Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Fotbalový oddíl

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

02 čvn 2024 16:00
Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Neděle    24. 3.    15.00      Sokol Klášterec              D. Čermná 

Neděle    31. 3.    15.30      Sokol Klášterec              Rudoltice

Neděle    7. 4.      16.00      Sokol Klášterec              Helvíkovice

Neděle    14. 4.                  volný los               

Neděle    21. 4.    16.00      Sokol Klášterec              Sokol Boříkovice

Neděle    28. 4.    12.00      Černovír                         Sokol Klášterec

Neděle    5. 5.      16.00      Sokol Klášterec              Jiskra 2008 B -Č.Voda

Sobota    11.5.     16.30      1. FC Žamberk B            Sokol Klášterec

Neděle    19. 5.    16.00      Sokol Klášterec              AFK Kunvald 

Neděle    26. 5.    16.00      Sokol D. Třešňovec        Sokol Klášterec

Neděle    2. 6.      16.00      Sokol Klášterec              Sokol Libchavy B

Sobota    8. 6.      16.00      Verměřovice                  Sokol Klášterec

Neděle    16. 6.    16.00      Sokol Klášterec              Sokol Těchonín

       Tradičně v půli srpna začínají okresní fotbalové soutěže. Nejinak je tomu letos, již 13. srpna jsme hráli první zápas nového ročníku. Je to k nevíře, ale už podvacáté!. Ano, klášterecký tým zahájil 20. ročník svého působení v okresních soutěžích.   

        Minulý ročník se nám vydařil napůl. Podzim byl relativně úspěšný, získali jsme 23 bodů za 7 vítězství a 2 remízy a ve vyrovnané tabulce jsme obsadili 6. místo, jen 3 body za druhými Tatenicemi. Jaro ale nevyšlo. Získali jsme pouze 8 bodů a v konečné tabulce obsadili 8. místo. Potýkali jsme se se stejnými problémy jako v minulých několika letech: velmi úzký kádr, poměrně už značný věkový průměr, brankáři bez odborného tréninku v mládí, zranění apod. Umístění ve středu tabulky odpovídalo našim možnostem a představám na začátku soutěže, po podzimu jsme ale byli většími optimisty.

        Ani v novém ročníku nedošlo k posílení z cizích klubů, nadále stavíme na místních patriotech a jejich zkušenostech. Po dlouhodobých pauzách pro zranění se vrátili Šimon Nekoranec, Jan Bartoš a Petr Rous, nováčkem je Dominik Bartoněk, který ve svých 15 letech hned v 2. zápase dal gól. Díky němu jsme v Rudolticích, kde se nám tradičně nedaří, remizovali 1:1, zatímco v D. Čermné jsme v 1. kole bohužel dostali nálož 2:9.   

        Jedna novinka ale přeci jen je. Po mnoha letech chceme obnovit žákovský fotbal. Několik žáčků již trénuje s dospělými a věříme, že po zahájení školního roku se přidají další kluci i holky. Termíny tréninků včas oznámíme, zejména prostřednictvím školy.

        První zápas jsme sice hráli již 13. srpna, poprvé doma ale budeme hrát až 17. září. Přípravný zápas s Kunvaldem plánovaný na 6. srpna byl zrušen kvůli vytrvalému dešti.  V prvním kole jsme vyhověli žádosti D. Čermné o sehrání zápasu u nich, aby tam na jaře mohli zrekonstruovat hřiště, třetí zápas hrajeme opět venku, abychom uvolnili hřiště pro hasičskou soutěž, a pak máme volný los z důvodu lichého počtu účastníků soutěže. Doma tedy za celý podzim budeme hrát pouze 4 zápasy. A možná něco narychlo vymyslíme na volný víkend. Zveme vás tedy na každý zápas, moc jich letos nebude. Speciální pozvání pak platí na   1. říjen, kdy v 10.00 startuje Běh údolím Orlice, na němž můžete fandit mnoha našim závodníkům, a jen co si po vyhlášení výsledků dáme krkovici z udírny, začne zpravidla dobře divácky navštívený zápas s rezervou Žamberka.

Rozpis zápasů najdeš v příloze.   

