Fotbal: Hodnocení podzimní sezóny 2022

Po nevydařeném jaru ve II. třídě okresního přeboru, kdy jsme prohráli všech 13 utkání a po sezóně jsme řešili, zda pokračovat či nikoliv, jsme nakonec po sestupu zahájili ve III. třídě podzimní část sezóny. Do této třídy se, k našemu překvapení, letos přihlásilo 14 mužstev a nás čekalo náročných 13 utkání, z toho 7 na venkovních hřištích a 6 v Klášterci.

Hned první utkání přineslo lahůdku v podobě derby v Kunvaldě. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a prohráli 1 : 3 po poločase 1:2, kdy náš jediný úspěch zaznamenal hlavou M. Fišer za stavu 0:2 (za stavu 0:1 jsme neproměnili pokutový kop). Ve druhém zápase jsme neměli nárok v Žamberku, kde jsme utrpěli debakl 0 : 10 po poločase 0:4. Nutno podotknout, že jsme k zápasu zajížděli bez řady opor, naopak domácí tým nastoupil s řadou hráčů A týmu, který měl tento víkend volno. Začátek sezony tedy po dvou porážkách a skóre 1:13 vypadal opět zle a nálada nestála za nic. Přesto následně došlo ke kýženému obratu: Ve 3. kole jsme se poprvé představili na domácím hřišti a poprvé tento rok jsme bodovali. Přitom ve vyrovnaném zápase jsme až v poslední minutě přišli o vedení, když hostující mužstvo z Libchav vyrovnalo na konečných 1 : 1. Za nás otevřel skóre v polovině druhého poločasu opět M. Fišer.

Zlom podzimu nastal ve 4 kole, kdy jsme zajížděli do Králík. ,........

Domácí Jiskra 2008 B byla v tu chvíli s bilancí 3 výher a jedné remízy na 1. místě v tabulce. My jsme se ale nezalekli a po jednom z nejlepších výkonů na podzim vezeme 3 body za vítězství 4 : 1 po poločase 1:1. Za nás v prvním poločase skóroval P. Sabota, ve druhém přidal 2. gól M. Fišer, třetí J. Preclík a výsledek pečetil opět P. Sabota. Následující týden jsme přivítali na domácím hřišti Boříkovice a vcelku hladce slavíme výhru 3 : 0 (2:0), když se hattrickem uvedl Pavel Sabota. O týden později jsme zajížděli do Žichlínku a s místním B mužstvem jsme sehráli zápas dvou rozdílných poločasů. Po prvním jsme vedli 2 : 0, navíc jsme šli ještě 3x sami na domácího brankáře (bez gólového efektu) a i další šance neproměňujeme. Naopak ve druhém poločase jsou domácí po prostřídání lepším mužstvem a my se klepeme do konce zápasu o výsledek, takže konečná remíza 2 : 2 je spravedlivá.

28. 9. na sváteční středu, jsme přivítali v dohrávce silné Helvíkovice s řadou zkušených fotbalistů, kteří hráli řadu let ČFL v Letohradě. Vítězství 5 : 2 po poločase 2 : 1 se počítá, ale hosté nám vítězství usnadnili, když druhý poločas odehráli bez dvou vyloučených fotbalistů (41. Škorpil, 45. min. Ulvr). Pozitivem utkání bylo, že každou z našich branek střelil jiný hráč, poprvé se trefil v našem dresu Franta Hebr, posila z Jablonného, druhou branku přidal z penalty J. Preclík a dále se trefili J. Králík, M. Fišer a P. Sabota. Hned v neděli jsme opět doma přivítali poslední Rudoltice. I když soupeř neměl v tabulce ještě ani bod, utkání bylo celkem vyrovnané. Poločas jsme vyhráli 2 : 0 brankami P. Saboty a F. Hebra. Na začátku druhého poločasu jsme přidali 3. branku P. Sabotou a zdálo se být rozhodnuto, jenže hosté během několika minut snížili na 3 : 2 a vyrovnání viselo ve vzduchu. Naštěstí nás uklidnil druhým gólem v utkání F. Hebr, takže bereme 3 body za vítězství 4 : 2. Další týden cestujeme na hřiště nováčka soutěže Černovíra (hráno na UMT v Ústí). Na utkání cestujeme opět v okleštěné sestavě. Osud utkání se začal naplňovat již po 18 sekundách hry, kdy prohráváme 0:1. Domácí poté přidali ještě další 2 branky zatímco my naše šance neproměňujeme Odjíždíme proto s prohrou 0 : 3.

