Divadlo

Orfeus nejenom v podsvětí

orfeus_plakatDivadelní ochotnický spolek Ledříček Vám 21. ledna 2012 v klášterecké sokolovně od 19:30 nabídne v premiérovém představení antickou komedii Orfeus nejen v podsvětí autora Zdeňka Kozáka.

Dojímavý příběh Orfea a Eurydiky jistě znáte, ale víte, že Eurydika při trhání květin v zahradě zemřela na hadí uštknutí, že on se pro ni vydal do podsvětí, ale vrátit ji na svět se mu nepovedlo a že Orfea později zabily opilé Bakchantky? Ale víte, že to také mohlo být úplně jinak?

Abychom si opět potvrdili starou známou pravdu, že na světě je možné úplně všechno, staneme se svědky dojednání krajně neobvyklé úmluvy: Mýthus se dohodne na spolupráci s Veřejným míněním! Spolu vyhledají vhodného hrdinu, hodného stát se vzorem pro budoucí pokolení, a spolu jej provedou životem tak, aby jim ten skvělý hrdina z rámce jejich skvělého mýtu ani na okamžik (alespoň před veřejností) nevybočil.

O tom, jak dopadla konfrontace Orfea s okolním panoptikem lidských vlastností se můžete přesvědčit i vy.