Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Fotbalový oddíl

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Klášterecký fotbal stále žije - přehled podzimních zápasů

Už dlouho jsme vás „neobšťastnili“ žádným referátem ze zápasů a vůbec z činnosti našeho fotbalového oddílu. Teď tedy souhrnný referát za minulé 4 měsíce.

Po pravdě, nebylo mnoho o čem referovat a ani nebyla chuť. Náš mančaft se na jaře potácel od porážky k porážce, často rovnou k debaklu. Celý ročník 2021/2022 jsme ukončili na předposledním 13. místě s 12 body (získanými vesměs na podzim) a hrozivým skóre 31:112 z 26 zápasů. Ročník jsme začali celkem slušně a ještě po 10. kole jsme se drželi na 9. místě tabulky. Jenže pak přišla řada absencí, se špatným počasím jakoby přestal fotbal bavit, přišla řada ostudných porážek, 2x s dvojciferným počtem branek v naší síti, celkem 12x jsme prohráli rozdílem 4 a více gólů. Situace vyvrcholila 11. června, kdy se po dalším prohraném rozhodovalo, jestli vůbec máme dost hráčů a chceme přihlásit účast v dalším ročníku fotbalových soutěží. Pochopitelně v nejnižší třídě. Hlasování v hráčské kabině skončilo pro řadu lidí překvapením, když se většina přiklonila k tomu, že fotbal v Klášterci chtějí a hrát budou.

Co bylo příčinou tohoto stavu? ................ 

Celá generace hráčů, na kterých byl náš fotbal posledních 8-10 let postaven, překročila třicítku. Přišly často neřešitelné zdravotní problémy a ukončení nebo dlouhodobé přerušení kariéry. Covid-19 a zrušení jarních kol v roce 2020 a 2021 situaci ještě zkomplikovaly, protože jsme sice nesestoupili z okresního přeboru, ale na druhé straně hráči o 2 roky zestárli, kromě zdravotních problémů přišly také změny priorit, přednost pro rodiny, pracovní povinnosti atd.

Nutno podotknout, že s podobnými problémy se potýkali i v řadě dalších vesnických klubů. Fotbal už není taková priorita mezi mládeží, vztah ke sportu a ke svému týmu klesá, ročníky jsou početně slabší. Např. i v Kunvaldu řešili stejné problémy jako my, i tam se hlasovalo, zda s fotbalem pokračovat. Překvapením pak bylo, že se do III. třídy přihlásilo 14 družstev, tedy více než se čekalo, a předpoklad, že bude v sezoně méně zápasů, tedy nevyšel. 

Výsledkem tedy je, že nám během tří let nastoupila nová generace hráčů. Stačí se podívat na soupisky z podzimu 2019 (třeba z 8. 9. nebo 20. 10. a z posledního zápasu teď 10. září 2022. Deset jmen je jiných! A tak se zdá, že jména jako Jenda Bartoš, Nekoranec, Hůlka můžeme zařadit mezi legendy kláštereckého fotbalu. A zvykneme si, že jména jako třeba Preclík, Nečas, Hebr, Kalášek, Králík, Zd. Rous za trvalé nebo občasné podpory veteránů bratří Fišerů, Dana Šrolera, Kučírka, Jireše, bratří Sabotů, T. Honzáka, Michaličky a dalších ponesou prapor dál.     

Poslední dva zápasy naznačily, že tato garnitura pod vedením trenéra Preclíka staršího by mohla něco dokázat. Minulý týden jsme poprvé po 10,5 měsících získali aspoň jeden remízový bod, tento víkend jsme poprvé od 10. 10. 2021 vyhráli, a to venku a hned třígólovým rozdílem!

Myslím, že zde není potřeba sepisovat výsledky a sestavy za posledních 6 zápasů minulého ročníku. Příznivci statistik si potřebné přehledy najdou na webu https:// is.fotbal.cz/soutěže.

Letošní ročník nezačal dobře. V prvním zápase jsme prohráli sousedské derby s Kunvaldem. Další kolo máme přeloženo na sváteční středu 28. 9. z důvodu svatby naší vlastně také už legendy Míši Fišera. Ve třetím kole jsme v Žamberku opět dostali 10gólovou nakládačku. Ve čtvrtém jsme konečně pozdvihli hlavy a doma remizovali s béčkem Libchav, když jsme gól dostali v 89. minutě. V sobotu 10. 9. se hráči a příznivci konečně mohli radovat po vítězství v Červené Vodě. Snad body přibydou o po dalším zápase doma proti Boříkovicím.