V 10. kole jsme přivítali doma mužstvo Těchonína. Ve vyrovnaném zápase se k nám přiklonilo štěstí, když o našem vítězství 1 : 0 rozhodl po centru J. Preclíka v poslední minutě P. Sabota. Následující týden zajíždíme do Třešňovce a v 58. min prohráváme 1:4, poločas 1:3. Nikdo by si v tuto chvíli asi nevsadil na naše mužstvo, ale obdivuhodně jsme se zvedli a utkání k radosti hojného počtu našich fanoušků zápas otáčíme a slavíme vítězství 5 : 4 !!!  Branky: P. Sabota 2x, M. Fišer, P. Fišer a J. Preclík.

K poslednímu našemu domácímu zápasu přijíždí lídr tabulky Tatenice B, ale po výborném prvním poločase vedeme 3 : 0 brankami P. Saboty 2x a F. Hebra a pak slavíme vítězství 3 : 1, když hosté korigovali gólem z penalty. Tatenice B  na čele tabulky vystřídal Tatran Lichkov. A v posledním kole zajíždíme právě k nim, navíc v případě vítězství jsme mohli přezimovat na čele tabulky. I přes absenci několika hráčů se ujímáme v 15. minutě vedení gólem T. Honzáka, jenže domácí hned za minutu srovnávají a do poločasu se ujímají vedení 2 : 1. Druhý poločas se snažíme vyrovnat, jsme lepším týmem, bohužel po naší hrubé chybě v rozehrávce dostáváme v 72. min 3. gól. Poté jsme nuceni prostřídat, střelec první branky T. Honzák dostává ČK, takže domácí přidali v rychlém sledu další dvě branky. Za nás už jen snižuje z PK J. Faltus. Poslední zápas sezóny proto prohráváme 2 : 5.

I přes prohru v posledním zápase a po dvou prohraných úvodních zápasech sezóny v Kunvaldě a Žamberku končíme v tabulce na 6. místě s 23 body, stejně jako na 4. a 5. místě Helvíkovice a Jiskra 2008 B a jen tři body za druhými Tatenicemi B a třetím Žamberkem. Podzimní část vyhrál s 28 body Tatran Lichkov.

Statistika podzimní části:

Celkově:   6. místo        13   7  2  4    31:34      23 b.

Doma:      3.místo           6    5  1  0    17:6        16 b.

Venku       8. místo         7    2  1  4    14:28       7 b.

Střelci: Pavel Sabota 13, Míša Fišer 5, Franta Hebr 4 (v 8 zápasech).

Závěrem bychom chtěli poděkovat skvělým fanouškům, kteří nás podporovali v hojném počtu nejen na domácích zápasech, ale i na venkovních! Věříme, že na jaře jejich počty ještě narostou.

Jarní část sezóny rozehrajeme o víkendu 25. - 26. 3. 2023, a to domácím zápasem s AFK Kunvald.

Michal Preclík, trenér

A pro statistiky základní data k podzimním utkáním (mimo prvních čtyř zápasů v předchozím referátu):

Sokol Klášterec – Boříkovice 3 : 0 (2:0)

Hráno v neděli 18. 9. v 15:30.                       Diváků: 80

Sestava: Jireš – Králík, Bříza, J. Preclík (77. Zd. Rous, 89. Faltus), M. Fišer (K), P. Fišer, Šroler (89. Kalášek), Nečas (71. Michalička), Hebr, Fil. Brůna, P. Sabota.

Připraveni: J. Bartoš, Dragonides

Trenér: Michal Preclík                       Vedoucí mužstva: Petr Rous

Branky: 3x P. Sabota  (18., 23. a 96. minuta)

Rozhodčí: Pinkava – Nekoranec, M. Sabota            ČK: 0:0           ŽK: 2:1 (Bříza, Králík)

Fotbal Žichlínek B - Sokol Klášterec 2 : 2 (0:2)

Hráno v sobotu 24. 9. v 15:30.                                  Diváků: 70

Sestava: Jireš – Králík (90. Kalášek), Bříza, J. Preclík, M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, F. Brůna, P. Sabota, Michalička, Kučírek (83. M. Sabota).

Připraveni: J. Bartoš

Trenér: Michal Preclík                       Vedoucí mužstva: ----

Branky: Trnečka, Suchomel – vlastní (Suchomel, 3. min.), Kučírek (28.)

Rozhodčí: Machka – Filip, Kárský            ČK: 0:0   ŽK: 3:4 (F.Brůna, Nečas, Králík, M.Fišer)

Sokol Klášterec – Helvíkovice  5 : 2 (2:1)

Hráno ve středu 28. 9. v 16:00.                     Diváků: 80

Sestava: Jireš – Králík (77. T. Honzák), Bříza, J. Preclík (80. Faltus), M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, Michalička (87. Dragonides), Kučírek (84. Kalášek), Hebr (88. Bartoš), P. Sabota.

