Divadlo

Divadlo, jaké tu ještě nebylo!

12694713_953477968054613_2434765105326795349_o

V sobotu 6.2.2016 uvedl Divadelní soubor Ledříček své nastudování divadelní hry francouzkých autorů Patricka a Danielle Navarro Haudecoeurových Mátový nebo s citronem? Komedie byla o tom, jak ochotnické divadlo nacvičuje hru, jaké to přináší nervy těsně před premiérou a jak se jim premiéra povedla (či spíše nepovedla).

Hra byla vyhlášena nejlepší francouzkou komedií roku 2011 a není se co divit. Takové množství gagů a komických situací se jen tak nevidí, autoři museli mít invenci jako hrom. Ale nebyli sami. Klášterečtí ochotníci .......

jim zdatně sekundovali a vymysleli další vtípky a humor jak při nácviku tak i na jevišti při premiéře. A vše do sebe zapadlo tak skvěle, že více než 200 diváků v zaplněné sokolovně se výborně bavilo a co víc, výkony herců i kvality hry ocenilo 11x potleskem na otevřené scéně a na konci ovacemi ve stoje. To se v klášterecké sokolovně v posledních nejméně 50 letech nestalo!

Spokojen byl i režisér Václav Štefek, který členy souboru pochválil konstatováním, že se sám při představení výborně bavil. A koho že to chválil? Bez rozdílu každého, herce Láďu Duška a Simonu Šenkýřovou v hlavních rolích, Davida Ficnera, Tomáše Braka, Zuzanu Dobešovou, Luboše Černocha, nováčka Káťu Tolamanovou, Zuzku Brůnovou a Ondru Janečka v dalších rolích, autory a stavitele scény Honzu Štefka, Michala Čejku, Honzu Králíka, Tomáše Brůnu a truhlářství Format z Verměřovic, výtvarnici a kostymérku Janu Štefkovou a nápovědy Lenku Vašátkovou a Lenku Keprtovou.

Když hrají ochotníci, nikdy přesně nevíte jak to dopadne a jestli repríza bude totožná s premiérou. Když hrají ochotníci o ochotnících, je tohle kouzlo a atmosféra dvojnásobná. Fotografie z tohoto představení si můžete prohlédnout zde.

Pokud tedy chcete vidět, o čem hra přesně je a jestli bude stejná i příště, příjďte se podívat na reprízu. O velikonoční sobotě opět v klášterecké sokolovně, anebo třeba v Kunvaldě, Líšnici apod., kde ještě nejsou termíny stanoveny.
Na další divadlo v Klášterci však netřeba čekat až do Velikonoc. Již 12. března oslavíme v Klášterci 700 let od narození Karla IV., a to tak že divadelní soubor Šembera z Vysokého Mýta uvede muzikál Noc na Karlštejně. Více než 30členný soubor nevynechá hudební čísla, přidá šermířské scény a Vy se příjďte podívat, jak dopadl přepis notoricky známeho filmu do divadelní podoby.