Žádné události

1. zápas 3. brankáře–čisté konto: Verměřovice - Klášterec 0:0, PK 6:5

V sobotním odpoledni jsme zajížděli na půdu dosud šestých Verměřovic (10 bodů z 5 zápasů) bez dvou hráčů základní sestavy Šimona Nekorance a Petra Rouse, a také bez obou zraněných brankářů Jindry Dostála a Michala Moravce. Místo v bráně tedy zaujal Honza Bartoš, který se na této pozici dobře uvedl v dohrávce minulého zápasu a jeho poraněný meniskus ho v bráně naštěstí neomezuje. Chyběli i další hráči, ale to už bychom se opakovali.
V úvodu utkání zahrozili domácí, když po střele ze střední vzdálenosti nastřeli břevno. Poté jsme přebrali iniciativu a až do konce poločasu jsme domácí do nějaké vyložené situace nepustili, naopak my jsme si vytvořili 3 velice dobré .....
střelecké příležitosti, hlavně Pajda Sabota dělal svoji rychlostí domácím obráncům problémy. Bohužel se opět projevila naše stará bolest - zakončení! První poločas skončil tedy 0:0, když jsme určitě herně nepropadli, naopak jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem.
I druhý poločas jsme začali náporem, bohužel v největší šanci z hranice velkého vápna Filip Brůna netrefil o decimetry branku. Poté i domácí vystrčili růžky, častěji se dostávali k ohrožení branky, ale obrana v čele s Honzou Bartošem pracovala spolehlivě. Až v 78. min o sobě dala vědět hlavní rozhodčí Marta Ilnytska, když proti nám odpískala velice přísný pokutový kop po souboji Ondry Kučírka s domácím útočníkem. Fotbalová pravda se vzápětí ukázala, když domácí kapitán Kvapil branku netrefil. V 88. minutě si domácí vytvořili největší  šanci zápasu, ale Honza předvedl skvělý reflexivní zákrok ramenem a míč vyrazil na roh. Zápas tedy skončil 0:0 a šlo se do penalt, kde se rozhodlo až v 7 sérii, když Egon Záleský branku přestřelil, naopak domácí byli úspěšní a připsali si druhý, bonusový bod.
Získali jsme tak konečně první bod v sezoně. Navíc sebe, spoluhráče i fandy Honza Bartoš překvapil a potěšil čistým kontem hned ve svém prvním zápase v bráně. V zápase tak potěšila nejen udržená nula na našem kontě, ale i kvalitní výkon zejména v prvním poločase a části druhého, naopak musíme zlepšit koncovku, protože bez gólů se vyhrávat nedá. Věřím, že se tak stane v příštím domácím zápase v neděli od 16:00hod proti mužstvu z Rybníka.
Závěrem bych chtěl poděkovat početné skupině fanoušků z Klášterce za podporu, kterou na utkání vytvořili.

TJ Sokol Verměřovice - T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí 0:0, PK 6:5
Hráno: Sobota 14. 9. 2019 v 16:00
Sestava: Bartoš – Hůlka, Kučírek (K), Záleský – Bílek, V. Rous – Brůna (65. Králík), P. Fišer, M. Fišer – Sabota, Šroler (56. Koukol)
Připraveni:  Bříza
Trenér: Preclík                                             Vedoucí mužstva:  ---
Branky:
Rozhodčí: Ilnytská – Jansa, Hanuš
ČK: 0 : 0                    ŽK: 2 : 3 (Záleský, Hůlka, Koukol)             Diváků:  77