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Termínová listina - podzim 23.pdf)Termínová listina - podzim 23.pdf 214 kB

Po nevydařeném jaru ve II. třídě okresního přeboru, kdy jsme prohráli všech 13 utkání a po sezóně jsme řešili, zda pokračovat či nikoliv, jsme nakonec po sestupu zahájili ve III. třídě podzimní část sezóny. Do této třídy se, k našemu překvapení, letos přihlásilo 14 mužstev a nás čekalo náročných 13 utkání, z toho 7 na venkovních hřištích a 6 v Klášterci.

Hned první utkání přineslo lahůdku v podobě derby v Kunvaldě. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a prohráli 1 : 3 po poločase 1:2, kdy náš jediný úspěch zaznamenal hlavou M. Fišer za stavu 0:2 (za stavu 0:1 jsme neproměnili pokutový kop). Ve druhém zápase jsme neměli nárok v Žamberku, kde jsme utrpěli debakl 0 : 10 po poločase 0:4. Nutno podotknout, že jsme k zápasu zajížděli bez řady opor, naopak domácí tým nastoupil s řadou hráčů A týmu, který měl tento víkend volno. Začátek sezony tedy po dvou porážkách a skóre 1:13 vypadal opět zle a nálada nestála za nic. Přesto následně došlo ke kýženému obratu: Ve 3. kole jsme se poprvé představili na domácím hřišti a poprvé tento rok jsme bodovali. Přitom ve vyrovnaném zápase jsme až v poslední minutě přišli o vedení, když hostující mužstvo z Libchav vyrovnalo na konečných 1 : 1. Za nás otevřel skóre v polovině druhého poločasu opět M. Fišer.

Zlom podzimu nastal ve 4 kole, kdy jsme zajížděli do Králík. ,........

Už dlouho jsme vás „neobšťastnili“ žádným referátem ze zápasů a vůbec z činnosti našeho fotbalového oddílu. Teď tedy souhrnný referát za minulé 4 měsíce.

Po pravdě, nebylo mnoho o čem referovat a ani nebyla chuť. Náš mančaft se na jaře potácel od porážky k porážce, často rovnou k debaklu. Celý ročník 2021/2022 jsme ukončili na předposledním 13. místě s 12 body (získanými vesměs na podzim) a hrozivým skóre 31:112 z 26 zápasů. Ročník jsme začali celkem slušně a ještě po 10. kole jsme se drželi na 9. místě tabulky. Jenže pak přišla řada absencí, se špatným počasím jakoby přestal fotbal bavit, přišla řada ostudných porážek, 2x s dvojciferným počtem branek v naší síti, celkem 12x jsme prohráli rozdílem 4 a více gólů. Situace vyvrcholila 11. června, kdy se po dalším prohraném rozhodovalo, jestli vůbec máme dost hráčů a chceme přihlásit účast v dalším ročníku fotbalových soutěží. Pochopitelně v nejnižší třídě. Hlasování v hráčské kabině skončilo pro řadu lidí překvapením, když se většina přiklonila k tomu, že fotbal v Klášterci chtějí a hrát budou.

Co bylo příčinou tohoto stavu? ................ 

Na utkání do Rybníka jsme odjeli opět v hodně improvizované sestavě, oproti minulému zápasu chyběli O. Kučírek, J. Bříza a P. Michalička, se sebezapřením nastoupil M. Fišer. Proto jsme nastoupili s úplně novou stoperskou dvojicí Filip Brůna a Martin Skalický a s M. Fišerem na hrotu.          

            Na hrbolatém hřišti to byl spíše boj a první poločas se odehrával spíše ve středu hřiště, šance se nerodily a několik střel na obou stranách bylo nepřesných nebo nedůrazných, takže s nimi neměli brankáři problémy. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, domácí udeřili, když po našem autu na polovině domácích došlo ke ztrátě míče a domácí nás z rychlé-ho brejku potrestali – 1 : 0.

            Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili největší šanci utkání, když M. Fišer krásně uvolnil J. Preclíka, ale ten sám .... 

