Fotbalové jaro začíná

Přestože je 5. dubna, venku ještě leží sníh, doma dochází dřevo a uhlí, stále můžeme  lyžovat, hrát hokej atd., a málem bychom zapomněli, že už má také začít fotbalové jaro. Ano, pohled za okny tomu nenapovídá, na hřišti leží souvislá nejméně 15 cm vrstva sněhu, ale teď, v neděli 7. dubna, jsme podle rozpisu měli hrát na našem hřišti první jarní zápas – proti Lichkovu.

OFS však vzhledem k počasí celé kolo odložil na jiný, zatím neurčený termín. Můžeme tedy přinést aspoň pár informací o tom, jak proběhla zimní příprava našeho mužstva.

Nový fotbalový rok byl již tradičně zahájen výročkou oddílu  první lednovou sobotu. Členové zhodnotili loňský rok po stránce sportovní, společenské i finanční, ale hlavně diskutovali o záležitostech letošních, od přístupu k tréninkům až např. po zvýšení oddílových příspěvků.  Mj. bylo rozhodnuto pokračovat v domácích zápasech v neděli,  pořádat opět 2 zábavy, po dvou letech si zopakovat zimní soustředění atd.

Zimní příprava se kromě zimního soustředění na Černé Vodě dočkalo i novinky v podobě dobrovolných cvičení v 3Dfitness studiu v Žamberku. Cílem mělo být nejen zlepšení kondice, ale především zpevnění svalů, vazů a kloubů tak, aby nedocházelo k tak velkému množství úrazů jako na podzim. Patří velké díky Mírovi Jirčíkovi, že nám tato cvičení umožnil a ještě je se svou známou odborností vedl.  Naopak oproti loňsku letos jsme se neúčastnili žádné zimní soutěže. Odehráli jsme jen dva přípravné zápasy, ovšem jeden s mnoha absencemi v mužstvu, druhý na závěr náročného kondičního soustředění , takže se na výkonu značně podepsala únava. Oba zápasy tak vcelku logicky skončily porážkou. V této chvíli je škoda, že počasí nepřeje, protože namísto návazného pokračování  tréninků na hřišti a gradace výkonu v prvních zápasech jsme nuceni stále jen běhat a nechat si zdát o zeleném trávníku.

První zápas proti Lichkovu byl tedy odložen, a to na sváteční středu 8.5.  Další zápas bychom měli hrát již tuto sobotu 13.4. v Kerharticích, zatímco u nás budou probíhat závody psů v tzv. dog frees bee. V neděli 21.4. už snad budeme moci na našem hřišti přivítat Žichlínek. V květnu si fotbalu v Klášterci užijeme dosytnosti – budou nás čekat dvojzápasy  v neděli  5. a  ve středu 8. 5., a pak v neděli 19. a v sobotu 25. 5. Ten poslední zápas bude obzvlášť pikantní, protože půjde o derby s Kunvaldem v pouťových kulisách (proto přeložení na sobotu). Během 20 dnů tedy 5 zápasů, z toho 4 doma! Podrobný rozpis zápasů najdete v příloze.