Připraveni: nikdo

Trenér: Michal Preclík                        Vedoucí mužstva: -----

Branky: Preclík (27), Králík (29), Hebr (57), P. Sabota (62), M. Fišer (73)  – 2x Čada

Rozhodčí: Mitlener – Hůlka, Krčmář                        ČK: 0:2            ŽK: 2:4 (Králík, Kučírek)

Sokol Klášterec – Rudoltice 4 : 2 (2:0)

Hráno v neděli 2. 10. v 15:00.                       Diváků: 60

Sestava: Jireš – Králík, Bříza, J. Preclík (72. J. Bartoš), Skalický, M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, Michalička (56. Kučírek), Hebr, P. Sabota.

Připraveni: Kalášek, Dragonides, Faltus,

Trenér: Preclík                        Vedoucí mužstva: -----

Branky: 2x P. Sabota (5, 46.), 2x Hebr (40., 83.) – Bohdanov (51), Kocanda (61)

Rozhodčí: Nováček – Brandejs, Vlaškovský            ČK: 0:0            ŽK: 0:2

Černovír - Sokol Klášterec 3 : 0 (2:0)

Hráno v sobotu 8. 10. v 12:00.                                  Diváků: 200

Sestava: Jireš – Králík, M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, Skalický, P. Sabota, Hebr, Bílek, Šroler (75. M. Černoch), Faltus (46. Kučírek

Trenér: Preclík                       Vedoucí mužstva: J. Bartoš

Branky: 2x Bechyňka, Krňávek

Rozhodčí: Saňák – Pinkava, Lichtenberk             ČK: 0:0               ŽK: 1:0

Sokol Klášterec – Těchonín 1 : 0 (0:0)

Hráno v neděli 16. 10. v 14:30.                     Diváků: 90

Sestava: Jireš – Králík, J. Preclík, M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, Hebr, Šroler (79. Faltus), Honzák (86. Kalášek), Kučírek, P. Sabota.

Připraveni: Dragonides, Dan Brůna

Branky: P. Sabota

Rozhodčí: Hejl – Hock, Všetička                              ČK: 0:0     ŽK: 1:1 (Preclík)

D. Třešňovec - Sokol Klášterec 4 : 5 (3:1)

Hráno v neděli  23. 10. v 14:30.                                Diváků: 62

Sestava: Jireš – Králík (66. Kučírek), M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas (Bílek), P. Sabota, Hebr, Šroler, Bříza, J. Preclík, F. Brůna (86. Faltus)

Branky: Komárek (16), Hajzler (21), Betlach (39), Borovský (50)  -   2x P. Sabota (75., 83.), M. Fišer (30.), Preclík (56.), P. Fišer (61.)

Rozhodčí: Schejbal – Šlezinger, M. Sabota          ČK: 0:0     ŽK: 1:2 (Králík, P. Sabota)

Sokol Klášterec – Tatenice B    3 : 0 (3:0)

Hráno v sobotu 29. 10. v 14:30.                    Diváků: 80

Sestava: Jireš – J. Preclík (76. Kučírek), M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, Hebr, Šroler (89. Dragonides), Bříza, Bílek, Honzák (84. Faltus), P. Sabota.

Připraveni:  nikdo

Trenér: Michal Preclík                       Vedoucí mužstva: J. Bartoš

Branky: 2x P. Sabota (28., 42.), Hebr (38.)  -  Rotter (72.)

Rozhodčí: Šilar – M. Sabota, Kotouček                               ČK: 0:0     ŽK: 1:1 (J, Preclík)

Tatran Lichkov - Sokol Klášterec 5 : 2 (2:1)

Hráno v sobotu  5. 11. v 14:00.                                 Diváků: 80

Sestava: Jireš – M. Fišer (K), P. Fišer, Nečas, P. Sabota, Šroler (82. Faltus), J. Preclík, Bílek (65. Dragonides), T. Honzák, Kučírek (85. Kalášek), Skalický

Trenér: Michal Preclík                       Vedoucí mužstva: J. Bartoš

Branky: 2x Matoulek (31.,70), Bula (15,), Plodek (75,), Merta (82,)  –  Honzák (14,), Faltus (z PK, 85.)

Rozhodčí: Machka–Matoulek, Nekoranec   ČK: 0:1 (Honzák)  ŽK: 2:3 (2x Honzák, Skalický)