Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Ostuda v Brandýse: Spartak Brandýs - Sokol Klášterec 7 : 0

Třetí zápas venku z dosavadních čtyř neskončil pro naše barvy dobře. Není se co divit, on už špatně začal. Nikoliv úvodním hvizdem, ale už v noci před zápasem. To někteří hráči na hasičské zábavě zapomněli, že úspěch ve sportu je podmíněn mj. také životosprávou. Je ale možné, že někteří ani neví, co to slovo znamená….  Ovšem mnohem tragičtější byl pohled na listinu nepřítomných: řada zraněných (Dostál, Brůna, Bříza, Bartoš, Koukol), pracovní povinnosti (Sodomka) a další absence (Šroler, Skalický, L. Honzák) znamenaly, že jsme k zápasu odjížděli pouze s jedním zdravým náhradníkem. A podíváme-li se na postavení soupeře v tabulce, pak jen velcí optimisté mohli očekávat vyrovnaný souboj.
Ovšem takový debakl a špatný výkon jsme nečekali! Není se co divit.....,
že diskutéři na internetovém fóru se ptají, jestli Klášterec vůbec trénuje a lidé v obci se ptají, co bude dál. Hlášky vyplývají z toho, že síly našemu oslabenému mančaftu došly už ve třetině zápasu. První čtvrthodinu jsme totiž odehráli vcelku vyrovnaně, až po 15. min. si domácí vytvořili mírnou převahu, kterou ovšem brzdily brandýské nepřesnosti a naše odkopy na rychlíky Sabotu a Rouse. Zatrnulo nám v 26. min., když Nekoranec trefil tyč vlastní branky, naopak nadějný byl brejk ve 28. min., který skončil nepřesnou přihrávkou Saboty. Ve 30. min. domácí předvedli vydařenou kombinaci a Moravec neměl proti střele z 6 metrů šanci – 1 : 0. O tři minuty později byl konec našich šancí, střela z 8 metrů – 2 : 0 znamenala naše psychické K.O. Poslední čtvrthodina poločasu se nesla ve znamení převahy Brandýsa a výtečných „hokejových“ zákroků Moravce, které nás ještě držely nad vodou. Naše pokusy o přechod do útoku byly brzděny zbrklostí a z více než 50% nepřesnými přihrávkami.
V druhé půli jsme se složili po 3. brance v 50. min. dosažené tečovanou střelou z 25 metrů pod břevno – 3 : 0. V 53. min. neměl Moravec šanci proti penaltě – 4 : 0. V 60. minutě po - 5 : 0 vystřídal unaveného M. Fišera jediný náhradník Hůlka, ovšem od dalších gólů nás zachraňují jen nepřesná zakončení domácích skvělé zákroky brankáře Moravce. Po technické střele - 6 : 0 v 73. min. se hrálo už jen o střed hřiště, bez náznaků šancí natož zakončení na bránu, zajímavostí snad jen bylo, že jsme vyfasovali první dvě žluté karty v sezoně. Až v 87. min. po vydařené kombinaci si dal hattrick Šabata – 7 : 0 a mohlo se jet domů.
Ano, hráli jsme venku, proti silnému soupeři s velmi dobrým výkonem, s velkou marodkou. Přesto mrzí způsob a výše prohry, ale také přístup některých hráčů k účasti nebo i neúčasti na zápase. Poděkovat můžeme jen veteránovi Moravcovi v brance, který i přes 7 gólů byl zřejmě našim nejlepším hráčem. A protože zranění Jindry Dostála je nejméně na několik týdnů, Michal Moravec své kvality bude moci dokázat ještě několikrát. Např. už teď v neděli v domácím zápase proti D. Dobrouči. Tento tým je na opačném konci tabulky než my, ale na našem menším hřišti a s početnějším kádrem a snad lepší morálkou bychom mohli (a měli) pomýšlet na první body.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
TJ Spartak Brandýs n. Orlicí - T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí 7 : 0 (2:0)
Hráno: Neděle 1. září 2019 v 16:00
Sestava: Moravec – Nekoranec (K), Kučírek, Záleský – V. Rous, Bílek - P. Fišer, P. Rous, M. Fišer (60. Hůlka), Králík  – Sabota
Připraveni:  Koukol
Trenér: Preclík                                             Vedoucí mužstva:  ---
Branky:  Šabata 3, Buben, Sloupenský, Fogl, Brzybohatý
Rozhodčí: Hejl – Stolín, Janoušek
ČK: 0 : 0                    ŽK: 1 : 2 (Hůlka, Záleský)                Diváků:  100