelní soubor Ledříček zve na divadelní představení. Vystoupí divadelní soubor ZDOBNIČAN z Vamberka s hrou LÉTAJÍCÍ SNOUBENKY. Komedie s mottem "Dvě by bylo málo a více by bylo únavné. Tři je ideální“ je o tom, že pan Bernard si své vyvolené vybírá zásadně z leteckých společností. Trojice žen o sobě navzájem neví. Snoubenky se střídají v jeho pařížském bytě přesně podle letových řádů, a to až do dne, kdy mu bouře nad Atlantikem značně zkomplikuje život. Jak to bylo dál, na to se přijďte podívat. V sobotu 11. ledna v 19.00.
Na přiloženém plakátku je plán dalších divadelních představení v klášterecké sokolovně v tomto zimním období. Jistě si vyberete, ale nejlepší by bylo přijít na všechno. Vstupné je symbolické, tekuté občerstvení zajištěno.
Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1690_Létající nevěsty - Plakát_LS-Klasterec-1.jpg)Létající snoubenky - plakát 697 kB
Download this file (1690_Program divadel I. pololetí 2020.pdf)Divadelní program zima/jaro 2020 662 kB

Máte doma děti školou povinné a chodíte na třídní schůzky? Nebo jste školní lavice sami nedávno opustili? Nebo se snad věnujete nelehkému úkolu vzdělávat a vychovávat dnešní mládež jako pedagogičtí pracovníci? Nejen pro vás připravil divadelní soubor Ledříček při T.J. Sokol Klášterec inscenaci hořké komedie současného německého autora Lutze Hübnera s titulem Úča musí pryč!, kterou uvede v premiéře v sobotu 11. května v 19:30 v klášterecké sokolovně. V režii Václava Štefka na jevišti uvidíte Ivanu Kristejnovou, Zuzanu Dobešovou, Simonu Šenkýřovou, Ladislava Duška, Martina Černocha a Lucii Plevákovou. Přijďte se pobavit a zároveň zamyslet nad problémy výchovy dnešních dětí a vychovanosti některých dnešních rodičů. /Upozorňujeme však, že hra není příliš vhodná pro děti do 12 let./

Václav Štefek, vedoucí souboru

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1657_Plakát Úča musí pryč.jpg)Úča musí pryč - plakát 2193 kB
Následující