 

Přehled podzimních zápasů vypadá takto:

AFK Kunvald – Sokol Klášterec 3 : 1 (2:1).

Hráno v sobotu 13.8. v 17:00.           Diváků: 100

Sestava: Jireš – Bříza (60. Králík), Zd. Rous (82. Faltus), M. Fišer (K), P. Fišer, Franěk (83. Dragonides), Filip Brůna, P. Sabota, Skalický, Nekoranec, Preclík (76. Nečas). Připraven: Šroler

Trenér: Preclík    Vedoucí mužstva: Jan Bartoš

Branky: Vanický, Kořínek, Bříza vlastní -  M. Fišer

Rozhodčí: Hejl – Junk, Martin Sabota                     ČK: 1:0           ŽK: 2:0

Do sestavy se vrátil Nekoranec, ale bohužel jen na 1 zápas. Ani vyloučení Kořínka v 69. min. nám nepomohlo.

 

1. FC Žamberk B - Sokol Klášterec  10 : 0 (4:0).

Hráno v sobotu 27.8. v 17:00.            Diváků: 70

Sestava: Michal Rous (88. Jireš) – Zd. Rous, P. Fišer (K), Franěk (46. Kalášek), Filip Brůna (46. Faltus), Králík, Pavel Sabota, Skalický, Preclík, Martin Sabota, Bílek (56. Dragonides). Připraven: Nečas

Trenér: Preclík    Vedoucí mužstva: Jan Bartoš

Branky: M. Cvik 5, Hauptmann 2, V. Cvik, Bartoš, Králík vlastní.

Rozhodčí: Šimko – Suchánek, Ondra Kučírek         ČK: 0:0   ŽK: 0:0

Mikuláš Cvik nastoupil až do druhého poločasu, přesto stihl 5 branek. Zápas jsme ale ztratili hned v úvodu, když v 7. minutě jsme prohrávali už 3:0. V naší brance se po letech objevil Michal Rous, ale pro zranění zápas nedohrál.

 

Sokol Klášterec  - Libchavy B  1 : 1 (0:0).

Hráno v neděli 4. 9. v 16:00.              Diváků: 120

Sestava: Jireš – Skalický, F. Brůna, Michalička, Bříza, Zd. Rous (75. Nečas), M. Fišer (K), P. Fišer, Preclík (81. Kalášek), Šroler (88. Dragonides), Faltus (56. Kučírek). Připraveni: Dan Brůna, Pavel Sabota

Trenér: Bartoš    Vedoucí mužstva: Petr Rous

Branky: M. Fišer – Síč

Rozhodčí: Hejl – Martin Sabota.      ČK: 0:0   ŽK: 0:1

Míša Fišer jako kapitán po návratu ze svatební cesty dal první branku utkání, hosté vyrovnali v 89. minutě. na hřiště se vrátil alespoň na půl hodiny Kučírek, celý zápas odehrál Michalička. Už třetí zápas bez žluté karty!

 

Jiskra 2008 „B“ - Sokol Klášterec  1 : 4 (1:1).

Hráno v sobotu 10. 9. v 16:00.          Diváků: 80

Sestava: Jireš – Skalický, Zd. Rous (66. T. Honzák), M. Fišer (K), P. Fišer, Preclík, Šroler (86. Faltus), Králík, Nečas, František Hebr, Pavel Sabota. Připraven: Kučírek

Trenér: Preclík    Vedoucí mužstva:  nebyl

Branky: Bednář – 2x P. Sabota,  M. Fišer, Preclík.

Rozhodčí: Saňák – Michal Černoch             ČK:  0:0     ŽK: 2:3 (Hebr, M. Fišer, Faltus)

Dopoledne získaná posila (zatím na hostování) Franta Hebr odehrál hned celý zápas. Michal Fišer zatím v každém letošním zápase, kdy nastoupil, skóroval, střeleckou smůlu protrhl hned dvěma brankami Pavel Sabota a překvapení kola bylo na světě! Jen tak dál.