Bez překvapení: So Klášterec - 1. FC Žamberk 1:3

Víkend plný sportu byl tento víkend v Klášterci. V sobotu uspořádali motoristé pěkný vytrvalostní závod hobbíků, v neděli dopoledne proběhly závody v přespolním běhu, dokonce s dvěma medailemi pro Sokol Klášterec, a odpoledne uzavíral fotbal s béčkem sousedního Žamberka. Pro někoho toho bylo asi až moc, soudě podle jejich „společenské únavy“ koncem zápasu.

Od časného rána vytrvale pršelo a hřiště podle toho vypadalo. Místy louže, kluzký trávník, bláto před brankami. S těmito podmínkami se daleko lépe vyrovnali hosté ze Žamberka, kteří nastoupili se sedmi mladíky pod 21 let, s třemi hráči z áčka a s klášterákem Petrem Rousem a Jirkou Trejtnarem, který v žákovském věku hrál v Klášterci. Naopak nám chyběli opět 4 hráči z možné základní sestavy (Hůlka, Janeček, R. Kalous, Nekoranec).

V 1. poločase byli sousedi lepší, naopak naši hráli pod svou úroveň. První gól jsme dostali už v 12. minutě, i po něm Žamberk tlačil, naše šance byli sporadické a když už, tak jsme zpravidla pálili mimo branku.

Do druhého poločasu poslal trenér Černoch dva nové hráče, přičemž Honzák měl v nohou dopolední přespolák. Na obraz hry to mělo dobrý vliv, hrál se mnohem vyrovnanější zápas a po proměněné penaltě Patrikem Fišerem někteří začali věřit v remízu. Jenže ani vyložené šance jsme nedali, naopak po neproměněné tutovce Michala Fišera se při protiútoku „podařil“ faul ve vápně Křenovi a úspěšná penalta v 87. definitivně rozhodla.

Není lehké sednout k psaní referátu z dnešního zápasu. Čtvrtá prohra za sebou, skoré 4:12, pouhý jeden gól ve skóre od pádu na dno tabulky. Příčin je více, utkání se silnými soupeři, značná marodka, ale také nemohoucnost v proměňování šancí a pocit některých mladších hráčů že nejlepší přípravou na zápas je pobyt v restauraci do časných ranních hodin. Naštěstí opravdu jen několika, ovšem při počtu našich zraněných jdou na hřiště i ti a je to tam znát. Problém je, že hazardujeme jak s účastí ve III. třídě tak i s důvěrou diváků.

Věřme, že na poslední dva zápasy se všichni hráči připraví tak, abychom získali aspoň tolik podzimních bodů jako loni, to je 12. S kým jiným už bychom chtěli bodovat než s příštími soupeři Albrechticemi a za dva týdny doma s Rudolticemi.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sokol Klášterec – 1. FC Žamberk B 1:3 (0:2)
Sestava: Hruša – Rous, Kučírek, Michalička – Mitvalský – M. Fišer, P. Fišer, Bartoš – Franěk (46. Honzák), Sabota (46. Šimek), Křen.
Připraveni: Bílek, Bříza, L. Kalous
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: P. Fišer (z pen.) – Petr Rous, Huška, Dvořák (z pen.).
Rozhodčí: Juda – Smola, Šejna
ČK: 0:0 ŽK: 2:0 (Kučírek, Honzák) Diváků: 95

Jak šly minuty:
5. Střela Žamberka vedle
7. Střela P. Fišera, gólman chytá
9. Pokus Žamberka, Hruša lehce chytá
11. Střela Bartoše zdálky vysoko nad
12. Petr Rous za Žamberk hlavou zblízka – 0 : 1
14. Přímý kop Žamberka, Hruša chytá
20. Naši se dostali k brance Žamberka, centr do vápna obrana lehce likviduje.
21. Střela Žamberfka, Hruša nadvakrát chytá
22. Další střela hostí, zblokována na roh
28. Roh Klášterce, střela M. Fišera nad branku
29. Pokus Fraňka vedle
32. Střela Žbk zblokována
34. V šanci Klášterec, Křen obstřeluje brankáře i branku
37. Po chybě ve středu hřiště dává Žamberk druhý gól – 0 : 2
42. Střela Žamberka vedle

46. Nastupujeme po dvojím střídání: za Fraňka a Sabotu Šimek a Honzák
46. Střelu P. Fišera vyráží brankář na roh, z rohu Bartoš vedle
47. Rychlý protiútok Žamberka, střela vedle
50. Opět Žamberk v šanci, střela vedle
54. Ve velké šanci naši, střelu Míši Fišera brankář vyráží a dorážku Honzáka nadvakrát
chytá
55. Hlavička Bartoše vedle brány
60. Po faulu brankáře na Šimka Patrik Fišer z penalty doprostřed brány – 1 : 2 !
63. Přímý kop Žamberka, Hruša chytá
69. Roh našich obrana hostů ukopla na další roh, po něm zblokovaná střela a rychlý
protiútok
74. Přímý kop Žamberka, tečovaný