21 dub 2024 16:00

Máme obranu?: Sokol Klášterec - Spartak Brandýs 3 : 6 (2:3)

V neděli jsme přivítali mužstvo z Brandýsa nad Orlicí, které mělo před námi náskok 3 bodů. Proto byl tento duel zápasem o 6 bodů a taky dvou mužstev teď už bojujících o záchranu. Do utkání za hustého deště jsme vstoupili výborně a už v 8. minutě jsme vedli 2 : 0. Nejprve se ve 4. min. po rohu a následné skrumáži prosadil J. Bříza – 1 : 0 - a v 8. min. krásně uvolnil Patrik Fišer Pavla Sabotu, který sám před brankářem nezaváhal – 2 : 0. Bohužel už za minutu hosté snižují po zmatcích v naší obraně – 2 : 1 - a ve 12. min. je vyrovnáno, když nepodařený odkop M. Moravce zachytil hostující hráč a do prázdné brány srovnal na 2 : 2!!

Další rána přichází v 18. min., když musí střídat F. Brůna. I tak si vytváříme další šanci, ale P. Fišer míří v 22. min. z ideální pozice těsně vedle. O minutu později to zkoušejí hosté, ale dobře mířenou střelu Moravec vyrazil na roh. Ve 25. min. utekl po pravé straně P. Sabota, ideálně našel na vápně Šrolera, ale jeho ránu vyrazil brankář na roh. V 38. min. poněkolikáté hrubě chybujeme ve středu hřiště a hosté z rychlého protiútoku vedou – 2 : 3.

Do druhého poločasu jsme šli s touhou otočit výsledek a získat první jarní body......

. Bohužel hosté se pozorně bránili a byli to oni, kdo dvakrát udeřili. A to v 56. a 68. min., když oba góly byly jako přes kopírák. Dlouhý nákop za naší obranu, M. Moravec v obou případech zůstal stát před brankou a hosté využili svoji rychlost a obě možnosti pohodlně využili – 2 : 4 a 2 : 5. V 71. min. jsme snížili po úniku P. Saboty, který utekl hostující obraně a prostřelil hostujícího brankáře – 3.:.5. Zdálo se, že se nadechujeme k obratu, hosty jsme zatlačili na je-jich půlku, leč bez větší šance. A tak v 81. min. z ojedinělého útoku hostí inkasuje po šesté – 3 : 6. Před koncem zápasu si vytváříme ještě jednu brankovou příležitost, ale J. Bříza ve 100% šanci hlavou netrefil z malého vápna branku.

Výsledek i naše hra v určitých pasážích jsou velkým zklamáním. Na body určitě bylo, ale soupeři jsme doslova darovali 3 laciné góly, naopak my jsme svoje šance neproměnili. A co jsme psali loni v srpnu po zápase se stejným soupeřem s výsledkem 2 : 5? Cituji: „Opět jsme soupeři darovali našimi chybami zbytečně branky a naopak my jsme opět vyhořeli na neproměňování šancí“. O situaci hlavně v obraně mluví i skóre z 5 jarních zápasů: 5 : 22. Nezbývá než doufat, že první jarní body získáme v sobotu 30. 4. od 16:00 hod. opět na domácím hřišti proti mužstvu z Mistrovic. A čarodějnice budou veselejší.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí - Spartak Brandýs n. Orlicí - 3 : 6 (2:3)

Hráno: Neděle 24. 4. 2022 v 16:00

Sestava: Moravec – Kučírek, Skalický,  Bříza, Michalička (81. Dragonides) – J. Preclík (85. Nečas), M. Fišer (K), P. Fišer, P. Sabota – Šroler, F. Brůna (18. Franěk)

Připraveni:  Jireš,  Králík,  Faltus

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   2x P. Sabota, Bříza – 3x Buben, 2x Hanzl, Hrůša

Rozhodčí: Machka – Tipelt, Lichtenberk

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 0 (Bříza, Skalický)                   Diváků:  60