Žádné události

K bodu bylo blízko, ale: Sokol Klášterec – FK Mistrovice 0:2

Mocné kouzlo čarodějnic bylo důvodem, že se tento zápas hrál netradičně už v sobotu, před večerními ohni. Ovšem opět se potvrdilo, že na sobotní zápasy chodí mnohem méně diváků. Což tentokrát překvapilo, protože teprve ve čtvrtém jarním zápase doma bylo konečně hezké počasí. A také to byla škoda, hrál se celkem vyrovnaný zápas, ve kterém jsme konečně mohli bodovat. Těžko se skládala dohromady i skupina pořadatelů. Jen u hráčů je letos na jaře problém sestavit mužstvo už tradiční. Opět řada omluvenek, nakonec musel vypomoci vedoucí mužstva Zdenda Rous, uzdravený Martin Sabota, samozřejmostí už je nástup Pavla Michaličky. Přivítali jsme mužstvo Mistrovic. Mezi diváky už navždy chyběl Pepa „Minda, šéf“ Mlynář, kdysi hráč Mistrovic, ale jinak zapálený klášterecký fotbalista a fanda do posledních chvil.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, když my jsme si vytvořili dvě 100% šance Pavla Saboty. Nejprve v 1. minutě utekl obraně hostí, ale sám před brankářem .....

branku netrefil, stejně tak o 20. minut později, když sám ve vápně netrefil poloodkrytou branku. Hosté také hrozili, ale jejich střely většinou končili mimo, jednou nás také zachránilo břevno. My jsme po závaru po rohovém kopu také nastřelili břevno, bohužel balon poskakující na brankové čáře nedokázal J. Bříza dotlačit do sítě. Poločas tak skončil bez branek.

Začátek druhého poločasu rozhodl o osudu utkání, když nejprve v 51. min. prošla střela doprostřed branky K. Jirešovi mezi nohama do sítě – 0 : 1 a o minutu později hosté z rychlého protiútoku uzavřeli skóre utkání na - 0 : 2. Zbytek zápasu se odehrával v dobývání hostující branky, bohužel několik střel zlikvidoval hostující brankář nebo letělo mino.

Ač v okleštěné sestavě na první jarní body bylo, ale stále se opakující chyby, neproměňování šancí a lacině inkasované góly nás poslali už na předposlední místo tabulky. Pozápasové diskuse, jak a co dál, byly celkem na místě. Nezbývá než doufat, že první body získáme v sobotu 7. 5. na hřišti Rybníka.

T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí – FK Mistrovice 0 : 2 (0:0)

Hráno: Sobota 30. 4. 2022 v 16:00

Sestava:  K. Jireš  – O. Kučírek, J. Králík, J. Bříza (72. M. Sabota), P. Michalička (77. Zd. Rous) - J. Preclík, M. Fišer, P. Fišer, M. Bílek - P. Sabota, J. Franěk

Připraveni: Moravec

Trenér: Michal Preclík                     Vedoucí mužstva: nebyl

Branky: Peřina, Dvořáček

Rozhodčí: Nováček – Vlaškovský, Juřica               ČK: 0:0          ŽK: 0:1             Diváků: 70