Divadlo

Nová divadelní sezóna - nová hra

masky_resizeJako každý rok se ochotnický divadelní spolek Ledříček snaží přijít s novou divadelní hrou, tak letošní sezónu to nebude jiné. Nikolaj Vasilijevič Gogol - Ženitba, režie Luboš Černoch.

Autor: Nikolaj Vasilijevič Gogol (1803-1852) je představitel ruského kritického realismu. Zobrazením upadajícího ruského feudalismu se mu podařilo zachytit pokřivené lidské vztahy a charaktery. V povídkách s vesnickou a historickou tématikou podal obraz minulých i současných tradic života na Ukrajině. Ve svých dílech uplatnil svůj satirický talent.

Z jeho děl zmíníme např.:

• Povídky: Taras Bulba, Večery na dědince poblíž Dikaňky, Petrohradské povídky
  • Román: Mrtvé duše
  • Komedie: Revizor, Ženitba
  • Petrohradské povídky – např. Podobizna, Bláznovy zápisky, Plášť, Nos

Že nevíte o čem že ta divadelní hra je? Tady máte malou ochutnávku.

Tekla Ivanovna je zprostředkovatelka sňatků. Byla najata, aby vdala Agatju Tichonovnu. Tekla nechce ponechat nic náhodě, a proto sehnala najednou pět ženichů. Když byla zrovna v domě jednoho z nich, carského rady Podkolesnia, byla vyrušena Kočkarevem, jeho přítelem.
Tomu se nelíbilo, že Tekla Ivanovna chce oženit jeho přítele, a proto jí dal najevo, že tam není potřebná. Předtím na ní vyzvěděl, jak se nevěsta jmenuje a kde bydlí. Rozhodl se vzít ženitbu do svých rudkou ostatních ženiců se zbavit.

Premiéra této komedie je plánována na 23. ledna 2010 od 19:30 hodin v Sokolovně. Tímto jste co nejsrdečněji zvání na toto představení.

scéna

_MG_0660_MG_0664