Bez chuti, bez zápalu: Spartak Brandýs - Sokol Klášterec 3 : 0

Zápas se sousedem v tabulce bylo třeba v naší situaci pojmout jako zápas o záchranu v soutěži. Bohužel se tak nestalo. Jireš a Patrik Fišer měli se svými potomky vítání občánků, chyběl také Bílek, počet zraněných se v podstatě nezměnil, a tak jsme k zápasu jeli jen ve 14. Nedá se však říct, že bychom v základní sestavě byli nějak výrazněji oslabeni.
Přesto jsme celý zápas tahali za kratší konec. Hlavně proto, že výkony některých hráčů nebyly optimální. Domácí zahájili zápas náporem a už ve 4. minutě.....
se ujali vedení, když po faulu na hranici vápna kopali přímý kop, který ještě M. Moravec vyrazil, ale na dorážku byl krátký – 1 : 0. Poté mají domácí další šance, ale jejich nepřesné zakončení nebo výborný Michal v brance nás drží nad vodou. Jedinou vážnější šanci máme v 25. min., kdy P. Sabota unikl po pravé straně, našel ve vápně zcela volného D. Koukola, ale toho vychytal domácí brankář. V 35. min. po naší chybě ve středu hřiště a následném rychlém brejku přidávají domácí střelou z vápna druhou branku – 2 : 0.
I druhý poločas začali domácí náporem, ale nám se povedl rychlý protiútok, když M. Skalický zatáhl po pravé straně balon, ve vápně našel  D. Koukola, který sklepl na Jendu Bartoše, ale jeho střela skončila vysoko nad. V 61. min. po našich chybách ve vlastním vápně domácí přidávají třetí gól – 3 : 0 a bylo prakticky po zápase. My jsme se už nezmohli na nějaký odpor, zato domácí si vytvářeli další šance, které však zahazovali. V závěru se ještě zranil Šimon Nekoranec, který skončil se zraněným kotníkem. Později se ukázal poškozený vaz v kotníku a noha skončila v sádře.
Výkon našeho týmu v tomto utkání byl velkým zklamáním, a jestliže bychom se takto prezentovali i do budoucna, nemáme v této soutěži co dělat. Přitom v předešlém domácím utkání našim hráčům nechyběla chuť si zahrát fotbal, celý zápas bojovali, dřeli, chtěli se porvat o body. Bohužel v  utkání s Brandýsem tam nic z toho nebylo. Proč? Toť otázka…. Přitom se nelze vymlouvat třeba ani na rozhodčí, ti nám v tomto zápase rozhodně neuškodili, spíše naopak.
Vypadá to, že to bylo asi poslední podzimní kolo a soutěž bude pokračovat zase asi až na jaře. My budeme muset mužstvo přes zimu posílit, abychom zvýšili kvalitu a konkurenci v týmu. A také, aby bylo na jaře o co hrát. Máte někdo tip na posilu?

TJ Spartak Brandýs nad Orlicí - T. J Sokol Klášterec nad Orlicí  3 : 0 (2:0)
Hráno: Neděle 11. 10. 2020 v 15:00
Sestava: M. Moravec – Králík (74. Bříza), Kučírek, Nekoranec, Skalický – M. Fišer, Bartoš (K), Vávra, Sabota – P. Rous (86. Faltus), Koukol (53. T. Honzák)
Připraveni:  nikdo