Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Divadlo

logo fotbal

Divadlo

Po několikaleté pauze obnovuje svou aktivní divadelní činnost ochotnický soubor Tyl z Králík. Již v neděli 25. února tak budou moci diváci v Klášterci zhlédnout jejich nově nastudovanou hru Naši nejhorší přátelé v režii Libora Líbala. Pro příznivce Ledříčka bude hra jistě zajímavá svou nápadnou tématickou a žánrovou podobností s naším Přátelákem. Přijďte se tedy podívat, jak téma přátelství uchopili naši kolegové z Králík.

Zde je stručná anotace hry:

Přátelé. Mnohdy je snazší si je udělat než se jich potom zbavit. Vincent a Juliette tráví odjakživa prázdniny s Christelle a Patrickem. Nyní však směřují do vyšších společenských kruhů odpovídajících jejich novým profesním ambicím. Když hledají záminku, jak se zbavit svých starých přátel, kteří se jim stali přítěží, uvíznou v pasti svých vlastních lží. Někdy není snadné zbavit se svých nejlepších přátel...

Plakát Kraliky NNP Klasterec

Po podzimních zájezdních představeních v Líšnici a Dolní Dobrouči a klášterecké repríze se Přátelák vydává na zimní mini-šňůru po okolních městech.

A začínáme rovnou městem okresním, konkrétně Malou scénou v Ústí nad Orlicí, kde v neděli 18. února vystoupíme rámci XV. ročníku Orlické Thálie – přehlídky amatérských divadelních souborů o Cenu Hynka Viceny (odkaz zde).

Následovat bude v sobotu 24. února představení v letohradské Orlovně na Orlici.

plakát Orlovna compp web

A zatím poslední štací bude KC Jablonné nad Orlicí, kde v neděli 3. března vystoupíme v rámci jarního abonentního divadelního programu (jako jediné amatérské představení vedle tří profesionálních - odkaz zde).

Pokud jste náš Přátelák ještě neviděli, budeme se na Vás těšit na některé z uvedených scén.

Váš Ledříček

Přiblížil se podzim a začíná nejen školní rok, ale také divadelní sezona. V Klášterci chceme hrát nejen vlastní představení v podání souboru Ledříček, ale také představení souborů z okolí. První divadlo je na programu už v pátek 1. září. Věříme, že vás neodradí netradiční den, ale naopak v hojném počtu se příjdete podívat na skvělou komedii Provaz o jednom konci v podání ochotníků ze Žamberka. Vstupné skoro symbolické, hra naopak plná humoru a s hudebním doprovodem živé kapely.   

Za návštěvu budou stát i další představení, jejichž seznam s daty uvedení v klášterecké sokolovně najdete v příloze.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Divadelní program podzim 2023.jpg)Divadelní program podzim 2023.jpg 2212 kB
Download this file (plakát Provaz o jednom konci.png)plakát Provaz o jednom konci.png 1834 kB

Na přelom zimy a jara připravili naši divadelníci ze souboru Ledříček hned dvě vystoupení. V neděli 19. března bude v klášterecké sokolovně repríza představení Zvířecí detektivka. Kdo jste tuto hru pro větší děti (nad 6 let) i dospělé o Vánocích nestihl anebo si ji dáte ještě jednou, máte příležitost.  Jen upozorňuji na netradiční den vystoupení - neděle v 17.00

Na apríla, tedy v sobotu 1. dubna, hned po masopustu na Horním konci, bude mít premiéru dlouho očekávaný Přátelák.  V režii Simony Šenkýřové uvidíme komedii rakouského autora Stefana Vógela, ve které jde o fotbal až v druhé řadě. Ani na tomhle představení se rozhodně nudit nebudete, tak nezapomeňte na apríla vyrazit do sokolovny na divadlo.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (plakát Přátelák.jpg)plakát Přátelák.jpg 14795 kB

Vánoce jsou na dosah a ke kláštereckým Vánocům patří divadelní představení pro děti. Po covidové pauze můžeme letos opět hrát. A tak zveme všechny příznivce živého představení, malé i velké, vstaňte od cukroví, dárků a televize a přijďte do sokolovny. Tradičně 25. prosince, v 17.00, pro vás ochotníci z Divadelního souboru Ledříček zahrají Zvířecí detektivku. Obsah vám neprozradíme, to by pak nebyla detektivka. Autoři uvádějí, že představení je vhodné pro děti od 6 let. Ani v našem divadle nemusíte trpět žízní, bar s nabídkou rozšířenou o popcorn bude otevřen.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (ZVÍŘECÍ detektivka - plakát.jpg)ZVÍŘECÍ detektivka - plakát.jpg 258 kB

