První jarní domácí: Klášterec - ŽICHLÍNEK 3:0

První jarní zápas na domácí půdě byl očekáván s napětím. Jednak jak bude vypadat hřiště, jednak jak se mužstvo vzpamatuje po vysoké prohře v Kerharticích. Na obě otázky padla v neděli pozitivní odpověď. Navíc předpověď počasí nevyšla, bylo hezké počasí a diváků přišlo víc než se čekalo.

Hřiště bylo na většině plochy zelené. A výkon našich také nebyl špatný. Hned na počátku jsme si vytvořili šance a už v 6. minutě jsme se ujali vedení střelou Michala Fišera po centru Kučírka. I potom jsme si drželi mírnou převahu, ale góly přišly až v II. půli. Nejdříve v 54. minutě Kučírek z přímého kopu po faulu na Honzu Bartoše a 7 minut před koncem pojistil výhru opět M. Fišer po samostatném úniku svou druhou brankou. Gólů mohlo být více, obě mužstva se střídala v nastřelování tyčí a břeven. Zrovna tak měla obě mužstva štěstí na poměrně velkorysý přístup mladého rozhodčího Zerzána, který přinejmenším po jednom případu na obou stranách nechal červenou kartu v kapse, jinak ale předvedl solidní výkon, což konstatovala i kontrolní návštěva jeho výkonu z komise rozhodčích.

Vyhráli jsme zaslouženě, ale na silnějšího soupeře by předvedený výkon nemusel stačit. V sobotu 27.4. nás čeká velmi důležitý zápas v Mistrovicích. Ve velmi vyrovnané spodní polovině tabulky je důležitý každý bod a s kým jiným bychom měli nějaký získat když ne s nyní posledním mužstvem tabulky?

FAKTA Z UTKÁNÍ:

T,J. Sokol Klášterec n. Orl. - TJ Žichlínek 3:0 (1:0)

Hráno:
21.4.2013 v 16.00
Sestava: J. Hruša – Š. Nekoranec, O. Kučírek, P. Michalička, K. Mitvalský – M. Rous, P. Fišer, M. Fišer - P. Sabota (59. Tomáš Bartoš), Jan Bartoš (76. Šimek), Křen.

4. Honza Bartoš trefuje tyč
6. Centr Kučírka krásně využil Míša Fišer – 1 : 0 !
7. Žichlínek získal roh
11. Šanci našich likviduje mladý brankář hostí ve spolupráci s obranou
12. Další roh hostů, tentokrát musel Hruša vyboxovat
22. Honza Bartoš při chuti, ale střela míří nad branku
22. Přímý kop Žichlínku vyráží Hruša na roh, z něj odkopáváme míč na druhý roh, z něj Hruša vyboxoval míč do autu, po němž se hosté dostávají k třetímu rohu a po něm konečně střílí mimo branku.
33. Vyložená šance našich, hostující obránce řeší střelou těsně nad vlastní branku 3 metry před brankovou čárou.
33. Z následného rohového kopu nic nemáme, naopak hosté rychle přecházejí k naší brance, šanci ale zahazují.
38. Patrik Fišer po krásné akci trefuje břevno
39. Tyč na druhé straně !

46. V šanci Míra Křen po přihrávce Patrika Fišera, obránce mu ale ukopl míč.
47. Další roh Žichlínku řešíme hlavičkou od branky.
54. Po faulu na Honzu Bartoše kopeme přímý kop, Kučírek bez ohledu na vzdálenost a zeď trefuje přesně – 2 : 0 !
56. Opět hezký centr Kučírka, tentokrát na Sabotu, jeho střela jde vedle.
59. Naše střídání: Za Sabotu Tomáš Bartoš, s ortézou, ale konečně po 22 měsících na hřišti
82. Střelu Žichlínku Hruša vyrazil na břevno, chytá až napodruhé,
83. Další pokus hostů o snížení, po nahrávce od brankáře, jde sám útočník na Hrušu, ten pokus o přehození chytá
84.Samostatný únik na druhé straně, Míša Fišer ovšem s přehledem brankáře překonává – 3:0!
86. Naše střídání: Vašek Bílek za Křena