Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Divadlo

logo fotbal

Nejbližší akce DIVADLO

Žádné události

Ceny za herecké výkony z Miletína

IMG_5563_resizeJak bylo napsáno na začátku března, naši divadelní ochotníci vyrazili do světa. V pátek 21. dubna sehráli představení "Mátový nebo s citrónem?" v rámci postupové přehlídky venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro 2017 a v sobotu 22. dubna na X. národní přehlídce sokolských divadel v Lázních Toušeň.

Na miletínských prknech se během pátečného večera "utkali" s DS Zdobničan z Vamberka, kteří sehráli hru "Turecká kavárna". Jako lektorský sbor byli přítomni Prof. František Laurin, Mgr. Alexandr Gregar, Ph.D., MgA. Jaromír Vosecký. S těmito pány se náš soubor potkával již v minulosti na přehlídkách v Brnenci. Naši ochotníci sehráli výborné představení, které se líbilo i konkurentům z Vamberka a od lektorského sboru si také odváží nejvíce udělených cen, celkem pět.
Citace ze stránek http://www.amaterskedivadlo.cz: Klášterec nad Orlicí, Divadelní soubor LEDŘÍČEK při T. J. Sokol - Patrick Haudecoeur, Danielle Navarro-Haudecoeur, přel. Jaromír Janeček: MÁTOVÝ NEBO S CITRONEM? Úprava a režie: Václav Štefek. ČU Václavu Štefkovi za režii inscenace Mátový nebo s citronem?, Janě Štefkové za kostýmy v inscenaci, Davidu Ficnerovi za herecký výkon v roli Richarda. Cena Ladislavu Duškovi za herecký výkon v roli Juliena , Simoně Šenkýřové za herecký výkon v roli Sofie.
V sobotu se ochotníci přesunuli do středočeských Lázní Toušeň, kde byli přijati na slavnostním uvítání u starosty. Hned poté se přesunuli do místní sokolovny aby i zde sehráli nám již dobře známého "Mátového". Sobotními konkurenty bylo divadlo Dámská šatna z Kroměříže s krásnou hrou "Vzpoura nevěst". Lektorským sborem na této celorepublikové přehlídce sokolských divadel byli Milan Špale, Bohumil Gondík a Filip Müller. I od této poroty jsme se doslechli plno motivačních rad, které lze využít v budoucnu. Další kolo této celorepublikové přehlídky je stanoveno na konec května a tedy hodnocení všech souborů bude nejspíše počátkem června.
Další ohlédnutí za přehlídkami lze nalézt také na stránkách amtérské scény.