Po dlouhé době se dočkal svého vystoupení ochotnický divadelní soubor Ledříček. Své nejčerstvější představení předvede na prknech Orlovny na Orlici u Letohradu v neděli 26. září v 19 hodin. Víc informací na plakátě v příloze.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Plakát orlovna Orlice.jpg)Plakát orlovna Orlice.jpg 76 kB

Hned zkraje roku Vás divadelní soubor Ledříček zve na divadelní představení. Vystoupí divadelní soubor ZDOBNIČAN z Vamberka s hrou LÉTAJÍCÍ SNOUBENKY. Komedie s mottem "Dvě by bylo málo a více by bylo únavné. Tři je ideální“ je o tom, že pan Bernard si své vyvolené vybírá zásadně z leteckých společností. Trojice žen o sobě navzájem neví. Snoubenky se střídají v jeho pařížském bytě přesně podle letových řádů, a to až do dne, kdy mu bouře nad Atlantikem značně zkomplikuje život. Jak to bylo dál, na to se přijďte podívat. V sobotu 11. ledna v 19.00.
Na přiloženém plakátku je plán dalších divadelních představení v klášterecké sokolovně v tomto zimním období. Jistě si vyberete, ale nejlepší by bylo přijít na všechno. Vstupné je symbolické, tekuté občerstvení zajištěno.
Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1690_Létající nevěsty - Plakát_LS-Klasterec-1.jpg)Létající snoubenky - plakát 697 kB
Download this file (1690_Program divadel I. pololetí 2020.pdf)Divadelní program zima/jaro 2020 662 kB

Máte doma děti školou povinné a chodíte na třídní schůzky? Nebo jste školní lavice sami nedávno opustili? Nebo se snad věnujete nelehkému úkolu vzdělávat a vychovávat dnešní mládež jako pedagogičtí pracovníci? Nejen pro vás připravil divadelní soubor Ledříček při T.J. Sokol Klášterec inscenaci hořké komedie současného německého autora Lutze Hübnera s titulem Úča musí pryč!, kterou uvede v premiéře v sobotu 11. května v 19:30 v klášterecké sokolovně. V režii Václava Štefka na jevišti uvidíte Ivanu Kristejnovou, Zuzanu Dobešovou, Simonu Šenkýřovou, Ladislava Duška, Martina Černocha a Lucii Plevákovou. Přijďte se pobavit a zároveň zamyslet nad problémy výchovy dnešních dětí a vychovanosti některých dnešních rodičů. /Upozorňujeme však, že hra není příliš vhodná pro děti do 12 let./

Václav Štefek, vedoucí souboru

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1657_Plakát Úča musí pryč.jpg)Úča musí pryč - plakát 2193 kB

Již tuto sobotu 6. 4. v 19:00 proběhne v sokolovně v Klášterci n. Orl. představení divadelního spolku z Dolní Dobrouče.
Děj hry nás zavede do Paříže, kde budeme sledovat osud diplomovaného profesora francouzštiny, který žije sám ve své vilce na předměstí, která by potřebovala... no minimálně vymalovat. Žije velmi nudným a stereotypním životem až do jednoho večera, kdy ho zastaví červená na semaforu. Ten okamžik mu doslova obrátí život naruby a do života mu vstoupí zástup prostitutek, pasáků a gangsterů z pařížské galérky se svými pochybnými kšeftíky, zbraněmi, karbanem, drogami a i zločinem největšího kalibru - vraždami. Amédée přestává mít kontrolu nad vilou, nad sebou a vlastně nad celým svým životem. Vypadá to, že ho před zkázou nezachrání vůbec nic, ani jeho bratranec, vesnický farář Joseph.
Jistě se tedy máme na co těšit. Přijďte se podívat a o přestávce se potkat s přáteli u sklenky vína. Také můžete pomoci s propagaci představení mezi známými a příbuznými nebo na sociálních sítích (použijte přiložený plakát). Text a žánr hry by se měl podobat tomu, co hráli v uplynulých několika letech klášterečtí ochotníci, a tak víme, že se máme na co těšit.
Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1652_Plakat Monsieur Amédée - D. Dobrouč.pdf)Plakát Monsieur Amédée - D. Dobrouč 2070 kB

Ochotníci z divadelního souboru Ledříček si dovolují pozvat všechny své příznivce na derniéru hry „Mátový nebo s citronem?“. Jedna z nejúspěšnějších inscenací v novodobé historii souboru se po 16 odehraných reprízách během bezmála tří let (premiéru měla v únoru 2016) chystá na zasloužený odpočinek, aby naši divadelníci mohli věnovat své síly a čas dalším dramatickým počinům.

Následující