Žádné události

Souhrnně 4 poslední zápasy - personální nouze

Úvodem

Podobně jako výkony našich fotbalistů vypadají výkony našich reportérů. Poslední čtyři zápasy také „nezvládli“. Čtenářům se tímto omlouváme. Nyní alespoň ve zkratce pár řádků a sestavy k těmto čtyřem zápasům.

Souhrnně se dá konstatovat, že již od podzimu náš klášterecký fotbal trpí personální nouzí. A co hůř, stále se prohlubuje. Vávra u nás prý skončil, od jara není na soupisce Dan Brůna, ze zdravotních důvodů už asi hrát nebude Nekoranec, na marodce v posledním zápase byli Bartoš, Kučírek, Králík, Hůlka, Skalický, Franěk a Patrik Fišer. K poslednímu zápasu byl povolán dokonce Martin Sabota, který hrál naposledy snad někdy před 10 -12 lety, o zápas dřív šel na hřiště Zdeněk Rous, skoro pravidelně již nastupuje veterán Michalička, pravidelně hrají nezkušení mladíci Nečas a Dragonides. Nevíte někdo o nějakém dalším hráči? Kostra týmu hrající spolu de facto od žáků dospěla ke třicítce a ze zdravotních, pracovních a jiných důvodů jsme dospěli ke generační výměně. Jenže nová generace bohužel není. Je pravda, že tenhle problém mají na většině vesnic, nejsme výjimkou. Nezbývá než doufat, že hráči nebo aspoň jejich část se dají v nejbližší době zdravotně dohromady a podaří se během jara odehrát pěkné zápasy a získat nějaké body.

Teď k minulým zápasům:

Neděle 10. 4. 2022 v 15:30

Sokol Klášterec – Sopotnice 0 : 4 (0:3)

Před zápasem se naše marodka rozrostla do nevydaných rozměrů, když nám už chybělo 7 hráčů základní sestavy. Proto nám vypomohl opět P. Michalička a nově i Martin Sabota. Zápas se odvíjel jako náš předchozí domácí. Opět jsme během 20 minut prvního poločasu mezi 4 a 24 minutou 3 x inkasovali. Z tohoto tvrdého úderu jsme se těžko dostávali a navíc jsme ve 36. min. přišli dlouhodobě o Petra Rouse, který si v souboji před brankou hostí zlomil kotník a v pondělí podstoupil operaci. Naše největší šance prvního poločasu se urodila ve 40. minutě, když M. Fišer trefil z přímého kopu spojnici břevna a tyče. Ve druhém poločase se na první šanci čekalo do 51. minuty, kdy střelu hostujícího hráče vykopl Š.  Drago míč z brankové čáry. Hosté udeřili v 54. min., kdy střela z rohu velkého vápna skončila překvapivě v naší síti. Z naší strany stojí za zmínku střela P. Saboty do břevna po jeho rychlém úniku obraně hostí a pohotová střela O. Nečase, která ovšem gólem taky neskončila. Závěrem bych chtěl popřát Petrovi Rousovi brzké uzdravení z těžkého zranění z nedělního zápasu.

FAKTA Z UTKÁNÍ:      .........................

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – TJ Sopotnice 0 : 4  (0:3)

Hráno: Neděle 10. 4. 2022 v 15:30

Sestava: Jireš – Michalička, F. Brůna (68. Nečas), Bříza, Bílek - J. Preclík, M. Fišer (K), Šroler, Martin Sabota (60. Faltus) – P. Rous (36. Dragonides), Sabota

Připraveni:  Moravec, Kučírek

Trenér: M. Preclík                                                      Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   2x Lehký, Beneš, Voleský

Rozhodčí: Dvořák – Kodýdek, Vlaškovský             ČK: 0 : 0     ŽK: 0 : 0                          Diváků:  75

Sobota 2. 4. 2022 v 15:30

Sokol Verměřovice – Sokol Klášterec 3 : 1 (2:0)

Do Verměřovic jsme odjeli bez dlouhodobých marodů a také bez M. Skalického a P. Michaličky, proto se na místě stopera poprvé v životě objevil F. Brůna a nevedl si vůbec špatně. Zápas probíhal za mrazivého počasí většinou mezi oběma vápny. Naší jedinou šanci v prvním poločase, ale 100%, měl P. Rous, ale sám před brankářem zakončil vedle branky domácích. Bohužel výpadek mezi 26. až 28. minutou nás stál lepší výsledek. Dvakrát jsme neuhlídali při standartní situaci střelce Sklenáře, který nám dal gól ve 26. minutě po autu a za dvě minuty po přímém kopu úplně volný hlavou.

