Jen 1. poločas nestačí: D. Čermná - Sokol Klášterec 4:0

V sobotu odpoledne jsme zajížděli do Dolní Čermné s touhou získat první jarní body. Do sestavy se po zranění vrátili O. Kučírek, P. Fišer a M. Skalický. Po vyrovnaném začátku prvního poločasu, jsme postupně začali mít více ze hry, domácí jsme pustili pouze k několika střelám ze střední vzdálenosti. Naopak my jsme si vytvořili hned 4 gólové situace, bohužel bez efektu. Jako první utekl domácí obraně, po pasu O. Kučírka,  v 17. minutě Pavel Sabota, ale jeho střela jen těsně minula branku domácích. Ve 20. min. se uvolnil  na rohu vápna J. Preclík, ale jeho pěknou střelu k tyči domácí brankář vyrazil konečky prstů na roh. Ve 29. min. se ocitl na malém vápně úplně volný F. Brůna, ale jeho hlavička .......

šla pouze doprostřed branky. Podruhé utekl domácí obraně P. Sabota ve 42. min. po uvolnění M. Fišera, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář. Fotbal se hraje na góly a ne na šance, takže poločas skončil bez branek.

Druhý poločas postupně ovlivnila naše vynucená střídání, když už ve 30. min. prvního poločasu musel střídat Filip Brůna, na začátku druhého Martin Sabota a poté i Ondra Kučírek. Domácí jsme do první velké šance utkání pustili až ve 49. minutě, když jsme nechali spousty prostoru ve středu hřiště a po brejku Krudence prohráváme – 1 : 0.  Sice jsme se snažili o vy- rovnání, měli jsme ještě několik standartních situací, ale domácí pozorně bránili, podnikali rychlé protiútoky a jeden z nich ve 69. minutě využili a zvýšili vedení – 2 : 0. Po této brance bylo prakticky rozhodnuto, už jsme na zvrat neměli, naopak domácí přidali ještě dvě branky v 75. a 86. minutě.

Výsledek je pro nás až příliš krutý, protože jsme odehráli nejlepší první poločas v jarní části, bohužel po vystřídání opor jsme už ve druhém poločase domácím přestali stíhat a nezo-pakovali výkon z poločasu prvního.

V neděli 24. 4. nás od 16:00 hodin čeká záchranářský souboj s mužstvem Brandýsa, který porazil v tomto kole doma Mistrovice 2:1 a odskočil nám na rozdíl 3 bodů.

TJ Dolní Čermná - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí  4 : 0  (0:0)

Hráno: Sobota 16. 4. 2022 v 16:00

Sestava: Moravec – O. Kučírek (70. Faltus), Skalický, Bříza, Bílek - J. Preclík, M. Fišer, P. Fišer, Pavel Sabota – Šroler, F. Brůna (30. Martin Sabota, 54. Nečas)

Připraveni:  K. Jireš, M. Černoch

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   2x Marek, Krudenc, Mikula

Rozhodčí: Nováček – Serbousek, Vlaškovský

ČK: 0 : 0     ŽK: 0 : 0                                                Diváků:  60