Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

Divadlo

logo fotbal

Nejbližší akce DIVADLO

Žádné události

Klášterečtí ochotníci jedou do světa

12694713_953477968054613_2434765105326795349_o

Prkna která znamenají svět se stala skutečnosti. Klášterečtí ochotníci pokračují na vlně divácky velmi úspěšné komedie "Sedm žen na krku" a s hrou "Mátový, nebo s citrónem?" vyrážejí do světa.

 

 

Divišovo divadlo v Žamberku a jeho divadelní prkna již naši divadelníci okusili v minulosti s revuální parodií Jiřího Voskovce a Jana Wericha Ostrov Dynamit. Po několika letech se v rámci Žamberských jarních slavností ochotníci vrací aby divákům sehráli komedii Patricka a Danielle Houdecoeur, která ve francii v roce 2011 získala Molièrovu cenu za nejlepší komedii, "Mátový, nebo s citrónem?". Toto představení sehrají v pátek 24. března od 19. hodin.

 

Hned necelý měsíc na to bude naše divadelníky čekat "víkendový double", neboli dvě představení v jenom víkendu a obě k tomu soutěžní. V pátek 21. dubna vyrazí na Miletínské divadelní jaro. Tato přehlídka je stejného charakteru jako Sněhový Brněnec, kam jsme se letos, díky velkému počtu souborů, nedostali. Z této přehlídky se taktéž postupuje na Národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův Divadelní podzim do Vysokého nad Jizerou. V Miletíně hrají od 16. hodin
V sobotu, den poté, je čeká přesun do Lázně Toušeň, kde se zúčastní Národní přehlídky sokolských divadel, což je výběrová přehlídka k XVI. všesokolskému sletu. I tady před zraky divadelních lektorů sehrají "Mátového".
Věřme, že pro naše divadelníky tato představení nejsou poslední, nasbírají hodně inspirace a nových kontaktů od jiných souborů aby mohli dobré jméno Klášterce šířit do světa tak jako naši sportovci.

 

Zlomte vaz!