Mocné kouzlo čarodějnic bylo důvodem, že se tento zápas hrál netradičně už v sobotu, před večerními ohni. Ovšem opět se potvrdilo, že na sobotní zápasy chodí mnohem méně diváků. Což tentokrát překvapilo, protože teprve ve čtvrtém jarním zápase doma bylo konečně hezké počasí. A také to byla škoda, hrál se celkem vyrovnaný zápas, ve kterém jsme konečně mohli bodovat. Těžko se skládala dohromady i skupina pořadatelů. Jen u hráčů je letos na jaře problém sestavit mužstvo už tradiční. Opět řada omluvenek, nakonec musel vypomoci vedoucí mužstva Zdenda Rous, uzdravený Martin Sabota, samozřejmostí už je nástup Pavla Michaličky. Přivítali jsme mužstvo Mistrovic. Mezi diváky už navždy chyběl Pepa „Minda, šéf“ Mlynář, kdysi hráč Mistrovic, ale jinak zapálený klášterecký fotbalista a fanda do posledních chvil.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, když my jsme si vytvořili dvě 100% šance Pavla Saboty. Nejprve v 1. minutě utekl obraně hostí, ale sám před brankářem .....

           V neděli jsme přivítali mužstvo z Brandýsa nad Orlicí, které mělo před námi náskok 3 bodů. Proto byl tento duel zápasem o 6 bodů a taky dvou mužstev teď už bojujících o záchranu. Do utkání za hustého deště jsme vstoupili výborně a už v 8. minutě jsme vedli 2 : 0. Nejprve se ve 4. min. po rohu a následné skrumáži prosadil J. Bříza – 1 : 0 - a v 8. min. krásně uvolnil Patrik Fišer Pavla Sabotu, který sám před brankářem nezaváhal – 2 : 0. Bohužel už za minutu hosté snižují po zmatcích v naší obraně – 2 : 1 - a ve 12. min. je vyrovnáno, když nepodařený odkop M. Moravce zachytil hostující hráč a do prázdné brány srovnal na 2 : 2!!

            Další rána přichází v 18. min., když musí střídat F. Brůna. I tak si vytváříme další šanci, ale P. Fišer míří v 22. min. z ideální pozice těsně vedle. O minutu později to zkoušejí hosté, ale dobře mířenou střelu Moravec vyrazil na roh. Ve 25. min. utekl po pravé straně P. Sabota, ideálně našel na vápně Šrolera, ale jeho ránu vyrazil brankář na roh. V 38. min. poněkolikáté hrubě chybujeme ve středu hřiště a hosté z rychlého protiútoku vedou – 2 : 3.

            Do druhého poločasu jsme šli s touhou otočit výsledek a získat první jarní body......

             V sobotu odpoledne jsme zajížděli do Dolní Čermné s touhou získat první jarní body. Do sestavy se po zranění vrátili O. Kučírek, P. Fišer a M. Skalický. Po vyrovnaném začátku prvního poločasu, jsme postupně začali mít více ze hry, domácí jsme pustili pouze k několika střelám ze střední vzdálenosti. Naopak my jsme si vytvořili hned 4 gólové situace, bohužel bez efektu. Jako první utekl domácí obraně, po pasu O. Kučírka,  v 17. minutě Pavel Sabota, ale jeho střela jen těsně minula branku domácích. Ve 20. min. se uvolnil  na rohu vápna J. Preclík, ale jeho pěknou střelu k tyči domácí brankář vyrazil konečky prstů na roh. Ve 29. min. se ocitl na malém vápně úplně volný F. Brůna, ale jeho hlavička ....... 

Úvodem

            Podobně jako výkony našich fotbalistů vypadají výkony našich reportérů. Poslední čtyři zápasy také „nezvládli“. Čtenářům se tímto omlouváme. Nyní alespoň ve zkratce pár řádků a sestavy k těmto čtyřem zápasům.

            Souhrnně se dá konstatovat, že již od podzimu náš klášterecký fotbal trpí personální nouzí. A co hůř, stále se prohlubuje. Vávra u nás prý skončil, od jara není na soupisce Dan Brůna, ze zdravotních důvodů už asi hrát nebude Nekoranec, na marodce v posledním zápase byli Bartoš, Kučírek, Králík, Hůlka, Skalický, Franěk a Patrik Fišer. K poslednímu zápasu byl povolán dokonce Martin Sabota, který hrál naposledy snad někdy před 10 -12 lety, o zápas dřív šel na hřiště Zdeněk Rous, skoro pravidelně již nastupuje veterán Michalička, pravidelně hrají nezkušení mladíci Nečas a Dragonides. Nevíte někdo o nějakém dalším hráči? Kostra týmu hrající spolu de facto od žáků dospěla ke třicítce a ze zdravotních, pracovních a jiných důvodů jsme dospěli ke generační výměně. Jenže nová generace bohužel není. Je pravda, že tenhle problém mají na většině vesnic, nejsme výjimkou. Nezbývá než doufat, že hráči nebo aspoň jejich část se dají v nejbližší době zdravotně dohromady a podaří se během jara odehrát pěkné zápasy a získat nějaké body.

