Tyče, břevna a bojovnost nestačí: Klášterec - Sopotnice 0 : 2

Tenhle víkend se členové a fandové Sokola rozhodně nenudili, naopak, dalo by se říci, že aktivní sportovní činností oslavili Památný den sokolstva 8.10. V sobotu předvedli divadelníci generálku na národní přehlídku ochotníků, v neděli dopoledne uspořádali závody, kde v konkurenci 202 běžců brali naši borci 2 zlaté a dvě další medaile, v poledne porazili naši hokejisté v druhém zápase nové sezony Verměřovice a odpoledne se přišlo nezvyklé množství diváků podívat na výkon našich fotbalistů. Bohužel tady už mnoho radosti nebylo.
Nastoupili jsme už podruhé za sebou v podstatě v nezměněné sestavě, navíc lavičku už mohli posílit uzdravení Koukol a Bříza. Ovšem Sopotničtí přijeli nejen s plnou lavičkou náhradníků, ale taky s početnou skupinou fandů, aby podpořili svůj klub v boji o první místo v tabulce. A byli v tom, bohužel, úspěšní.
V začátku zápasu, s výjimkou 1. minuty, kdy Míša Fišer otestoval .....
hostujícího gólmana střelou z uctivých 30 metrů, nás hosté zatlačili na naši polovinu. Jireš si první zásah připsal už v 2. minutě, pak měl několik dalších, až v 9. min. odnesl dorážku z malého vápna po přímém kopu ránou do choulostivých míst. Aby si Karel odpočinul, naši konečně vyrazili vpřed a akci zakončil Míša, když levačkou napálil tyč. Vzápětí se hosté opět nastěhovali před naší bránu. Nejdříve Karel vytlačil jedovatou střelu ze třetiny hřiště přes břevno na roh, po něm se po několika odrazech ve vápně dostává míč ven z vápna a odtud čelí Karel opět prudké ráně. Ve 20. min. měli hostující střelci vychýlenou mušku, když jsme ztratili balón, hosté kombinují v našem vápně, ale hlavička končí mimo a za chvíli dorážka jde vysoko nad. Ve 24. min. jdeme po dvou rohových kopech hostů do brejku, ale brankář včas vyběhl. V 26. min. Skalický inkasuje žlutou kartu, výborně provedený přímý kop z 23 m vyráží Karel konečky prstů nad a vzápětí čelíme sérií tří rohů, po prvním zachraňuje Sabota dobře postaven u tyče. Ve 30. min. se nechávají naši obránci obejít ve vápně, až v poslední instanci vše řeší Kučírek odkopem. Následuje přímý kop v podání Patrika Fišera a hlavička Nekorance do tyče. Ve 34.  min. jdou dva útočníci na Karla, ale tak dlouho si podávají míč až Kubištovi nezbyde než vystřelit mimo. V 38. tentýž hráč prověřuje Jirešovu pozornost střelou po rohovém kopu. Ve 42. min. se našim podařilo vypíchnout soupeři míč, Patrik krásně vysouvá Míšu, ten projde polovinou hřiště, ale místo střely volí přihrávku, které ovšem obránce stačil tečí změnit směr. Ve 44. min. to zkouší Bartoš, ale mimo. Poslední čtvrthodinu poločasu jsme hru vyrovnali, jinak byli hosté lepší, fotbalovější, ale buď narazili na Karla v brance anebo měli smůlu. To my ovšem taky, na tyče jsme poločas vyhráli 2:0.
Ani druhý poločas jsme nezačali dobře. Hosté mají převahu, nám se až v 52. min. podařil únik, ten byl zastaven faulem. Přímý kop z 18 m střílí Bartoš těsně vedle tyče. Vzápětí Jenda nestihne zabránit brejku hostů a vyloženou šanci zakončuje Beneš střelou po zemi pod rukou Karla – 0 : 1. Sopotnice v tlaku pokračuje a o 5 minut později se situace skoro opakuje – po naší chybě ve středu hřiště Beneš sám před brankářem, Jireš ale vyrazil na roh. V 61. min. si Karel připisuje další zákrok. My se osmělujeme až v 63. min., ale kombinaci až do branky ukončuje rozhodčí odpískáním útočného faulu P. Rousovi. Následuje bomba nad naší branku, po ní v útoku opět my: Skalický vyhrál souboj, vhazujeme aut, jdeme do vápna a bombu Saboty zastavuje břevno: Chyběl centimetr… V 72. také mnoho  nechybí, Patrikův parádní oblouček na vzdálenější tyč ale jde také mimo. V 73. střídá Bílek kvůli zraněnému kotníku. V 74. min. vybojoval Vávra teprve asi 2. nebo 3. roh. V 77. a 83. minutě střídáme, mezitím má Jireš další dva úspěšné zásahy. Jenže v 84. min. se mu nepodařilo udržet míč, na který si křikl a následný padáček opět v podání Beneše by byl krásny, kdyby ovšem neskončil v síti – 0 : 2. Gól srazil naše sebevědomí a zápas končí několika potyčkami. V 88. min. má ještě jasnou šanci Koukol, ale jakoby se příležitosti lekl, vystřelil pozdě a získal jen roh. Zápas je ukončen v 91. min. po další strkanici ve vápně, kde obětí byl Míša Fišer, ale žlutou si vyfasoval on za předchozí faul.
Výkon našich byl tentokrát mnohem lepší než před týdnem, ale bojovnost na fotbalově vyspělého soupeře nestačila. Dvě tyče a břevno nám nepomohly ani k bodu, naopak soupeři stačilo potrestat dvě naše chyby. Nálada po zápase byla skleslá. Tak snad si ji spravíme v neděli v Brandýse. Ten, na rozdíl od Sopotnice, hraje na stejném konci tabulky jako my, a dál není potřeba nic dodávat….  Snad jen, že od pondělí platí zákaz diváků na zápasech J.

T. J Sokol Klášterec nad Orlicí  - TJ Sopotnice 0 : 2 (0:0)
Hráno: Neděle 4. 10. 2020 v 15:30
Sestava: K. Jireš – Bílek (73. Králík), Kučírek, Nekoranec, Skalický – P. Fišer, M. Fišer, Bartoš (K, 83. Bříza), Vávra – Sabota, P. Rous (77. Koukol)
Připraveni:  Faltus
Trenér: M. Preclík                                             Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  2x Beneš
Rozhodčí: Doskočil – Šimko, Nováček
ČK: 0 : 0      ŽK: 2 : 3 (M. Fišer, Skalický)                         Diváků:  50 Usmívající se