Druhý poločas jsme odehráli aktivně, ale naše zakončení bylo většinou nedůrazné a nepřes-né, až na 52. minutu, kdy se po přímém kopu J. Fraňka prosadil hlavou F. Brůna. Poté jsme se snažili o vyrovnání, bohužel domácí z rychlého protiútoku v 68. min. stanovili výsledek na konečných 3:1.

TJ Sokol Verměřovice - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 3 : 1  (2:0)

Hráno: Sobota 2. 4. 2022 v 15:30

Sestava: Jireš – J. Preclík, F. Brůna, Bříza (75. Zd. Rous), Bílek (81. Faltus) - M. Fišer (K), P. Fišer, Šroler, Franěk – P. Rous, Sabota

Připraveni:  Dragonides

Trenér: M. Preclík                                         Vedoucí mužstva:  J. Bartoš

Branky:   2x Sklenář, Hynek – F. Brůna

Rozhodčí: Diblík – Pinkava, Šilar                   ČK: 0 : 0     ŽK: 3 : 3 (P. Rous, Bříza, M. Fišer) Diváků:  35

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neděle 27. 3. 2022 v 15:00

Sokol Klášterec – FK Č. Třebová B 1 : 5 (1:3)

Do prvního jarního utkání na trávník, který se ještě nestačil probudit po zimním spánku, jsme nastoupili bez dlouhodobých marodů J. Bartoše, O. Kučírka, J. Hůlky a  J. Králíka. Naopak nám přišel vypomoci na postu stopera Pavel Michalička. Od prvních minut byli hosté lepší a zatlačili nás na naši polovinu. Vyústěním bylo několik šancí, první dvě ještě K. Jireš v brance zlikvidoval, ale poté během 20 minut vstřelili 3 branky a v 29. minutě to bylo 0 : 3. Pak jsme se začali osmělovat i my a výsledkem bylo snížení v 36. min., když po faulu na P. Rouse proměnil penaltu D. Šroler.

Druhý poločas probíhal stejně jako první, hosté působili fotbalovějším dojmem, měli častěji míč na kopačkách a výsledkem byli ještě 2 branky v naší síti, a to v 55. a 86. minutě.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – FK Česká Třebová B  1 : 5  (1:3)

Hráno: Neděle 27. 3. 2022 v 15:00

Sestava: Jireš – Bílek, Michalička,Bříza, Skalický - F. Brůna, M. Fišer (K), P. Fišer, Šroler – P. Rous, Sabota

Připraveni:  Dragonides, Faltus, Franěk, Nečas, Moravec, Preclík

Branky:   Šroler (z PK) – 3x Foff, Borek, Švec

Rozhodčí: Kodýdek – Dvořák, Šindelář                     ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 0 (P. Rous, M. Fišer) Diváků:  90

Sobota 13. 11. 2021 v 14:00

FK Č. Třebová B - Sokol Klášterec 8 : 0 (3:0)

Po několika odkladech, také kvůli covidu mezi našimi hráči, se poslední podzimní zápas odehrál až v polovině listopadu na hřišti soupeře, tedy po třítýdenní přestávce od předchozího zápasu. Tím pádem byl problém se vpravit do fotbalové atmosféry, několik hráčů také chybělo. Rezerva Třebové není jen tak nějakou rezervou, je v popředí tabulky a střelecky je na tom vůbec nejlépe. Favority jsme tedy rozhodně nebyli, ovšem debakl rozdílem dvou tříd samozřejmě mrzí.

K vlastnímu zápasu nejsou už nejsou k dispozici poznámky, ale výsledek mluví za vše. Góly jsme dostávali postupně během celého zápasu, první v 17. minutě, poslední tři v poslední desetiminutovce, kdy už byli na hřišti všchni naši hráči z lavičky, kteří zpravidla zatím mnoho nehráli.

FK Česká Třebová B - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí  8 : 0  (3:0)

Hráno: Sobota 13. 11. 2021 v 14:00

Sestava: Jireš – Bílek, Kučírek (K), Bříza (75. Dragonides), Skalický - F. Brůna (55. Dan Brůna), M. Fišer, P. Fišer, Franěk (63. Faltus) – Králík (69. Nečas), Sabota

Připraveni:

Branky:   3x Foff, Fric, Stolín, Sklenář, Fohl

Rozhodčí: Saňák – Habrda, Pokorný              ČK: 0 : 0     ŽK: 0 : 0                 Diváků:  50