            Teď k minulým zápasům:         

Neděle 10. 4. 2022 v 15:30

Sokol Klášterec – Sopotnice 0 : 4 (0:3)

                Před zápasem se naše marodka rozrostla do nevydaných rozměrů, když nám už chybělo 7 hráčů základní sestavy. Proto nám vypomohl opět P. Michalička a nově i Martin Sabota. Zápas se odvíjel jako náš předchozí domácí. Opět jsme během 20 minut prvního poločasu mezi 4 a 24 minutou 3 x inkasovali. Z tohoto tvrdého úderu jsme se těžko dostávali a navíc jsme ve 36. min. přišli dlouhodobě o Petra Rouse, který si v souboji před brankou hostí zlomil kotník a v pondělí podstoupil operaci. Naše největší šance prvního poločasu se urodila ve 40. minutě, když M. Fišer trefil z přímého kopu spojnici břevna a tyče. Ve druhém poločase se na první šanci čekalo do 51. minuty, kdy střelu hostujícího hráče vykopl Š.  Drago míč z brankové čáry. Hosté udeřili v 54. min., kdy střela z rohu velkého vápna skončila překvapivě v naší síti. Z naší strany stojí za zmínku střela P. Saboty do břevna po jeho rychlém úniku obraně hostí a pohotová střela O. Nečase, která ovšem gólem taky neskončila. Závěrem bych chtěl popřát Petrovi Rousovi brzké uzdravení z těžkého zranění z nedělního zápasu.

FAKTA Z UTKÁNÍ:      .........................

Zápas Sokol Klášterec - Č. Třebová B je provázen zřejmě nějakou zvláčštní aurou. Nejdříve byl přeložen ze čtvrtka na sobotu, pak z Č. Třebové na hřiště v Klášterci, a nakonec byl v pátek odpoledne odložen na neurčito. Důvodem je vysoký počet onemocnění covidem mezi hráči, cílem je dále nakazu nerozšiřovat mezi vlastními ani soupeřovými hráči. Náhradní termín bude stanoven dohodou mezi oběma mužstvy.

           Krásné, i když chladné, podzimní počasí a euforie z bodu z venku v minulém kole mohly vlít optimismus do boje se silným soupeřem ze Srubů. Realita bohužel navodila spíš pesimismus. Tři hráči během týdne pochytali covid, další zápolí s nachlazením, jeden s třísly, a tak pohled na soupisku hráčů schopných nastoupit byl tristní. Absence Bartoše, Skalického, Filipa Brůny, Šrolera a dalších byla příliš.

            Před zápasem hráči absolvovali test na covid a nemalou částkou přispěli do sbírky na pomoc rodině Zvercových po tragické autohavárii. K vybrané částce byla přidána i polovina vstupného. Pokud by chtěl někdo přispět i z řad fandů a diváků, bude mít příležitost i v dalším zápase už tuto sobotu.

            Utkání začalo dle papírových předpokladů. Hosté nás v první čtvrthodině jen výjimečně pustili na svoji půlku hřiště, naopak před naší bránou si vytvářeli řadu šancí. Hned v první se ocitl kdysi prvoligový hráč L. Myšák ve 4. minutě, ale z hranice vápna přestřelil. V 5. min. střela na zadní tyč těsně míjí naši branku, v 8. minutě čelíme hned dvěma rohovým kopům, .....

       Na poslední letošní zápas venku, konkrétně do Albrechtic u Lanškrouna, jsme odjeli společně s fanoušky autobusem a s cílem potvrdit 3 body z minulého utkání. V zápase o kontakt se středem tabulky nám opět chybělo několik hráčů (Sabota, Hůlka, Vávra, Bříza a P. Fišer), a to pochopitelně mělo vliv na průběh zápasu a zřejmě i výsledek.

            Do utkání vstoupili lépe domácí. V 5. minutě si vytvořili největší šanci prvního poločasu z jejich strany, ale brejk domácího hráče skončil těsně mimo naší branky. V 10. min. to ještě zkusili domácí z hranice vápna, M. Moravec v brance se překvapit nenechal. Poté jsme hru vyrovnali a dostali se ....

Následující